חפש מאמרים:
שלום אורח
17.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו בטחון עצמי? מהו דימוי עצמי? איך מחזקים ביטחון ו/או דימוי עצמי באמצעות אימון אישי?

הערה: באופן כללי ביטחון עצמי נמוך או גבוה הוא בין השאר תוצאה של דימוי עצמי נמוך או גבוה. ישנן פרשנויות שונות למושג דימוי עצמי חלקן שם דגש על "מה אני מרגיש/ה לגבי עצמי" חלקן שם דגש על "מה אני חושב/ת או מרגיש/ה לגבי מה האחרים חושבים עלי". בהמשך המאמר אתייחס בעיקר למושג ביטחון עצמי אבל כדאי לזכור שהקשר בין דימוי עצמי נמוך לביטחון עצמי נמוך הוא קשר הדוק.

ביטחון עצמי (וכמובן גם דימוי עצמי) הוא חלק מהמעגל הפנימי שלנו ולכן הוא גורם שמשפיע על התפקוד שלנו בכל תחומי החיים. מכאן, אימון אישי לכל מטרה ובכל תחום בחיים הוא תמיד גם אימון לביטחון עצמי ואימון לחיזוק הדימוי העצמי. ביטחון עצמי הוא גורם מרכזי כשמדובר במימוש העצמי, זוגיות, קריירה, קבלת החלטות אישיות, ניהול זמן אישי, התארגנות אישית, ניהול, עסקים, חיי חברה ועוד. לטובת כל תחום בחיים שנרצה לשפר במסגרת אימון אישי נעבוד גם על שיפור הביטחון העצמי. אז מהו בעצם בטחון עצמי? האם אפשר למדוד בטחון עצמי? איך אפשר לשפר את הביטחון העצמי במסגרת אימון אישי?

מה זה ביטחון עצמי? אנשים רבים שמגדירים עצמם כבעלי ביטחון עצמי נמוך מתקשים להגדיר ולהסביר את המושג ביטחון עצמי. למה? מה מיוחד ואולי מורכב כל כך בנושא הביטחון העצמי?

לצורך ההמחשה אשווה ביטחון עצמי ליכולות/תכונות אחרות. מה למשל ההבדל בין בטחון עצמי נמוך (או לחילופן גבוה) לבין יכולת כמו כושר גופני אירובי.

כששואלים אנשים לגבי היכולת שנקראת "כושר גופני אירובי" הם יודעים אם הוא גבוה או נמוך ויש להם דרכים למדוד אותו על סמך מה שהוא מאפשר- כמה זמן אפשר לרוץ, באיזה מהירות, איך הדופק מתנהג, מהו קצב ההתאוששות לאחר מאמץ גופני וכדומה. איך משפרים כושר גופני? התשובה היא "עושים כושר" כלומר, מתרגלים את ההתנהגות שכושר גופני טוב מאפשר - מבצעים פעילות  אירובית. הדגש על פעולה ועשייה. אין תחליף לעשייה. אומרים שמחשבה יוצרת מציאות...נסו לחשוב על ריצה שעתיים ביום - האם הכושר הגופני שלכם משתפר? אני מניח שלא. ובכל זאת למחשבה תפקיד חשוב - מחשבה על כושר גופני טוב עשויה לעורר מוטיבציה לפעול, לרוץ ולהתאמן בכיף כך שמחשבה יוצרת עשייה שיוצרת מציאות.

נחזור לביטחון עצמי. איך מודדים אותו? איך משפרים אותו? אם נשאל אנשים לגבי הביטחון העצמי שלהם הם ידברו על תחושות ורגשות. אם כך בטחון עצמי הוא גורם פנימי רגשי שמשפיע על 1) היכולת שלנו להכיר ביכולות שלנו 2) היכולות לממש את היכולות שלנו ולהצליח 3) היכולת שלנו ליהנות מהצלחות. גם כאן, כמו במקרה של כושר גופני אירובי, מגדירים בטחון עצמי על פי מה הוא מאפשר ומה הוא מונע - בטחון עצמי הוא אותו גורם פנימי שמאפשר מיצוי גבוה של יכולות אישיות והנאה מההצלחות. אם כך - נגדיר למשל את מי שמסוגלים לנצל אחוז גבוה מהיכולות שלהם כבעלי ביטחון עצמי גבוה, ואת האחרים כבעלי ביטחון עצמי נמוך שזקוקים לשיפור הביטחון העצמי. פשוט? לא כל כך...בעלי בטחון עצמי נמוך אינם ממצים את יכולותיהם כי, בין השאר, הם אינם מודעים להם ובמידה מסוימת מתכחשים לקיומם. "אני? יכולות? אין לי!!"

אימון אישי פועל לחיזוק הביטחון העצמי תוך עבודה במקביל בכמה מישורים שמשתלבים זה בזה. זיהוי יכולות אישיות והפנמה רגשית של קיומם. זיהוי הצלחות (קטנות או גדולות) מהעבר ומינוף שלהם לעתיד. עשייה ופעולה על מנת לייצר עוד הצלחות.

גם במקרה של בטחון עצמי, כמו במקרה של כושר גופני אירובי אותו משפרים תוך כדי תרגול הפעילות שהוא מאפשר, אימון אישי פועל לחיזוק הביטחון העצמי דרך תרגול של מה שביטחון עצמי גבוה מאפשר: הצלחות והנאות.

 אתם מוזמנים לקישור לקרוא עםד על אימון אישי לביטחון עצמי

בהצלחה, בהנאה,

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי וילנסקי, מאמן אישי מוסמך בעל ניסיון עשיר כמנהל בכיר. בעל השכלה אקדמאית עשירה במדעים, ניהול ופסיכולוגיה. עוסק למעלה מ-25 שנים בעבודה עם אנשים וקבוצות. מתמחה ב אימון אישי בונה שמשלב התמודדות עם קשיים בהווה ובנייה לעתיד, אימון  אישי חיזוק ביטחון עצמי והתפתחות אישית, אימון זוגיות, אימון קריירה, אימון מנהלים , הדרכת מנהלים, אימון עסקי.

www.yossivilenski.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי וילנסקי

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי10/05/112931 צפיות
הערכה עצמית, דימוי עצמי או ביטחון עצמי הם הבסיס לכוחות הפנימיים שלנו והם משפיעים על היכולות שלנו ליהנות ולהצליח בכל תחום בחיים.

מאת: יוסי וילנסקיהתמודדות עם מצבי לחץ22/02/113093 צפיות
ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת להתמודד עם פחדים או לחצים, תקשורת בנאישית אסרטיבית - המושגים קשורים קשר הדוק זה לזה. המאמר מתאר בקצרה את הקשר בין המושגים. ביטחון עצמי גבוה מאפשר התמודדות טובה עם פחדים ובכך מאפשר לקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית. אנשים בעלי ביטחון עצמי תקין שמסוגלים להתמודד ולווסת פחדים ולקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית אפקטיבית ייהנו משיפור בכל תחומי החיים: התפתחות אישית, זוגיות, קריירה, חברה ועוד.

מאת: יוסי וילנסקיאימון למערכות יחסים13/02/111453 צפיות
אנשים רבים משקיעים רבים בבחירת בן/בת זוג שתבטיח זוגיות ארוכת ימים. מסתבר שהתהליך של התאמת זוגיות אינו מספיק ויש ל"תחזק" באופן שוטף את הזוגיות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון לקריירה13/02/111392 צפיות
האם מועמדים שמתראיינים יכולים ללמוד להפגין שפת גוף "חיובית" גם כאשר הם מרגישים חסרי ביטחון עצמי? האם מראיינים יכולים לסמוך על יכולתם לקרוא את שפת הגוף של המועמדים ולחרוץ גורלות בהתאם?

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים12/02/111336 צפיות
למרות שבד"כ אימון אישי אינו תהליך של הדרכה ו/או ייעוץ, אימון מנהלים בהנחיית מאמן אישי בעל ניסיון ניהולי מעשי בנוי מתמהיל של אימון אישי, הדרכה מקצועית וגם ייעוץ. מנהלים בדרגים שונים בונים את התמהיל במינונים שונים, בד"כ מנהלים צעירים או מנהלים זוטרים יבקשו יותר הדרכה, מנהלים בדרג הביניים יבקשו לעיתים קרובות ייעוץ בעוד מנהלים בכירים ינתבו יתמקדו יותר באימון אישי.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי05/02/112367 צפיות
ההתייחסות לנושאים כמו שפת גוף או רושם ראשוני טוב הפכה אותם למיתוסים שעלולים לפגוע באלה שנוהגים לאמץ אותם.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי19/01/112125 צפיות
מלמדים אותנו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב ובכך הורסים לעיתים קרובות לגמרי את ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב. אימון אישי מאפשר לאנשים להכיר את עצמם ואת הטוב שבהם טוב יותר ולהציג את האמת הטובה במקום לנסות ולשחק דמות מלאכותית ומכאנית שמנה לעשות רושם ראשוני מלאכותי מהיר.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/201212 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/191890 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/192870 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172338 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172313 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161785 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161475 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica