חפש מאמרים:
שלום אורח
16.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י היעדרות עקב תאונת עבודה

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/20111519 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

עובד אשר נאלץ להיעדר מעבודתו בשל תאונת עבודה זכאי למספר זכויות:

1.      פיצויים בגין תאונת עבודה. את תביעת הפיצויים רשאי העובד להגיש לחברת הביטוח של המעסיק ו/או למוסד לביטוח לאומי. עליו להגיש מסמכים המוכיחים כי נפגע עקב תאונת עבודה, וכן את חומרת הפגיעה וסוג הטיפול. בהתאם לזאת ובהתאם לקביעת הוועדה הרפואית יחושבו דמי הפיצויים לעובד.

2.      תשלום עבור טיפולים. על פי החוק, אדם הזקוק לטיפול מיוחד בשל תאונת עבודה, יקבל את עלות הטיפולים מטעם ביטוח לאומי. גם פה יש צורך כמובן בחוות דעת רפואית.

3.      קצבת נכות. אדם אשר הפך נכה כתוצאה מתאונת עבודה, או אשר איבד את כושר עבודתו, זכאי לקבל קצבת נכות, בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו, מטעם המוסד לביטוח לאומי.

4.      בעת היעדרותו של עובד עקב תאונת עבודה, חל איסור על המעביד לפטרו.

כאשר עובד נאלץ להיעדר מעבודה עקב תאונת עבודה, יחסי עובד מעביד נשמרים במהלך תקופת היעדרותו. יחד עם זאת, מדובר ביחסי עבודה שאינם מלאים ורק חלק מהזכויות של העובד ימשיכו לצבור ותק:

1.      פיצויי פיטורין – לפי תקנות פיצויי הפיטורים, הוותק על פיו מחשבים את פיצויי הפיטורים איננו כולל היעדרות של עד שלושים יום לצורך מחלה. ימי ההיעדרות העוברים את שלושים הימים המוזכרים בחוק יכללו לצורך חישוב פיצויי פיטורים.

2.      חופשה שנתית – חוק החופש השנתית קובע כי ימי היעדרות עקב תאונת עבודה (או בשל מחלה או כל  תאונה אחרת), לא תובא בחשבון במניין ימי החופשה השנתית. מכיוון שהחופשה השנתית היא נגזרת של העבודה בפועל, אין נצברים ימי חופשה בה נמצא העובד באי כושר עבודה (כלומר בהיעדרות מהעבודה), עקב תאונה או מחלה.

3.      דמי הבראה – בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, מקבל המעביד דמי פגיעה מטעם הביטוח הלאומי, עד 90 ימים. יחסי עובד מעביד אומנם ממשיכים להתקיים אך ללא משכורת של העובד ממקום עבודתו, ולכן ניתן להבחין בתקופה זו כחופשה ללא תשלום. צו ההרחבה בנוגע השתתפות המעביד בהוצאות הבראה ונופש (דמי הבראה למעשה), אומר כי בעת קביעת הזכאות, אין מביאים בחשבון היעדרות שהיא חל"ת (חופשה ללא תשלום).

4.      דמי מחלה – בתקופה בה נעדר העובד עקב תאונת עבודה, לא נצברות זכויות וותק לצרכי דמי מחלה. אולם קביעה זו לא כתובה מפורשות אלא רק מוסקת מתקנה 4 בתקנות דמי מחלה המפרטת את הפסקות העבודה המזכות בדמי מחלה. בפירוט זה לא מוזכרת היעדרות בשל מצב של תאונת עבודה ולכן אין תקופה זו נכללת בצבירת ימי המחלה.

תקופת היעדרות עקב תאונת עבודה היא תקופה קשה המחייבת מנוחה והבראה. מכיוון שתקופה זו עשויה להיות ממושכת, וכן משום שהפגיעה יכולה להיות קשה ומורכבת, זכאי העובד המצוי בתקופת היעדרות עקב תאונת עבודה, לזכויות שונות. יחד עם זאת, כדאי לשים לב גם לזכויות אשר אינן נצברות בתקופה זו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111183 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/11919 צפיות
תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111136 צפיות
גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111061 צפיות
תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111225 צפיות
עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111209 צפיות
גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה, ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111373 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191653 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191726 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191716 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191761 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191583 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192437 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181438 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica