חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אחריות בית מלון לנזקי גוף שנגרמו לאורחיו

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין21/12/20091184 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שאלה: במהלך שבת חתן של אחי אשר התקיימה בבית מלון בירושלים, ירדתי במדרגות המלון ולפתע החלקתי עקב רטיבות שהייתה על המדרגות. בעקבות זאת, קיבלתי מכה חזקה ביד ומאוחר יותר אובחן אצלי שבר במרפק. האם אני יכול לתבוע את בית המלון ?  

תשובה: לבית מלון עשויה בהחלט להיות אחריות לנזקי גוף אשר נגרמו בתחומו. המלון, מכוח היותו המחזיק ובעל השליטה במקרקעין וכן מכוח היותו אחראי בין היתר על התחזוקה במלון, חב בחובת זהירות כלפי האורחים שנמצאים במלון. חובה זו חלה על מגוון הפעילויות שהמלון מספק לאורחיו וכן על כל מקום שבשליטת המלון אליו יש גישה לציבור, לרבות מתקני המלון אשר נמצאים מחוץ למבנה עצמו.

יחד עם זאת, אין המשמעות היא שכל נזק גופני שאירע בשטח המלון מטיל באופן אוטומטי אחריות על המלון. על מנת לחייב את המלון בפיצויים, יש להוכיח כי המלון ברשלנותו ו/או באשמו ו/או במחדל כלשהו מצידו, גרם ו/או תרם לתאונה שנגרמה. כלומר, אם למשל אדם החליק במלון ללא כל סיבה נראית לעין וללא כל קשר למעשה או מחדל כלשהו מצד המלון, אזי למלון אין כל אחריות לאותו אירוע. מאידך, אם הנפילה נגרמה עקב מפגע או מכשול במלון, בהחלט ישנם סיכויים גבוהים להטיל אחריות על המלון.

במקרים רבים, גם אם התאונה אירעה עקב מכשול כלשהו, עדיין תוטל על הנפגע עצמו אחריות תורמת לאירוע ועל המלון אחריות חלקית בלבד, במיוחד באותם מקרים שניתן היה לראות את המכשול מבעוד מועד. 

בכל תביעה אשר מוגשת בגין נזק גוף שנגרם בבית מלון, כמו למשל האירוע המתואר בשאלה, בתי המשפט בוחנים את המקרה לגופו ובודקים את מלוא הנסיבות בכדי להבין בדיוק מדוע וכיצד אירעה התאונה, ורק לאחר מכן נקבע האם למלון יש אחריות או לא.  

מומלץ לכל אדם אשר טוען כי נגרם לו נזק גופני בשטח המלון עקב רשלנות מצד המלון, לנסות ולתעד ככל שניתן את המכשול או המפגע אשר לטענתו גרם לתאונה וכן לדווח בהקדם האפשרי לנציגי המלון על התאונה.

לאחר מכן יש להתייעץ עם עורך דין בתחום הנזיקין, אשר בהתאם לנסיבות כאמור יוכל לנסות ולקבוע האם ישנה עילת תביעה לכאורה נגד המלון.  

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד גיל קראוס, שותף במשרד עורכי הדין אגרט - קראוס,  מספק ייעוץ וייצוג בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ומתמחה בעיקר בתחום הנזיקין והביטוח הכולל מתן שירותים משפטיים לנפגעי גוף (בתאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות תלמידים ותאונות כלליות), רשלנות רפואית, אחריות מקצועית, תביעות ביטוחיות ושיבובים, תביעות בגין נזקי רכוש (עקב שטפונות, שריפות ואסונות טבע), תביעות נגד קצין התגמולים ועוד.
גיל משמש כעורך אתר "נזק"( http://www.nezek.co.il ) המכיל מידע משפטי מגוון בתחומי הנזיקין והביטוח על שלל סוגיות משפטיות הקשורות לתחומים אלה.
לייעוץ משפטי נא התקשרו לטלפון: 03-6935356 או פנו לדוא"ל - gil@eghert-kraus.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד גיל קראוס

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין21/12/091051 צפיות
כאשר קטין נפצע בתאונה, קשה מאוד לדעת מה היה צפוי לו בעתיד אם לא היה נפגע בתאונה. לאור זאת, גם קשה לעשות חישוב של הפסדי השכר שייגרמו לו בעקבות פגיעתו. בשאלה זו ושאלות נוספות בנוגע לחישוב הפסדי השכר לקטינים שנפגעו בתאונות עוסק המאמר המצורף.

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין21/12/091163 צפיות
המאמר עוסק בנזקי גוף אשר נגרמים עקב מפגעים ברכוש של בניין משותף, על מי מוטלת האחריות בגין מפגעים אלו וכיצד יכול הנפגע לפעול על מנת לקבל פיצוי בגין נזקיו

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין21/12/091073 צפיות
לא רק מקרים רגילים של תאונות שאירעו ברכב, נחשבות כתאונות דרכים ולעיתים גם מקרים חריגים ייחשבו מכוח החוק כתאונת דרכים. כך למשל, גם טריקת דלת הרכב על האצבע עשויה במקרים מסוימים להיחשב כתאונת דרכים והנפגע עשוי לקבל פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו עקב טריקת הדלת.

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין20/04/091033 צפיות
המאמר עוסק בקשר האפשרי שבין התפרצות ו/או החמרת צחלת הטרשת הנפוצה ובין פגיעה בתאונת דרכים

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין24/03/091080 צפיות
אדם שעקב פיטוריו הדרדר מצבו הנפשי, עשוי להיות מוכר כנפגע עבודה על-ידי המוסד לביטוח לאומי

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין12/03/091044 צפיות
אדם שנפגע בתאונת דרכים בהיותו נוהג שיכור, יהיה זכאי לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו

מאת: עו"ד גיל קראוסנזיקין18/02/091384 צפיות
אדם אשר הואשם בגניבה על לא עוול בכפו ואנשים נוספים שמעו את ההאשמות, עשוי לזכות בפיצויים בגין לשון הרע

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191390 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191460 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191441 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191499 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191326 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192164 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181189 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica