חפש מאמרים:
שלום אורח
29.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ג'ורג'י תאונת דרכים קטלנית

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/20111196 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גידי היה בחור מלא אנרגיה ושמחת חיים עד אשר תאונת דרכים קטלנית קטפה אותו מן החיים. באותה תאונת דרכים קטלנית, נפגע גידי ממשאית שפגעה במכוניתו בכביש חשוך. נהג המשאית היה רדום וסטה מנתיב נסיעתו. תאונה אומללה זו הרגה את גידי שהותיר אחריו אישה אלמנה,  ילד בן שש וילדה בת שנתיים.

כאשר מתרחשת תאונת דרכים קטלנית, קרוביו של המנוח יכולים לתבוע את מבטחת הרכב בו נפגע המנוח, על מנת לקבל פיצויים.

חשוב כי כל תביעה שכזו, תלווה בעורך דין המתמחה בתחום תאונות דרכים בכלל ותאונות דרכים קטלניות בפרט.

חשוב להבהיר, כי אובדן של אדם קרוב הוא ארוע קשה מנשוא, וקשה לתמחור. אין מחיר לחייו של אדם. יחד עם זאת, פיצויים הגונים יכולים לסייע למשפחתו וקרוביו של המנוח, הן להשתקם והן להתנהל בצורה טובה וראויה יותר בחייהם, ללא הכנסותיו של המנוח.

סכום הפיצויים אותו פוסקים במקרה של מוות בתאונת דרכים קטלנית משתנה ממקרה למקרה ותלוי בגורמים שונים כמו גיל הנפטר, מצבו המשפחתי, מספר ילדיו וגילם, מה הייתה השתכרותו לפני התאונה, האם היה בעל עסק ועוד.

יש לציין כי חישוב סכום הפיצויים לאחר תאונת דרכים קטלנית המסתיימת במוות, הייתה בעבר נמוכה יותר מאשר פיצויים עבור פציעה קשה. אולם בשנים האחרונות, בעקבות פסק דין אטינגר, הוגדר המושג 'השנים האבודות' המתייחסות לשנים בהן יכול היה המנוח להשתכר מעבודתו או מהעסק שלו. הלכה זו הנקראת בשמה המשפטי "הלכת אטינגר" העלתה משמעותית את סכום הפיצויים בגין מוות בתאונת דרכים.

סכום פיצויים עבור משפחת הנפטר, מורכב בעיקרון משני חלקים:

1.      פיצויים לבני משפחתו של המנוח הנקראים "תלויים".

לפיצויים אלו בדרך כלל זכאים אשתו וילדיו של המנוח, סכום הפיצוי נפסק בהתחשב בגיל הילדים, האם הם עצמאיים וכו'. בסעיף זה לעיתים נכללים גם הוריו של המנוח (או קרובי משפחה אחרים) במידה והוא כלכל אותם.

2.      "עיזבון"– גוף משפטי הבא בנעלי הנפטר, אשר היורשים זכאים לכספיו (כאשר פעמים רבות זהים ה – "יורשים" ל –"תלויים").

הפיצוי הגבוה ביותר מן השניים הוא המשולם למשפחתו של מנוח.

למעשה, סכום הפיצויים בגין 'עיזבון' מורכב משלושה:

1.      הפסד השתכרותו של המנוח ב- "שנים האבודות" , השנים בהן יכול היה להרוויח ולכלכל את בני ביתו אך בשל מותו, תפסיד משפחתו.

2.      כאב וסבל – סכום הבא לשקף את הכאב והקושי לאחר האובדן. סכום זה הינו קבוע בחוק.

3.      הוצאות לשם קבורה ומצבה.

סכום פיצויים עבור "תלויים" מכיל  שני מרכיבים עיקריים:

1.      הפסד  תמיכה – הפסדים של תמיכה כלכלית במשפחת המנוח (בן זוגו וילדיו) בשל מותו.

2.      אובדן שירותי בעל/ אישה ואב/אם.

מהפיצויים להם זכאים בשל  "עיזבון", יש לנכות על פי החוק, את התגמולים המתקבלים מהביטוח הלאומי.  ניתן לקבל קצבאות וגמלאות ביטוח לאומי בגין קצבת שארים.

לסיכום: תאונת דרכים קטלנית היא מצב קשה וכואב. משפחתו של המנוח, פעמים רבות נותרת ללא כל הכנסה בעקבות מותו של המפרנס,  (גם אם שנהרגת בעקבות תאונת דרכים קטלנית הינה פגיעה בכלכלת המשפחה ושיקומה). תביעת פיצויים חייבת להיעשות בעזרת עורך דין  שילווה אתכם על מנת לקבל את הפיצוי ההולם ביותר.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ג'ורג'י ושות', משרד עורכי דין

ייצוג בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים ותאונות עבודה

ייעוץ וליווי בתיקים בתחום התכנון והבנייה.

http://www.igolaw.co.il

לייעוץ ראשון ללא תשלום: 0774546165

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אילן ג'ורג'י

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/111177 צפיות
חריגת בניה מתייחסת לכל בניה המתרחשת ללא קבלת היתר כדין או סטייה מההיתר שניתן. חריגת בניה מהווה הפרת זכויות הבניה הקיימות בנוגע לקרקע ונחשבת לעבירה על החוק. מצב זה עשוי להביא לידי הגשת כתבי אישום בנושא חריגות בניה והיתרים, ועם לא נעזרים בשירותיו של עו"ד תכנן ובניה אתם עלולים להיות בבעיה חמורה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינדל"ן ומקרקעין22/08/11915 צפיות
תוכנית "פינוי בינוי" הינה תוכנית המאפשרת לפנות שכונת מגורים קיימת, לטובת בנייה של שכונה חדשה באותו מתחם. הדיירים אשר גרים באותו אזור, יפונו מבתיהם לצורכי שיפוץ ויקבלו במסגרת תוכנית פינוי הבינוי, במקום דירתם הישנה, דירה חדשה ומודרנית , עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111114 צפיות
גיל, כשמו כן הוא, ילד מתוק ושמח. גם לאחר האירוע הנורא, הוא שומר על שמחת החיים, אבל לא מעט בזכות הוריו ועורך דינם, אשר הצליחו להוציא פיצויים גבוהים בגין נזקי גוף מהם סבל. בזכות פיצויים אלו, ניתנו לגיל טיפולים מתאימים והצילו אותו מנזק בלתי הפיך.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין29/05/111052 צפיות
תאונות דרכים, מתרחשות לצערנו מדי יום. במקרה הטוב, הנזק, אם קיים הוא לרכוש בלבד. במקרה הרע, התאונה יכולה להסתיים במוות. בכל מקרה, חקירת תאונת דרכים הינה מורכבת ביותר ופעמים רבות נכנס לתמונה בוחן תאונות דרכים המשחזר את התאונה על מנת לבדוק את המקרה ולהעמיק בו בשביל למצוא את גורם התאונה.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין19/05/111513 צפיות
עובדים רבים נאלצים להיעדר מהעבודה בשל סיבות שונות: חתונה, חופשה, מחלה וכן היעדרות עקב תאונת עבודה. בעת היעדרות עקב תאונת עבודה, עומדות לעובד זכויות שונות אותן הוא יכול לנצל.

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ינזיקין20/04/111215 צפיות
עברת תאונת עבודה אך אינך יודע מה אתה אמור לעשות קודם. לפני שאתה פונה לעורך דין ומתחיל הליך משפטי כלשהו מומלץ שתדע מספר דברים בסיסיים. קודם כל – מהי תאונת עבודה?

מאת: עו"ד אילן ג'ורג'ידיני תעבורה07/03/111363 צפיות
תאונת דרכים עלולה לשבש את חיינו, להפר את השגרה ולפגוע ביכולת שלנו לטווח ארוך או קצר. מדובר באירוע חמור אשר דורש התייחסות ופיצוי. כאשר הינכם מעורבים בתאונת דרכים, אתם צריכים להגיש תביעה. מתי ואיך עושים זאת, למי מגיע פיצוי ואיך מתמודדים עם חברות הביטוח

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191452 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191531 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191513 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191565 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191391 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192246 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181248 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica