חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י פינוי בינוי

תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

תוכנית פינוי בינוי מקובלת כיום בארץ ותופסת תאוצה רבה. שכונות מגורים רבות אשר הוקמו לפני שנים רבות, נותרו עומדות ומוזנחות, ללא כל שיפוץ או תיחזוק של הדיירים עצמם או של הרשות המקומית. תוכנית פינוי בינוי מאפשרת עסקת קומבינציה בין קבלן הבנייה לבין הדיירים, המבטיחה להם דירות מרווחות יותר וחדשות יותר. גודל הדירה החדשה יוסכם מבעוד מועד בין הדיירי המפונה לבין הקבלן המבצע.

שיקולי הכדאיות של הקבלן ישחקו תפקיד משמעותי במסגרת המשא ומתן עם הדיירים שכן מבחינתו האינטרס הוא לבנות מספר רב יותר של דירות ממספר הדיירים המפונים על מנת לאפשר רכישה של דירות חדשות נוספות במתחם לצורכי כדאיות כלכלית. מבחינת הדיירים המפונים, הרצון הוא להיכנס לדירה חדשה בסביבה מתוחזקת ואיכותית יותר מבלי להוסיף תשלום נוסף.

המדובר באינטרס משותף הן של הדיירים והן של הרשות המקומית והקבלן. הדייר מצידו זוכה באיכות חיים טובה יותר וסביבה מתוחזקת הכוללת לא רק בנייני מגורים אלא גם מתנ"סים, מקומות בילוי ותשתיות. מבחינת הרשות המקומית העירייה משפרת את חזות העיר, מציעה לתושביה מתקנים טובים יותר בשווי כלכלי עתידי גבוה יותר.   

אז מה חשוב דעת לפני כניסה לפרוייקט פינוי בינוי?

·         את תוכנית פינוי הבינוי יכולים ליזום הן הקבלנים והן הדיירים. חשוב לדעת, דיירים המבקשים להתאגד לצורך שיפור איכות חייהם ולפנות לקבלנים לצורך קבלת הצעות, כדאי לפנות לייעוץ משפטי. המדובר בחוק פינוי ובינוי אשר אינו פשוט להבנה לציבור הרחב  וכדאי להיוועץ עם מומחים בתחום אשר מבינים את הדקויות ויודעים לתת את הדגשים הנכונים בטרם חתימה על החוזה עם קבלן הבניה המיועד.

·         מיסוי - במסגרת פרוייקט פינוי בינוי קיימת מגבלה הקובעת כי במידה ולבעל הנכס מתפנה מדירתו יש נכס נוסף באותו פרוייקט הוא זכאי להטבת מס רק על דירה אחת ולא על שתיהן.

·         הרוב הדרוש לצורך התקשרות בפרוייקט פינוי בינוי – החוק דורש קבלת החלטה של רוב מיוחס מבין בעלי הדירות. בעל דירה אשר מסרב להיכנס לפרוייקט, משיקול שאינו סביר, או מתנה את הסכמתו להיכנס להתקשרות בתנאים בלתי סבירים, יהיה אחראי בנזיקין כלפי יתר דיירי הבניין, בשל הנזק שייגרם להם מטירפוד העיסקה.

מהו רוב מיוחס? כאשר בבניין משותף יש יותר מחמש דירות – בעלי הדירות שברשותם לפחות ארבע חמישיות מהדירות ולפחות שלושה רבעים מן הרכוש המשותף. אם המדובר בבניין בעל שש דירות הדירות של מי שבבעלותו יותר משלושים אחוז מהדירות כדירה אחת. מטרת החוק היא בעצם להגן מפני השתלטות על הדירות לשם השגת רוב וכדי למנוע מצב בהם הרוב יושג על ידי המיעוט.

·         ליווי בנקאי – על מנת שהכניסה לפרוייקט תעשה במינימום של חששות וחרדות מבחינה כלכלית, כדאי לערוך בירור מקיף באשר לבנק המלווה את הפרוייקט. בבנק זה יפתח חשבון נאמנות עבור הכסף שהולך להיות מושקע בפרוייקט ואשר יאפשר את תנאי התשלום הנוחים ביותר.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111505 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111572 צפיות
גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111402 צפיות
תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/111856 צפיות
עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111505 צפיות
עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111568 צפיות
גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה, ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111656 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: רוני הכהןנדל"ן ומקרקעין26/10/211650 צפיות
טרם ההקמה יש לדעת כי הקמה של מבנה חייבת להיות בהתאמה מלאה לחוקים.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין24/12/201300 צפיות
בונים לכם מגדל חדש ליד הבית? גיליתם שתוכנית חדשה עתידה לשנות לכם את החיים? מגרש החניה שהתרגלתם לחנות בו עומד להיעלם לטובת בניין חדש? תמיד תוכלו להגיש התנגדות לתוכנית. שכן רוצה להוסיף שטח בניה, מבקש שימוש חורג ? מאמר זה יסביר לכם איך אפשר להתנגד לתוכנית, מה צריך לעשות ולמי צריך לפנות.

מאת: רונית אלפסינדל"ן ומקרקעין22/11/201479 צפיות
רכישת דירה יד שניה או דירה מקבלן? ומה בודקים לפני שרוכשים דירה מקבלן? והאם צריך עו"ד דין מקרקעין או שאפשר שעו"ד של הקבלן ייצג אתכם? כל זא ועוד במאמר שלפניכם.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין01/11/201277 צפיות
קיבלת כתב אישום בדואר רשום בשל בנייה ללא היתר, חריגה מהיתר או תוכנית, שימוש חורג, פיצול דירות. אתם שואלים את עצמכם מה עליכם לעשות. במדריך זה נסביר לכם מה צפוי, שלב אחרי שלב.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין29/09/201559 צפיות
מתכננים לבנות בריכת שחייה ביתית? חשו לדעת למה אתם נכנסים! בשנים האחרונות הופכות הבריכות הפרטיות לפופולריות מאוד בכל רחבי הארץ ואינן עוד נחלתן הבלעדית של בעלי הממון בלבד, לא מעט הודות לטכנולוגיות המתקדמות שקיימות כיום, המוזילות משמעותית את עלויות הבניה וההתקנה. נושא הצורך וההליך בהיתר בניה מורכב וחשוב שיהיה מלווה על ידי המומחה הנכון

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין08/09/20977 צפיות
עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין11/08/20935 צפיות
קיבלת צו הריסה? לא סוף פסוק! בת המשפט נתן לאחרונה כמה החלטות שיתכן ויכולים לסייע לך!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica