חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תאונת דרכים אשר הינה גם תאונת עבודה - פיצויים

בשנים האחרונות מדווחים על מספרים הולכים וגדלים של אירועי תאונות דרכים, ואירועים מצערים אלו הפכו למכת מדינה של ממש. אדם הנפגע בתאונת דרכים בן אם הוא נהג, נוסע או הולך רגל מבוטח ויהא זכאי לפיצויים בגין נזקיו, מחברת הביטוח אשר ביטחה את בעל הרכב בו נהג, נסע או רכב הפוגע בהולך רגל, בביטוח חובה.


אופן הפניה לחברות הביטוח במקרה של נזק גופני ו/או נפשי יהא בהתאם לחומרת הנזק של הנפגע. אם הנפגע נפצע קל ולא נותר עם נכויות צמיתות, אך נגרם לו כאב וסבל, נאלץ להפסיד ימי עבודה ונאלץ לקבל טיפולים רפואיים, הרי שככל הנראה יש לפנות אל חברת הביטוח באמצעות עורך דין המומחה בתחום זה במכתב דרישה על מנת שישולם לנפגע פיצוי בגין נזקיו.


אם הנפגע נותר עם נכויות מתוצאת התאונה יש לפנות לבית המשפט אשר ימנה מומחים לבחינת נכויותיו של הנפגע ובהתאם לכך ולכל יתר נזקיו של הנפגע יקבל פיצויים לנזקיו. הכל בהתאם לרציונל העומד מאחורי דיני הנזיקין, כלומר פיצויי הנפגע כך שמצבו יהא קרוב ככל האפשר למצבו אלמלא נפגע בתאונה.

 

כמובן אדם אשר נפגע ונגרמה לו נכות, כגון: נכות אורטופדית- שיתוק ברגל, לא יוכל באופן פיזי לשוב למצבו כלפנים אך הפיצוי הכספי, קרי: בגין הפסדי השתכרות, הוצאות בגין עזרת צד ג' וכיוצ"ב יהיה בהם כדי לנסות לקרב את הנפגע למצבו אלמלא קרות התאונה.

 

כאשר התאונה ארעה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה מן העבודה, על פי תקנות המוסד לביטוח הלאומי, תיחשב התאונה כתאונת עבודה והנפגע יהא זכאי לתגמולים מן המוסד לביטוח הלאומי, בהתאם למצבו ובהתאם לנכויות אשר יקבעו בוועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח הלאומי ולשם כך יש לפנות אל המוסד לביטוח הלאומי בתביעה.


יחד עם זאת, יודגש כי אם הוגדרה התאונה כתאונת עבודה אך הנפגע לא פנה למוסד לביטוח הלאומי למיצוי ההליכים שם וקבלת תגמולים, אלא פנה ישירות אל בית המשפט בתביעה נגד המבטחת בלבד הרי שבית המשפט עשוי לבצע ניכוי רעיוני מהפיצויים שיקבל מחברת הביטוח וזאת משום שאדם הנפגע בתאונת עבודה חזקה כי פנה לממש זכויותיו ואם לא עשה כן חברת הביטוח אינה אמורה לשאת בפיצוי אשר הנפגע זכאי לקבל מהמוסד לביטוח הלאומי על פי חוק ועל כן יופחתו פיצוייו.


אשר על כן אדם הנפגע בתאונת דרכים אשר הינה תאונת עבודה, רצוי כי יפנה לעורך דין והיוועץ עימו האם ומתי כדאי לפנות למוסד לביטוח הלאומי לדיווח על התאונה ולקבלת תגמולים וזאת על מנת לקבל את מלוא הפיצויים להם זכאי הנפגע כדין.


לסיכום, אם נפגעת בתאונת דרכים חשוב להתייעץ עם עורך דין בטרם התחלת בהליך לקבלת הפיצויים מן המוסד לביטוח הלאומי ו/או מחברת הביטוח המבטחת את בעלי הרכב בביטוח חובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יעל אמר רוזנברג- עו"ד עורכת דין וכלכלנית המתמחה בתחום הנזיקין :רשלנות רפואית, תאונות ונזקי גוף

טל: 03-7161366 פקס: 03-7316459 נייד: 052-2-62-25-62

רח' אבן גבירול 57 תל אביב

אתרינו: http://www.aram-law.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעל אמר רוזנברג עו"ד

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין30/01/13867 צפיות
מאמר זה יסביר בקצרה על אחריות רשויות מקומיות לנזקי רכוש במקרים בהם יורדים גשמים עזים אשר גורמים להצפות ולנזקי רכוש לרכושם של אנשים פרטיים ו/או לבתי עסק.

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין13/12/12671 צפיות
מאמר זה יסביר בקצרה מתי נסיעה באוטובוס תחשב תאונת דרכים ומה על הנפגע לעשות לאחר קרות התאונה.

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין16/08/12756 צפיות
מאמר זה יסקור לפניכם את זכויות תלמיד או ילד הנמצא בגן ילדים, לאחר שנפגע בתאונה, זכויותיו למיצוי הליכים לקבלת מלוא הפיצויים להם זכאי

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין15/08/12851 צפיות
קראו מאמר ללימוד אודות רשלנות מוסדות ציבוריים, עיריות אשר גרומים לנזק מנפילה, החלקה, מדרכה משובשת וכיוצ"ב ומה אפשרויות לקבלת פיצוי לנזקכם

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין15/08/12758 צפיות
מאמר זה סביר בקצרה מה הם זכויותיו של אדם שנפגע מתאונה ובעקבותיה סובל מפריצת דיסק

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דנזיקין15/08/12686 צפיות
מאמר זה יבהיר מתי תוגדר תאונה כתאונת עבודה ומקורות זכויות הנפגע

מאת: יעל אמר רוזנברג עו"דרשלנות רפואית15/08/12619 צפיות
מאמר זה יסביר עד כמה חשוב לקבל טיפול רפואי מוקדם ככל שניתן עם רגע תלונות החולה ומה ההשלכות של איחור בגילוי מחלת הסרטן

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191303 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191375 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191359 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191414 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191246 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/191997 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181115 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica