חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על רשלנות רפואית בלידה והיריון

מאת: ליאור לויטנזיקין13/07/2010801 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רשלנות רפואית בהיריון היא פיענוח שגוישל בדיקות שונות  כמו בדיקות גנטיות, אולטראסאונד או אי הפניית אם בסיכוןלבדיקות מתאימות, כך שמסתבר שהאישה ההיריונית נמצאת בקבוצת סיכון ולפיכךקיים חשש להיוולדות עובר עם מום , למוות בזמן הלידה ולפגיעה בבריאות האם.

מספר מומים ופירוט לגביהם ועל הקשר שלהם לרשלנות רפואית בהיריון:

תסמונת דאון

אפשר לזהותה בעזרת בדיקת מישפיר כמעט בוודאות - 99%. תוחלת חיי הסובלים ממנה היא 49, רובם עשוייםלחלות באלצהיימר בשנות ה-30 לחייהם וכ-40% מתוכם לא יגיעו לגיל 5.

פיענוחמוטעה של בדיקה זו או אי הפנייתה של אישה בהיריון ,שמצויה בקבוצת סיכוןללדת עובר בעל תסמונת דאון, הם עילה לרשלנות רפואית כשנולד תינוק הסובלמתסמונת דאון.

פיגור שכלי

פיגור שכלי ניתן לזהות ע"יבדיקות גנטיות,אולטראסאונד והתחקות אחר העבר המשפחתי.הסובלים ממנה יגיעולהתפתחות שכלית לכל היותר עד גיל 12, יסבלו מאינטיליגנציה שאינה גבוההויהיו פגיעים חברתית ומוטורית. גם אי חיסונה של האם נגד אדמת ודלקת קרוםהמוח או חוסר טיפול במחלות שכאלו בתחילת היריונה, עשויים להיות גורםלהתפתחות פיגור שכלי בקרב העובר.

שיתוק מוחין

רופא חייב להיות ער בתקופתהיריון של המטופלת שלו לתסמינים ולו הקטנים שקיומם מעורר חשד כי לעובר מוםולהפנותה לבדיקות וטיפול בהתאם.בערך כעשרה אחוזים ממקרי שיתוק המוחיןנוצרים כתוצאה מרשלנות רפואית בעת הלידה ולכן הפיצויים הגבוהים ביותרהקשורים לרשלנות רפואית בהיריון ולידה נפסקים לטובת אילו שילדם סובל מכך.

ילדיםבעלי שיתוק מוחין חווים בעיות בשמיעה ובראייה, מתקשים לנוע ללכת ולדבר,בעלי כשלים במערכת העצבית שלהם ואף התפתחותם המינית מוקדמת מהצפוי. קיים אףסיכון של התפתחות אפילפסיה ובעיות פסיכולוגיות אצלם.

משמעותה המשפטית  של "הולדה בעוולה"

"הולדהבעוולה" היא תביעה שמוגשת כשנולד בעל פיגור קשה או מומים שלא נתגלו במהלךההיריון. המגיש תביעה מסוג זה, טוען כי מעצם היוולדו נעשה לו  ולקרוביועוול שכן הוא סובל מנכות קשה וחייו אינם חיים , סבל שהיה עשוי להימנע אםהיה מעקב ראוי בטרם לידתו , במהלכה ולאחריה.

שלושה תנאים על התובע ובאי כוחו להוכיח:
1. המוסד הרפואי והרופאים שטיפלובהיריון ביצעו מעקב רשלני.
2. יש להוכיח קשר סיבתי - במידה והיה מתגלההמום שהוא סובל ממנו, הוריו היו מפסיקים את ההיריון.
3. תקדימי  "הולדהבעוולה"- לפיהם יש לאמוד את הנזק.

פיצויים בגין רשלנות רפואית בהיריון ופרק תקופת התיישנותם

מאחרומדובר בנזק בלתי הפיך לתינוק ואף לעיתים לאם, הפיצויים בגין רשלנותגבוהים לרוב. התביעות שכיחות מאחר ותקופת התיישנותן ארוכה, שכן ביהמ"ש רואהברשלנות שכזו פגיעה מאחד מהאירועים החשובים ביותר בחייו של אדם. אדם יכוללתבוע בגין רשלנות רפואית בהיריון את הצוות הרפואי שפיקח על היריון אימו עדלשבע שנים מיום הפיכתו לבגיר, כלומר עד גיל עשרים וחמש.

ליאור לויט הוא עו"ד לדיני נזיקין

פרטים נוספים על דיני נזיקין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד ליאור לויט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור לויט

מאת: ליאור לויטנזיקין14/09/10878 צפיות
מדי יום אנחנו שומעים לצערינו על הקטל בדרכים ותאונות הן דבר שכיח. אולם לא הרבה יודעים שהיום, לפי החוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין18/08/10868 צפיות
מדי יום אנו שומעים לצערינו הרב על הקטל בדרכים ותאונות הן כאמור דבר שכיח. אולם לא רבים יודעים שהיום, לפי חוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין10/08/101009 צפיות
לחץ ומתח בעבודה הם דבר המוכר לכולנו, כמו גם העובדה שרבים מאיתנו לוקחים את זה ללב - ותרתי משמע. אירוע לב במהלך העבודה הוא מתאונות העבודה השכיחות ביותר, גם אם לעיתים נדמה שאין קשר הדוק בין האירוע עצמו לפעילות בעבודה.

מאת: ליאור לויטנזיקין05/08/10855 צפיות
אחד המקרים השכיחים בתביעות רשלנות רפואית, הוא סיבוך בחדר הלידה. ביה"ח הממוצע עובר כעשרות לידות ביום, ולמרות שמדובר בהליך רפואי שגרתי ושכיח, לעיתים הוא עלול להסתבך. משנכנסים לחדר לידה לא ניתן לצפות את פני העתיד - מנוסות ככל שהאם והמיילדת יכולות להיות בלידות.

מאת: ליאור לויטנזיקין26/07/10817 צפיות
כולנו מפחדים מטיפול שיניים - מי לא? איננו מבינים תמיד את הטיפול שאנו עוברים ראשית, מאחר ואין באפשרותינו להתבונן בו בצורה נוחה כך שנבין את הנעשה. שנית, בגלל שהמינוחים המקצועיים לא כ"כ נגישים ונהירים עבורינו – לעיתים קרובות קורה כי רק בדיעבד אנו מבינים את אותם מינוחים הקשורים לטיפול לאחר שחווינו אותו על בשרנו. סיבות אילו אינן רק הסיבות בגללן אנחנו נוטים לפחד מטיפול שיניים, אילו הן אף הסיבות לכך שרפואת השיניים היא אחד מהתחומים השכיחים בכל הקשור להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית.

מאת: ליאור לויטדיני עבודה20/07/10977 צפיות
אנו עדים לאחרונה לעלייה חדה במספר תאונות העבודה הקטלניות שמתרחשות בישראל.נפגעת בתאונת עבודה? יתכן והיא יכלה להימנע. מהם חובותיו של המעביד בשמירה על בטיחותך? כיצד מוכיחים רשלנות מעביד? מה עושים לאחר שנפגעים בתאונת עבודה?

מאת: ליאור לויטפלילי30/06/10985 צפיות
הרבה פעמים קורה שעוברי אורח נפגעים וסובלים מנזקי גוף בדרגת חומרה כזו או אחרת, כתוצאה ממפגעים שבתחום אחריותה של רשות מקומית או רשות ציבורית. לפי החוק, החוק - רשות ציבורית, לרבות עירייה, נושאת באחריות "לדאוג לתיקונו, ניקויו, הזלפתו, תאורתו וניקוזו של רחוב שאינו רכוש הפרט, וכן למנוע ולהסיר מכשולים והסגת-גבול בו".

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191355 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191424 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191406 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191463 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191289 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192100 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181158 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica