חפש מאמרים:
שלום אורח
14.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י תאונת עבודה – ביטוח לאומי

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/20111148 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

ובכן, תאונת עבודה מוגדרת על פי חוק כתאונה שקרתה עקב עבודתו או בזמן עבודתו של אדם אצל מעבידו או מטעמו. תאונת עבודה הינה תאונה שקרתה בזמן נסיעה של העובד למקום עבודתו, בדרך חזרה של עובד ממקום עבודתו .

זכויות העובד לאחר הפגיעה

מהן הזכויות שמגיעות לעובד לאחר הפגיעה?  באם הפגיעה מצריכה חופשת מחלה מעל לימי המחלה הקבועים בחוק שהם על חשבון המעביד,  זכאי הנפגע לדמי פגיעה  של כ-75%   מהשכר על חשבון הביטוח הלאומי.

דמי הפגיעה שמקבל הנפגע מביטוח לאומי יחושבו על ידי המוסד לביטוח לאומי על פי תחשיב הכולל את גובה השכר, ממוצע משכורות ועוד, במידה ויש במקום עבודתו של הנפגע הסכם קיבוצי ובהסכם זה נקבע שהמעסיק ישלם לעובד את ההפרש המלא לשכר, הוא יקבל את מלוא שכרו.

השלב הבא בהליך הוא התביעה לקביעת דרגת נכות במידה ויש כזו,  מטרתו של הליך זה הוא לקבוע האם לעובד מגיע אחוזי נכות. במידה והעובד זכאי לאחוזי הנכות, בהתאם לאחוזי נכותו יקבל קצבת נכות קבועה או מענק חד פעמי, כאשר החוק מאפשר פיצוי חד פעמי לדרגת נכות שבין 10%, ל 19%, וגמלת נכות חודשית לנכות שמעל ל 20%.

הוצאות רפואיות של העובד הנפגע

על פי חוק הביטוח הלאומי יש להעניק לעובד אשר נפגע טיפול רפואי, ריפוי, החלמה ושיקום על ידי שירותי הבריאות של המדינה וכל זה ייעשה במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. במידה והנפגע (מתאונת עבודה) זקוק לטיפול של עזרה ראשונה ואינו יכול לקבל את הטיפול הרפואי באמצעות בית חולים הוא זכאי לקבל החזרים מהביטוח הלאומי.

מה קורה במידה וביטוח לאומי לא מכיר באדם כנפגע תאונת עבודה?

 

במקרים בהם המוסד לביטוח לאומי אינו מכיר בפגיעה כ "תאונת עבודה" נסללת הדרך לנפגע לפנות לבית הדין האזורי לעבודה.

הפסיקה קובעת כי תאונות שנגרמות לאדם שלא על ידי אירוע חיצוני אשר נראה לעין (כמו אירוע מוחי, בעיה נפשית כלשהי, אוטם שריר הלב) ייחשבו מקרים אלו כתאונת עבודה רק כאשר יימצא קשר סיבתי בין האירוע לבין עבודת הנפגע. כמו כן, מקרים בהם אדם נפצע עקב מאמץ פיזי בלתי רגיל או אירוע נפשי יוצא דופן בסמוך לזמן בו התרחשה הפגיעה, יוכרו מקרים אלו כתאונת עבודה.

ישנם מקרים רבים בהם הביטוח הלאומי לא מכיר באדם שנפגע בעבודתו מסיבות שונות כראוי להכרה מהביטוח הלאומי, במקרים כאלו יש לפנות במהירות לעורך דין הבקיא בתחום כשזה יוכל להסביר לכם אילו אופציות עומדות בפניכם, האם תוכלו להגיש תביעה לביטוח הלאומי ואם אלו אינם מקבלים את תביעתכם, תוכלו להגיש תביעה לבית דין לעבודה. פנייה מהירה לעורך דין  יכולה לעשות את ההבדל בין הכרת פציעתכם בביטוח הלאומי לבין פגיעה אשר לא תוכר.  

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111141 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/11875 צפיות
תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111069 צפיות
גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111009 צפיות
תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/111459 צפיות
עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111154 צפיות
גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה, ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111318 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191392 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191465 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191445 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191503 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191327 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192165 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181190 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica