חפש מאמרים:
שלום אורח
20.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החשיבות של ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, אסרטיביות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי10/05/20112934 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במהלך השנים הרבות בהן אני עוסק בניהול, הדרכה,  ו/או אימון אישי פגשתי אנשים רבים ששמו לעצמם מטרה להתגבר על קשיים מסוימים ולשפר תחומים מוגדרים בחייהם. בין הנושאים הנפוצים אפשר למצוא קריירה, מיומנויות ניהול, זוגיות (מציאת בן/בת זוג ו/או שיפור וחיזוק של זוגיות קיימת), השתלבות חברתית, איזון בין קריירה וחיים, קבלת החלטות והתארגנות אישית ועוד.

לכאורה, אימון אישי ממוקד לקידום קריירה אמור להיות תהליך שונה בתכלית מאימון אישי למציאת בן/בת זוג או אימון זוגי לשיפור זוגיות או אימון בנושא ניהול זמן וקבלת החלטות. האומנם?

מסתבר שהמכנה המשותף רב וכי במרבית המקרים תהליך השיפור מתמקד פחות במטרה המוגדרת מראש ויותר בחיזוק הכוחות האישיים שמבוססים על הערכה עצמית, דימוי עצמי חיובי, ביטחון עצמי גבוה וקיום תקשורת בין אישית אסרטיבית. מפתיע? לגמרי לא. אנשים בעלי דימוי עצמי ירוד מרגישים "נחותים" ויתקשו "לשווק" את עצמם גם כאשר מדובר במקום העבודה, גם בפגישה עם בן/בת זוג ובכל תחום אחר. כנ"ל לגבי אסרטיביות  שיכולה לתרום בכל תחום בחיים וחסרונה מורגש גם בעולם העסקי וגם בתחום הזוגי והחברתי.

למעשה, כדי שתהליך של אימון אישי יצליח הוא מתמקד בעיקר בחיזוק כוחות כמו ביטחון עצמי, דימוי אישי עצמי, אסרטיביות והערכה עצמית - גם כאשר מדובר באימון שמתחיל עם מטרה ממוקדת מוגדרת בתחום מסוים. יתרה מזו, התוצאות של אימון אישי שעוסק בחיזוק ביטחון עצמי ואסרטיביות הם בדרך כלל מקיפות יותר מאשר השגת המטרה המקורית.

אנשים רבים נרתעים מהצבת מטרה כמו שיפור ביטחון עצמי, דימוי או אסרטיביות. "זה חלק מהאופי שלי, אי אפשר לשנות אופי". ובכן, דימוי עצמי או מיומנות תקשורת בינאישית אינן מרכיבים הקשורים לאופי ואפשר גם אפשר לחזק אותם במסגרת של אימון אישי יעיל שאורך בדרך כלל חודשים ספורים. את התוצאות נרגיש בתחומים רבים בחיים.

שיפור דימוי עצמי או אסרטיביות אינו מחייב בהכרח ניתוח מקיף של העבר בניסיון להבין את מקור החולשה. התהליך מתמקד בהסתכלות קדימה ומחשבה לגבי מה אפשר לעשות כדי לשפר בפעולה- ולאו דווקא במחשבה לגבי הגורמים שהשפיעו בעבר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי וילנסקי, מאמן אישי מוסמך בעל ניסיון עשיר כמנהל בכיר. בעל השכלה אקדמאית עשירה במדעים, ניהול ופסיכולוגיה. עוסק למעלה מ-25 שנים בעבודה עם אנשים וקבוצות. מתמחה ב אימון אישי בונה שמשלב התמודדות עם קשיים בהווה ובנייה לעתיד, אימון  אישי חיזוק ביטחון עצמי והתפתחות אישית, אימון זוגיות, אימון קריירה, אימון מנהלים , הדרכת מנהלים, אימון עסקי.

www.yossivilenski.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי וילנסקי

מאת: יוסי וילנסקיהתמודדות עם מצבי לחץ22/02/113096 צפיות
ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת להתמודד עם פחדים או לחצים, תקשורת בנאישית אסרטיבית - המושגים קשורים קשר הדוק זה לזה. המאמר מתאר בקצרה את הקשר בין המושגים. ביטחון עצמי גבוה מאפשר התמודדות טובה עם פחדים ובכך מאפשר לקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית. אנשים בעלי ביטחון עצמי תקין שמסוגלים להתמודד ולווסת פחדים ולקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית אפקטיבית ייהנו משיפור בכל תחומי החיים: התפתחות אישית, זוגיות, קריירה, חברה ועוד.

מאת: יוסי וילנסקיאימון למערכות יחסים13/02/111454 צפיות
אנשים רבים משקיעים רבים בבחירת בן/בת זוג שתבטיח זוגיות ארוכת ימים. מסתבר שהתהליך של התאמת זוגיות אינו מספיק ויש ל"תחזק" באופן שוטף את הזוגיות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון לקריירה13/02/111394 צפיות
האם מועמדים שמתראיינים יכולים ללמוד להפגין שפת גוף "חיובית" גם כאשר הם מרגישים חסרי ביטחון עצמי? האם מראיינים יכולים לסמוך על יכולתם לקרוא את שפת הגוף של המועמדים ולחרוץ גורלות בהתאם?

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים12/02/111336 צפיות
למרות שבד"כ אימון אישי אינו תהליך של הדרכה ו/או ייעוץ, אימון מנהלים בהנחיית מאמן אישי בעל ניסיון ניהולי מעשי בנוי מתמהיל של אימון אישי, הדרכה מקצועית וגם ייעוץ. מנהלים בדרגים שונים בונים את התמהיל במינונים שונים, בד"כ מנהלים צעירים או מנהלים זוטרים יבקשו יותר הדרכה, מנהלים בדרג הביניים יבקשו לעיתים קרובות ייעוץ בעוד מנהלים בכירים ינתבו יתמקדו יותר באימון אישי.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי05/02/112367 צפיות
ההתייחסות לנושאים כמו שפת גוף או רושם ראשוני טוב הפכה אותם למיתוסים שעלולים לפגוע באלה שנוהגים לאמץ אותם.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי19/01/112126 צפיות
מלמדים אותנו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב ובכך הורסים לעיתים קרובות לגמרי את ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב. אימון אישי מאפשר לאנשים להכיר את עצמם ואת הטוב שבהם טוב יותר ולהציג את האמת הטובה במקום לנסות ולשחק דמות מלאכותית ומכאנית שמנה לעשות רושם ראשוני מלאכותי מהיר.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי - כללי19/01/113176 צפיות
בטחון עצמי הוא מרכיב מרכזי בכל אימון אישי ולכל מטרה ובכל תחומי החיים. בטחון עצמי הוא בעצם גורם פנימי רגשי שמשפיע על רוב היכולות שלנו לתפקד. איך מודדים רגש? איך משפרים משהו שהוא בעצם רגש? במאמר, תקציר על הגדרת המושגים בטחון עצמי - דימוי עצמי ועל הדרך בה במסגרת אימון אישי אפשר לפעול לחיזוק, לשיפור ולבניית הביטחון העצמי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/201147 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192415 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192218 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192258 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173397 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172880 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/173004 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica