חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י נזקי גוף – תיאור מקרה

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/20111140 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

גיל היה בן ארבע עשרה בעת האירוע. זה קרה לאחר הלימודים. הוא וחבריו הלכו לשחק במשחקי וידאו בקניון הקרוב. בעוד גיל וחבריו מסתובבים בקניון, נכנס ילד רכוב על סקייטבורד לתוך הקניון ונסע היישר לעבר גיל וחבריו. גיל לא הספיק לזוז בזמן והילד על הסקייטבורד פגע בגיל. בשל התנופה גיל התגלגל מעבר למעקה ונפל היישר לקומה למטה.

בעקבות המקרה, סבל גיל משתי צלעות שבורות, רגל שבורה, יד מרוסקת, זעזוע מוח ופגיעה בראייה.

מיד לאחר התאונה הוזמן אמבולנס למקום אשר לקח אותו לבית החולים. גיל היה מוכרח לעבור סדרת ניתוחים ולאחריהם שיקום על מנת להשיב אותו לתפקוד כללי טוב.

הוריו של גיל לא היססו, ומיד נתנו את הסכמתם, על אף ההוצאה הכספית הגדולה הכרוכה בכך.

במקביל פנו הוריו של גיל לעורך דין נזיקין על מנת לראות את מי אפשר לתבוע ממי ניתן לקבל פיצויים עבור נזקי גוף שקרו לגיל.

כמו בכל תביעה, גם התביעה הזו הייתה מורכבת. הנהלת הקניון, אליה הגישה המשפחה באמצעות עורך דינה, כתב תביעה, טענה כי אין היא אחראית למקרה כיוון שלא אירעה תקלה בקניון עצמו אלא תאונה שלא באשמת ההנהלה, וכי האחריות מוטלת על הנער שנסע בסקייטבורד.

משפחת הנער הפוגע טענה כי אולי בנם לא נהג כשורה, אך מדובר בילד בן שתים עשרה אשר איננו מבין מהי אחריות וכי על הקניון מוטלת האחריות לקבוע ולאכוף כללים של התנהגות בתוך הקניון כמו איסור נסיעה בסקייטבורד בתוך הקניון.

בעוד המשפט בעניינו מתנהל, סיים גיל את סדרת הניתוחים והועבר לשיקום. הטיפולים בשיקום החלו הופכים קשים מנשוא מבחינה כלכלית על הוריו של גיל והם עמדו בפני בעיה קשה: האם להפסיק את הטיפולים ולחסל כל תקווה לשיקומו של גיל או להמשיך בהם ולקרוס כלכלית.

עורך הדין של המשפחה לא ויתר. הוא טען בבית המשפט כי הילד סובל מנזקי גוף אשר הוא אינו אשם בהם, שכן הלך לתומו בקניון. מישהו צריך לקחת את האחריות ולשלם פיצויים למשפחה, כיוון שבזכות הפיצויים הללו הילד הזה יוכל להשתקם.

עורך הדין של המשפחה הגיש גם תביעה לביטוח לאומי על נזקי גוף ובינתיים, קיבל גיל קצבת נכות מביטוח לאומי, אשר עזרה למשפחה לשלם את הטיפולים.

בסופו של דבר, בית המשפט קיבל את טענת המשפחה של הילד הפוגע וקבע כי הנהלת הקניון אחראית על מה שקורה בתוך הקניון וכי עליה לאסור כל התנהגות  אשר עלולה לסכן בני אדם. על הנהלת הקניון הוטלו תשלום פיצויים גבוהים למשפחתו של גיל. אולם בית המשפט לא הסתפק בזה והטיל גם תשלום פיצויים על משפחתו של הילד הפוגע וליווי של קצין מבחן לנוער – לילד.

עורך דין נזיקין, במקרה זה, הוא הסיבה לפיצויים הגבוהים אותם קיבל גיל בשל נזקי גוף, ולמהירות בה התנהל המשפט, וכיום, שלוש שנים אחרי גיל הוא ילד בריא, שמח וזהיר.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111185 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/11920 צפיות
תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111064 צפיות
תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/111521 צפיות
עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111227 צפיות
עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111211 צפיות
גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה, ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111375 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191660 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191732 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191722 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191765 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191590 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192441 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181446 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica