חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התמודדות משפטית עם רשלנות בלידה

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית07/08/2012590 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

1. רשלנות רפואית - כללי

כל פגיעה הנגרמת לתינוק במהלך הלידה כתוצאה מרשלנות רפואית מוכרת בחוק ומאפשרת הגנות רבות לאזרח. מעבר לכך, רשלנות בלידה יכולה לגרום לתוצאות בלתי הפיכות ולכן יש להתייחס אליה בכובד ראש. בעת מקרי רשלנות רפואית בלידה נפגע לא רק התינוק אלא גם המרקם המשפחתי העדין הנוצר ברגע שהעובר בא לעולם. על מנת להתמודד עם רשלנות בלידה מבחינה משפטית יש צורך בהיכרות עם סעיפי החוק, אך ראשית כדאי להתחיל מהמקרים הנפוצים של רשלנות רפואית בארץ ובעולם.

2. פגיעות נפוצות במהלך לידה

להלן מספר מקרים בהם רשלנות רפואית היא הגורם העיקרי לפגיעה או למחלה:

א. שיתוק מוחין – זהו מושג רחב המכיל מספר גדול של הפרעות נוירולוגיות. למעשה, הפרעות אלו עלולות להיווצר כתוצאה מפגיעה במרכזי התנועה ובמערכת העצבים של התינוק. היות ובזמן הלידה מוחו של התינוק אינו מוגן לחלוטין, יש חשיבות מיוחדת לאופן בו צוות הרופאים מבצע את הטיפול. בין היתר ניתן למנות את ההפרעה לאספקת הדם למוח, הזיהומים והפגיעות הישירות במוח כגורמים לפגיעות מן הסוג הזה. במידה ומתעורר חשד לכך שהייתה רשלנות רפואית אשר הביאה לשיתוק מוחין יש לערב עורך המכיר את התחום של רשלנות בלידה ויודע כיצד להתמודד עם ההשלכות.

ב. פרע כתפיים – כליאה או פרע של הכתפיים מתרחשים כאשר כתפיו של הילוד נתקעות מעל עצם החיק ואינן נכנסות לאגן האם. פרע כתפיים הוא מצב חירום המחייב היערכות מיוחדת, והאחריות על מצב כזה היא בידי הרופאים.

ג. אי נוכחות רופא מומחה – לידה חייבת להתקיים בנוכחות של רופא מומחה. במידה ובית החולים אינו מקצה רופא כזה ישנה עילה לתביעת רשלנות רפואית.

ד. התעלמות ממושכת ממצוקה עוברית – על הרופא להיות קשוב לצרכי היולדת. רשלנות בלידה באה לידי ביטוי לא רק בתסמינים והשלכות פיזיות, אלא גם ביחס פוגע או מזלזל מצד הצוות הרפואי.

ה. לידת ואקום – לעיתים נאלץ הצוות הרפואי להשתמש בואקום או מלקחיים עקב סיבות עובריות, אמהיות או במהלך שלב שני מאורך של הלידה. במהלך לידת ואקום הרופא מבצע משיכה בסנכרון עם התכווצויות הרחם וכך מונע פגיעה בגופו של הילוד. עקב הסיכון עלולה לידת ואקום להסתבך ולגרום לנזקים חמורים במידה והיא אינה מתבצעת כהלכה.

ו. לידת מלקחיים – כמו בלידת ואקום, גם במהלך לידת מלקחיים יש צורך בשימוש בכלי מיוחד. כיום מתועדות לידות רבות בהן נוצרו פגיעות כתוצאה מרשלנות רפואית בעת לידת מלקחיים.

ז. מניעת ניתוח קיסרי – אחד התפקידים של הצוות הרפואי הוא לזהות את הצורך בניתוח קיסרי. רופא המסרב לבצע ניתוח כזה או מתעכב יתר על המידה עלול לעמוד לתביעת רשלנות בלידה.

3. הסיבות בגללן כדאי להתמודד עם רשלנות בלידה בליווי עורך דין

התמודדות משפטית עם רשלנות בלידה חייבת להישען על זיהוי המקרה אשר הביא לפגיעה. בעת התייעצות עם עורך דין חשוב להציג בפניו את כל העובדות והמסמכים המעידים על רשלנות רפואית או חשש לרשלנות כזו, ויחד איתו לגבש את האסטרטגיה המשפטית המתאימה. קשה להתמודד עם רשלנות באופן עצמאי וללא ליווי מקצועי וזה בשל ההשלכות המנטאליות והפסיכולוגיות של פגיעה בתינוק במהלך לידה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16765 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161253 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16745 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151083 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15765 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151073 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15877 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171263 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/16755 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/16842 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/16804 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/151739 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151083 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151073 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica