חפש מאמרים:
שלום אורח
03.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התערוכה הכללית -גלריה "בועטת" בלב צפת

מאת: מיכל סדןנופש ותיירות06/04/20128692 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יופייה הקסום של צפת, רוח המסתורין האופפת אותה, היוו אבן שואבת לאמנים רבים מכל העולם.
חלקם אף החליטו להתיישב בה, ובשנת 1956 קבוצה של אותם האמנים ייסדו את קריית האמנים אשר במרכזה ממוקמת התערוכה הכללית בה הציגו את יצירות אמנותם.

 צפת הילכה קסם על ציירי ארץ ישראל כבר בשנות העשרים של המאה הקודמת ומיטב הציירים, כגון זריצקי, גוטמן, רובין ואחרים, נמשכו לאווירה המיוחדת של צפת ולאור הייחודי לה, והנציחו את נופיה, סימטאותיה ותושביה

אל העיר הגיעו במהרה ציירים רבים, בינהם יצחק פרנל-פרנקל שהקים בצפת בית ספר לאמנות בו למדו טובי האמנים, וכן אמנים בינלאומים כמו מארק שאגאל או קוקושקה.

עם השנים התפתחה בעיר קרייה לתפארת, שהגיעה לשיאה בשנות השישים, או אז פעלו בצפת למעלה מ-50 אמנים מהשורה הראשונה, ציירים, קדרים, צורפים ועוד.

 בקיץ נהרו לעיר מבקרים, ששאפו לשהות במחיצת האמנים ורכשו מעבודותיהם. באותם קייצים של שנות השישים, מלונות צפת והמסעדות היו מלאים עד אפס מקום, ובזכות הסינרגיה בין הבוהמייניות של צפת לבין משאבי הנופש שלה, הפכה העיר לאחד היעדים "החמים" של ישראל

כדי לחשוף את העיר מחדש לתיירני הארץ, מחזירה התערוכה הכללית עטרה ליושנה ופותחת את שעריה בחג.

בחול המועד פסח, תיערך באותה תערוכה כללית מכירת יצירות אמנות וליטוגראפיות של אמנים מכל התקופות במחירים מוזלים במיוחד. הקהל מוזמן.


שעות פתיחה:
ימים א'-ה' 10:00-18:00

שישי ושבת 10:00-14:00

התערוכה הכללית, קריית האמנים צפת.
טלפון: 04-6920087

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנהלת מרכז תרבות חשוב בירושלים. נושמת ומובילת הפקת תערוכות אמנות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים . יחצנית,  מקושרת, מעורה תרבותית, בעלת ניסיון בהפקת כ-160 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ.
מתמקדת באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר.
מלווה את האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,כמו כן מנחה את אירועי האמנות באופן קליל וקולח
מתמחית ביודאיקה ואמנות נאיבית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל סדן

מאת: מיכל סדןאמנות פלסטית15/02/132210 צפיות
גלריה קטנה, בצלם של מוזיאונים, מציגה אמנות מקורית ייחודית של אמנים היוצרים במיוחד לתערוכת נושא. אתגרים רבים מציבה בפניהם , שרה רז, אוצרת התערוכות בגלריית "הציפור הכחולה". היא מניעה את אמני פתח תקוה ליצירה בנושאים אקטואליים ומגוונים . הפעם נושאי הקיימות, איכות הסביבה והמחזור ייצרו פרויקט רב תחומי.

מאת: מיכל סדןצילום12/11/121591 צפיות
בצילומים של שלומית הייט מתקיימות זו בצד זו, מציאות בתוך פנטזיה ופנטזיה בתוך מציאות. היא יוצרת תעתוע בין דימוי חי לדומם, ונדמה כי פסלוני החיות התעשייתיים שניתן למצוא בכל בית, מתעוררים לחיים בעבודותיה.

מאת: מיכל סדןציור14/10/121176 צפיות
הסצנה העירונית של האמנית איריס וינטראוב אינטנסיבית ועזה, מאופיינת בצבעוניות חזקה, בגרפיות פופ-ארטית ובדמויות מרשימות. זוויות הראיה שלה ייחודיות והקומפוזיציות מפתיעות בקריצה הומוריסטית. כל עבודה היא מיקרוקוסמוס המשלב ריאליזם עירוני עד כדי גרוטסקיות יחד עם יופי ואפילו חמלה. הסצנות משתנות בהתאם למצב הרוח ומשקפות את הלך הנפש של הגיבורים האלמוניים שלה.

מאת: מיכל סדןציור13/10/121112 צפיות
"חגי תשרי עבר הווה ו...עתיד" אוצרת : רחל זיו במרכז לאמנויות הבמה,שוהם התערוכה "חגי תשרי עבר הווה ו..עתיד" מביאה ביטוי אומנותי ויצירתי למסורות עתיקות יומין המושרשות בחיי המשפחה היהודית ובתודעה היהודית מזה אלפי שנים. אין כמו חגי תשרי המביאים אלינו מניחוחות הטבע ומסיפורי דורות שעברו מפה לאוזן ומתקיימים על פי משנת ההלכה היהודית וכתבי הקודש.

מאת: מיכל סדןאמנות פלסטית12/09/121258 צפיות
מעל 40 אמנים , ציירים, פסלים, צלמים, מוסיקאים ומשוררים, יוצרים שביססו עבודתם כיוצרים לצד יוצרי העתיד יציגו בחלל התעשייתי הענק מצבים נפשיים, סצנות, חללים בלתי מזוהים, שחזורים של הזיה, הצגת המציאות, שבירת צורות, שילוב אובייקטים שונים, כשהנושא המאחד הוא המטרה לחשוף את האמן המסתתר מאחורי היצירה: הדמות האמורפית, אליטיסט, חייזר, ריאקציונר בעל תשוקה, כמיהה, עוצמה יצרית יוצרת, מנסה לחדש וליצור ומעלה את החומר הגולמי אל רמה תרבותית בעלת ערך, פטור ממתן פרשנות לעבודתו אבל תוהה לגבי הנסיבות אשר יתרחשו בסט עצמו או יוצר על מנת לייצר תסריט מוכן מראש, מול צופים שונים שרואים דברים שונים ביצירה מוצגת, שמרגע הצבתה מקבלת חיים ודינאמיקה משל עצמה, ואין לו, לאמן, שום שליטה על התסריט.

מאת: מיכל סדןהודעות לעיתונות - כללי01/06/121369 צפיות
התערוכה הקבוצתית שאוצרות מלי לנגוצקי וורה דוביצקי, בוחנת את ההוויה התרבותית הישראלית כפי שהיא מוצאת את ביטויה על שפת הים. אוצרות התערוכה מדגישות את הצורך לשמור על הים למען הדורות הבאים למען יוכלו להינות ממנו ולכן התחברו עם עמותת "צלול" כדי לתת זרקור על נושא חשוב זה.

מאת: מיכל סדןציור03/05/121599 צפיות
אורה שחף, אם שכולה שבנה יגאל שחף נרצח ב-11.10.1987 בדרכו חזרה מן הכותל המערבי ברובע המוסלמי, מקדישה תערוכה זו לבן שכל כך אהבה ושהיה מטייל בכל פינות ירושלים והדביק באהבתו זו את כולם.

מאמרים נוספים בנושא נופש ותיירות

מאת: יוסי לוינופש ותיירות28/06/153186 צפיות
איך למצוא וילה בצפון ומה כדאי לעשות לפני שיוצאים לנופש עם כל המשפחה? כל הפרטים במאמר הבא.

מאת: דינאמיק טורסנופש ותיירות12/12/128390 צפיות
מלון מסוג חדש, מציע לזוגות נופש מושלם – האחד מהשניה! בלון הגירושין, זוגות לא מאושרים, יכולים לעשות צ'ק אאוט לזוגיות שלהם, בשילוב חבילת סופ"ש הכוללת עורכי דין ואירוח יוקרתי, בנפרד כמובן.

מאת: יאיר טיוליםנופש ותיירות28/10/129693 צפיות
בהתבסס על מחירי בתי המלון הממוצעים שנאספו מעשרות אתרי תיירות מובילים בחודשים יוני, יולי ואוגוסט, רובם המכריע של היעדים הנמצאים בדרום מזרח אסיה, ארה"ב ו-MENA חווה עלייה חדה ומשמעותית במחירים בהשוואה לשנת 2011. דפי מידע על כל אתרי ההזמנות הקיימים והידועים באיכותם. בדפים יהיו כלים חשובים הדרושים לקהל הגולשים הקונה שירותי תיירות באינטרנט

מאת: Ilanנופש ותיירות09/10/128883 צפיות
כתבה זאת מסבירה כיצד לבחור במלון חלומי במרכז העיר, ירושלים

מאת: לוחות אולפרינופש ותיירות26/03/128738 צפיות
חופשת הפסח מהוה יתרון גדול כאשר מעונינים לצאת משגירת עבודה, לימודים לכן רבים עושים את ליל הסדר בבתי מלון בארץ או בחו"ל ומאריכים את השהייה להמשך בלויי במשך חול המועד ,אך אירגון חופשה לא יכול להעשות בצורה ספוטנית לכן עלינו להערך בהתאם .

מאת: מני נחמןנופש ותיירות21/02/1210439 צפיות
שביל ישראל מדן ועד אילת עובר בנופי ישראל המרהיבים ביותר ומשמש טרק אתגרי וארוך לאלו שזמנם בידם. אורך השביל הוא 900 ק"מ והטרק לאורכו נמשך מספר חודשים. אך רוב עם ישראל אינו יכול להרשות לעצמו להעלם מהבית והעבודה למספר חודשים על מנת להשלים את השביל. על כן חילקנו עבורכם את השביל ל 75 קטעי טיול סבירים, לא קשים ולא מצריכים לינת שטח. עמותת טיולים ואגדות תוציא טיולים מוזלים למסלולים אלו בליווי מורה דרך מוסמך ואוטובוס צמוד. לצועדים: חותמת בדרכון עם סיום המקטע וגביע למסיימי השביל כולו!

מאת: silvertravelנופש ותיירות02/02/119055 צפיות
מטבעי אני אוהבת פינוקים ובכלל, לגלות דברים שאנשים אחרים עדיין לא גילו, כמו למשל את מלון בוטיק טמפלרס בחיפה. במהלך נסיעותיי הרבות בעולם, הפלז'ר והביזנס, נאלצתי לא אחת ללון בבתי מלון והספקתי להתנסות במגוון לא מבוטל של חדרי אירוח אך תמיד העדפתי דברים טובים ו"בחבילות קטנות" ואיכותיות, אחת מהם היא פנינה ים תיכונית אמיתית: מלון בוטיק בחיפה - טמפלרס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica