חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י בוחן תאונות דרכים

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/20111063 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

בוחן תאונת דרכים הוא אדם מקצועי, אשר הוכשר ע"י משטרת ישראל לשחזר ולבדוק תאונות דרכים מטעמה.

 בין היתר, בודק בוחן תאונות דרכים מי ישב מאחורי ההגה בעת התאונה, האם מישהו עבר על חוקי התנועה ומי הוא, מה הייתה מהירות הנסיעה של כלי הרכב, מה היו תנאי הדרך, האם היו שיבושים בכביש וכד'.

למעשה, בוחני תאונות דרכים הם המרכזיים לקבוע מה בדיוק אירע בעת התאונה ועל מי מוטלת האחריות לגרימת התאונה. בוחן תאונות דרכים של משטרת ישראל הם הראשונים להגיע אל זירת האירוע, והדו"ח אותו הם כותבים מהווה גורם השפעה ניכר על ההליך המשפטי שיתנהל בעתיד לגבי האחריות לתאונה.

דו"ח שחזור תאונת דרכים של בוחן תאונות דרכים משטרתי מתייחס בדרך כלל לכמה גורמים אובייקטיביים ובלתי תלויים העשויים להיות אלו שהשפיעו על מהלך האירוע:

מהם תנאי הדרך

שדה הראייה של הנהג הפוגע

תנאי מזג האוויר

מהירות הדרך המותרת

ממצאים שונים הנמצאים על הכביש עצמו (חפצים, סימני בלימה וכד').

בוחני תאונות דרכים נשלחים ע"י משטרת ישראל, אך ישנם גם בוחני תאונות דרכים פרטיים המייצגים את חברות הביטוח או את עורך הדין של אחד מהמעורבים.

במקרה של תאונת דרכים בה נגרם נזק רב או, חלילה, ישנם נפגעים, יחל הליך משפטי מול חברות הביטוח בכל הנוגע לנזק הפח, ובבית המשפט לתעבורה, בכל הנוגע לאחריות הפלילית של הגורם לתאונה.

במקרה של נזק לרכוש בלבד, תיתבע חברת הביטוח של הנהג הפוגע. חברות ביטוח כידוע לא מעוניינות לוותר על הכסף שלהן בקלות ולכן ייעזרו בשירותיו של בוחן תאונות דרכים. גם הנהג יכול להיעזר בבוחן תאונות דרכים נוסף על מנת להוכיח את חפותו (למשל נהג בזהירות אך בשל תנאי דרך קשים ומזג אוויר סוער – נגרמה התאונה).

כאשר מדובר בנפגעים בגוף או בנפש, הסיפור מורכב יותר כיוון שאישום בהריגה עשוי לשלוח את הנהג הפוגע לכלא. כאן חשוב להיעזר בהקדם בשירותיו של עורך דין נזיקין אשר בד"כ נעזר בבוחן תאונות דרכים. בוחן תאונות דרכים במקרה כזה יכול להשפיע באופן משמעותי על תוצאות המשפט.

בוחן תאונות דרכים הוא אדם אשר תפקידו לשחזר ולבדוק, על פי הממצאים בזירת האירוע ועל פי קריטריונים שונים, מי הוא האחראי לתאונה. דו"ח בוחן תאונות דרכים הינו בעל חשיבות מרובה בעת תביעת נזיקין וכן בעת התביעת כנגד חברת הביטוח המבטחת בעת התרחשות התאונה.

 לכן, במידה ונקלעתם לתאונת דרכים, ואתם חוששים למצבכם המשפטי, חשוב לפנות בהקדם לעורך דין נזיקין. הוא יוכל להיעזר בבוחן תאונות דרכים, מה שעשוי להטות את כף המאזניים לטובתכם.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111185 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/11920 צפיות
תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111139 צפיות
גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/111521 צפיות
עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111227 צפיות
עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111211 צפיות
גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה, ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111375 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191659 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191732 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191721 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191765 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191590 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192441 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181444 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica