חפש מאמרים:
שלום אורח
20.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בטחון עצמי, רושם ראשוני, שפת גוף

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי05/02/20112367 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יש לי תחושה שבזמן האחרון נושאים חשובים לכשעצמם כמו שפת גוף או רושם ראשוני "זוכים" להתייחסות שמפילה אנשים רבים למלכודת. נכון שאין להתעלם מהחשיבות של שפת גוף שמשדרת ביטחון עצמי ונינוחות ומהיתרון שאפשר להפיק מיצירת רושם ראשוני טוב אבל, הם זוגים לחשיבות יתר על חשבון פיחות בערכים כמו תוכן, בשלות, הקשבה, הבנה ותקשורת בינאישית טובה. הם הפכו למיתוסים: מיתוס 1 - לא חשוב מה אומרים אלא איך אומרים (7% חשיבות בלבד לתוכן), מיתוס 2 - אפשר ללמוד לשחק שפת גוף רצויה, מיתוס 3 - אפשר ע"י קריאה של שפת גוף להסיק מסקנות מרחיקות לכת לגבי הדובר מיתוס 4 - רושם ראשוני שמוצר בשניות הראשונות חשוב יותר מהרושם שמצטבר בכל שאר השיחה.

כאשר שפת גוף או רושם ראשוני הופכים למיתוסים הם פועלים בסתירה לעקרונות בסיסיים של תקשורת בינאישית אפקטיבית טובה. אין הקשבה, אין הבנה של הצד האחר, אין אוטנטיות - וחבל.

מישהו באמת חושב שאם הוא נמנע מלגעת בפניו או אפו הוא יכול לשקר חופשי? האם תפסלו בו/בת זוג כי בשניות הראשונות של הדייט הם היו נרגשים ולחוצים ולא נינוחים וספונטניים עם חוש הומור? האם כמראיינים תדחו מועמדים מוכשרים כי הם לא למדו ללחוץ יד באופן שמעיד על ביטחון עצמי רב? האם תקנו מוצר יקר מבלי לשמוע את יתרונותיו רק כי איש מכירות מיומן הצמיד את ידיו לליבו כשאמר "זה תפור עליך"?

רוצים לפתח שפת גוף של דוברי אמת - דברו אמת (הדרך היחידה של פינוקיו למנוע מאפו לגדול הייתה להגיד אמת). גם שחקנים מקצוענים "נכנסים לדמות" ולא מחקים באופן מאכני למלאכותי את שפת הגוף שלה, התהליך יכול לקחת חודשים. רוצים להפגין ביטחון עצמי - הכינו את עצמכם, היו שלמים עם המסר שאתם רוצים להעביר, הכירו בערך עצמכם, שפרו את ביטחונכם העצמי. רוצים להכיר באמת את מי שמולכם בזמן ראיון עבודה או בניית זוגיות  - תנו לו צ'אנס שנמשך הרבה מעבר למספר שניות ראשונות.

מה שיש לי להגיד, זה אני, גם איני מלווה את המסר בתנועות לפי הספר. לפעמים אני מפספס את ההתחלה. אם אני שלם את עצמי אני מגלה ש"יש הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב".

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי וילנסקי, מאמן אישי מוסמך בעל ניסיון עשיר כמנהל בכיר. בעל השכלה אקדמאית עשירה במדעים, ניהול ופסיכולוגיה. עוסק למעלה מ-25 שנים בעבודה עם אנשים וקבוצות. מתמחה ב אימון אישי בונה שמשלב התמודדות עם קשיים בהווה ובנייה לעתיד, אימון  אישי חיזוק ביטחון עצמי והתפתחות אישית, אימון זוגיות, אימון קריירה, אימון מנהלים , הדרכת מנהלים, אימון עסקי.

www.yossivilenski.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי וילנסקי

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי10/05/112935 צפיות
הערכה עצמית, דימוי עצמי או ביטחון עצמי הם הבסיס לכוחות הפנימיים שלנו והם משפיעים על היכולות שלנו ליהנות ולהצליח בכל תחום בחיים.

מאת: יוסי וילנסקיהתמודדות עם מצבי לחץ22/02/113096 צפיות
ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת להתמודד עם פחדים או לחצים, תקשורת בנאישית אסרטיבית - המושגים קשורים קשר הדוק זה לזה. המאמר מתאר בקצרה את הקשר בין המושגים. ביטחון עצמי גבוה מאפשר התמודדות טובה עם פחדים ובכך מאפשר לקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית. אנשים בעלי ביטחון עצמי תקין שמסוגלים להתמודד ולווסת פחדים ולקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית אפקטיבית ייהנו משיפור בכל תחומי החיים: התפתחות אישית, זוגיות, קריירה, חברה ועוד.

מאת: יוסי וילנסקיאימון למערכות יחסים13/02/111454 צפיות
אנשים רבים משקיעים רבים בבחירת בן/בת זוג שתבטיח זוגיות ארוכת ימים. מסתבר שהתהליך של התאמת זוגיות אינו מספיק ויש ל"תחזק" באופן שוטף את הזוגיות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון לקריירה13/02/111394 צפיות
האם מועמדים שמתראיינים יכולים ללמוד להפגין שפת גוף "חיובית" גם כאשר הם מרגישים חסרי ביטחון עצמי? האם מראיינים יכולים לסמוך על יכולתם לקרוא את שפת הגוף של המועמדים ולחרוץ גורלות בהתאם?

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים12/02/111336 צפיות
למרות שבד"כ אימון אישי אינו תהליך של הדרכה ו/או ייעוץ, אימון מנהלים בהנחיית מאמן אישי בעל ניסיון ניהולי מעשי בנוי מתמהיל של אימון אישי, הדרכה מקצועית וגם ייעוץ. מנהלים בדרגים שונים בונים את התמהיל במינונים שונים, בד"כ מנהלים צעירים או מנהלים זוטרים יבקשו יותר הדרכה, מנהלים בדרג הביניים יבקשו לעיתים קרובות ייעוץ בעוד מנהלים בכירים ינתבו יתמקדו יותר באימון אישי.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי19/01/112126 צפיות
מלמדים אותנו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב ובכך הורסים לעיתים קרובות לגמרי את ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב. אימון אישי מאפשר לאנשים להכיר את עצמם ואת הטוב שבהם טוב יותר ולהציג את האמת הטובה במקום לנסות ולשחק דמות מלאכותית ומכאנית שמנה לעשות רושם ראשוני מלאכותי מהיר.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי - כללי19/01/113176 צפיות
בטחון עצמי הוא מרכיב מרכזי בכל אימון אישי ולכל מטרה ובכל תחומי החיים. בטחון עצמי הוא בעצם גורם פנימי רגשי שמשפיע על רוב היכולות שלנו לתפקד. איך מודדים רגש? איך משפרים משהו שהוא בעצם רגש? במאמר, תקציר על הגדרת המושגים בטחון עצמי - דימוי עצמי ועל הדרך בה במסגרת אימון אישי אפשר לפעול לחיזוק, לשיפור ולבניית הביטחון העצמי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/201147 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192415 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192218 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192258 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173397 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172880 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/173004 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica