חפש מאמרים:
שלום אורח
11.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם בעלי בטחון עצמי נמוך יכולים לשדר בטחון בעזרת שפת-גוף ללא בנייה ושיפור הביטחון העצמי?

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי08/01/20111711 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יש אנשים הסובלים מחוסר בטחון עצמי (בעלי ביטחון עצמי נמוך) שלומדים לשלוט על שפת הגוף שלהם על מנת לשדר בטחון עצמי גבוה באירועים כמו ראיון עבודה, משא ומתן, פגישת מכירה, דייט עם בן/בת זוג וכדומה. האם זה אפשרי? מה ההבדל בין אימון לשליטה בשפת גוף לבין אימון אישי לביטחון עצמי? איך אפשר לפעול לחיזוק הביטחון העצמי באמצעות אימון אישי?

באופן טבעי, שפת הגוף שלנו משדרת את מה שאנו מרגישים. אדם שמרגיש טוב, שמגיע למפגש עם בטחון עצמי, משדר משהו חיובי כלפי חוץ ללא צורך במאמץ מיוחד. הוא לא יקפיד על תנועה מסוימת או על תנוחה שמסמלת בטחון עצמי גבוה. אנשים שממולו ירגישו את האווירה החיובית שהוא משדר גם אם אינם מומחים בפענוח של תנועות ו/או התנהגויות מסוימות. לעומתו, אדם שמגיע למפגש עם בטחון עצמי נמוך ישדר מסר שלילי שגם הוא ייקלט היטב על ידי הסביבה. יתכן ושניהם ישתמשו באותה תנוחה שתתפרש בעיני המתבוננים בצורה חיובית עבור בעל הביטחון העצמי ובצורה שלילית עבור זה מגיע עם בטחון עצמי נמוך. למשל, כתפיים שמוטות יתפרשו כנינוחות ושלווה אצל מי שמגיע עם בטחון עצמי גבוה וכ"חוסר עמוד שדרה" אצל בעלי ביטחון עצמי נמוך. למה? כי שפת גוף אינה תנוחה בודדת אלא מגוון רחב מאד של הרבה תנועות, תנוחות, הבעות, גוון קול, עוצמת קול ועוד מאפיינים רבים. העין האנושית מסוגלת לקלוט את כל המגוון ולבנות ממנו תמונה כוללת אותה המוח מסוגל לפרש כראוי.

אז אם שפת גוף כל כך מורכבת, האם ואיך אפשר לשדר ע"י שפת גוף מבוימת מסר שונה מהמסר שאנו מרגישים? האמת היא שאי אפשר! להיפך, אם נתמקד בלשחק שפת גוף מבוימת למשך יותר מאשר דקה או שתיים היכולת להפגין את היכולות הטבעיות שלנו תיפגע והרושם הכללי שנשדר יהיה גרוע יותר מזה שהיינו יוצרים באופן טבעי.

אם כך, בעזרת אימון מכני נוכל ל"שחק" התנהגות של בעל בטחון עצמי גבוה אבל רק לזמן קצר, באופן מוגבל ולא מספק. אז איך משדרים בטחון עצמי לאורך מפגש שלם? התשובה היא "בונים בטחון עצמי" - אמיתי. אימון אישי לחיזוק הביטחון העצמי שונה באופן מהותי מלימוד ותרגול של תנוחות ותנועות. אימון אישי לביטחון עצמי פועל לבניית ההרגשה הבסיסית של "אני יכול/ה, אני מסוגל/ת, אני מתאים/מה, יש לי מה להציע ולתרום, אני שווה, אני פה בזכות ולא בחסד".

איך? במסגרת אימון אישי לביטחון עצמי אנשים פועלים במישור המחשבתי, רגשי  ומעשי על מנת להבין את הצרכים, רצונות, קשיים של האחרים שהם עומדים לפגוש ולזהות ולהפנים את היכולות והיתרונות  שיש להם להציע לאותם אחרים. להפנים את המשמעות שיש לנו מה להציע - זה אחד המרכיבים הבסיסיים של רכישת בטחון עצמי משופר. לפעמים זה תהליך מורכב שדורש השקעה וזמן אבל אין קיצורי דרך בתהליך של חיזוק הביטחון העצמי.

אתם מוזמנים לקישור ולקרוא עוד על אימון אישי לביטחון עצמי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי וילנסקי, מאמן אישי מוסמך בעל ניסיון עשיר כמנהל בכיר. בעל השכלה אקדמאית עשירה במדעים, ניהול ופסיכולוגיה. עוסק למעלה מ-25 שנים בעבודה עם אנשים וקבוצות. מתמחה ב אימון אישי בונה שמשלב התמודדות עם קשיים בהווה ובנייה לעתיד, אימון  אישי חיזוק ביטחון עצמי והתפתחות אישית, אימון זוגיות, אימון קריירה, אימון מנהלים , הדרכת מנהלים, אימון עסקי.

www.yossivilenski.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי וילנסקי

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי10/05/112931 צפיות
הערכה עצמית, דימוי עצמי או ביטחון עצמי הם הבסיס לכוחות הפנימיים שלנו והם משפיעים על היכולות שלנו ליהנות ולהצליח בכל תחום בחיים.

מאת: יוסי וילנסקיהתמודדות עם מצבי לחץ22/02/113087 צפיות
ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת להתמודד עם פחדים או לחצים, תקשורת בנאישית אסרטיבית - המושגים קשורים קשר הדוק זה לזה. המאמר מתאר בקצרה את הקשר בין המושגים. ביטחון עצמי גבוה מאפשר התמודדות טובה עם פחדים ובכך מאפשר לקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית. אנשים בעלי ביטחון עצמי תקין שמסוגלים להתמודד ולווסת פחדים ולקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית אפקטיבית ייהנו משיפור בכל תחומי החיים: התפתחות אישית, זוגיות, קריירה, חברה ועוד.

מאת: יוסי וילנסקיאימון למערכות יחסים13/02/111452 צפיות
אנשים רבים משקיעים רבים בבחירת בן/בת זוג שתבטיח זוגיות ארוכת ימים. מסתבר שהתהליך של התאמת זוגיות אינו מספיק ויש ל"תחזק" באופן שוטף את הזוגיות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון לקריירה13/02/111386 צפיות
האם מועמדים שמתראיינים יכולים ללמוד להפגין שפת גוף "חיובית" גם כאשר הם מרגישים חסרי ביטחון עצמי? האם מראיינים יכולים לסמוך על יכולתם לקרוא את שפת הגוף של המועמדים ולחרוץ גורלות בהתאם?

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים12/02/111334 צפיות
למרות שבד"כ אימון אישי אינו תהליך של הדרכה ו/או ייעוץ, אימון מנהלים בהנחיית מאמן אישי בעל ניסיון ניהולי מעשי בנוי מתמהיל של אימון אישי, הדרכה מקצועית וגם ייעוץ. מנהלים בדרגים שונים בונים את התמהיל במינונים שונים, בד"כ מנהלים צעירים או מנהלים זוטרים יבקשו יותר הדרכה, מנהלים בדרג הביניים יבקשו לעיתים קרובות ייעוץ בעוד מנהלים בכירים ינתבו יתמקדו יותר באימון אישי.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי05/02/112367 צפיות
ההתייחסות לנושאים כמו שפת גוף או רושם ראשוני טוב הפכה אותם למיתוסים שעלולים לפגוע באלה שנוהגים לאמץ אותם.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי19/01/112122 צפיות
מלמדים אותנו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב ובכך הורסים לעיתים קרובות לגמרי את ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב. אימון אישי מאפשר לאנשים להכיר את עצמם ואת הטוב שבהם טוב יותר ולהציג את האמת הטובה במקום לנסות ולשחק דמות מלאכותית ומכאנית שמנה לעשות רושם ראשוני מלאכותי מהיר.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/201116 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192413 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192216 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192257 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173396 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172877 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172999 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica