חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לבצע גרירת משכנתא?

מאת: וידר מאירמשכנתא05/11/20121050 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר אנחנו חותמים על עסקת המשכנתא החשובה כל כך, איננו יודעים מה יוליד יום. ברור כי רבים שואפים לשהות בבית החדש עד לסוף תקופת ההלוואה, שמגיעה כמעט תמיד לעשרות שנים. הבעיה היא שבדרך כלל זה פשוט לא קורה. כך, כאשר באים לאחר מספר שנים לעבור דירה בשנית, מגלים כי המשכנתא, כמובן, עדיין עומדת בעינה. במצב כזה, פתרון יעיל ביותר הוא לבצע גרירת משכנתא. אבל איך בדיוק עושים זאת?

גרירת משכנתא היא דבר פשוט. על הנייר

הנקודה הראשונה שיש להדגיש היא שברמה הכללית, לבנק לא אמורה להיות התנגדות לגרירת המשכנתא. אחרי הכול, גם אם נכס מגורים אחד מוחלף באחר, הלקוח עדיין אמור לשלם לו את יתרת תשלומי המשכנתא. מעבר לכך, גם החוק נכנס לתמונה, ואוסר על הבנקים להתנות את הסכמתם לאישור מחדש של המשכנתא בשינוי התנאים שלה. יחד עם זאת, עדיין נדרש הליך בירוקרטי מסוים אל מול הבנק, אליו נתייחס כעת.

אלו הם השלבים שצריך לעבור

בדומה לדברים אחרים, גם במקרה של גרירת משכנתא התהליך יחל עם הגשת בקשה לבנק- זו תיעשה, בדרך כלל, לאחר שכבר נחתם הסכם הדירה החדש, וישנו תאריך יעד למעבר אליה. הבקשה, מטבע הדברים, כרוכה בהוספה של מסמכים בירוקרטים שונים, בהם יפורט מצבם הכלכלי של הרוכשים, פרטי הנכסים המעורבים וכן הלאה. בשלב הזה, אגב, מומלץ גם לבדוק בדיוק מהם התנאים שמעמיד הבנק לאישור הגרירה. כך, למשל, לא פעם כרוך ההליך בתשלום של קנסות או עמלות, ורצוי לברר זאת מבעוד מועד.

לאחר הבקשה הראשונית, נכנס לתמונה שחקן חדש, והוא השמאי. על מגישי הבקשה לבצע בדיקת שמאות לכל אחד מהנכסים המעורבים, ולהעביר את הערכות השמאי למוסד הפיננסי. כאן למעשה אמורה להיגמר ה"עבודה" של מגישי הבקשה, והכול נתון לאישורו של הבנק. בדרך כלל, כאמור, התשובה תהיה חיובית, ותינתן לאחר פרק זמן שאינו ארוך יתר על המידה.

לא תמיד לוח הזמנים משתף פעולה

עד כאן, תיארנו תהליך פשוט באופן יחסי. הבעיה היא שבפועל, המציאות הופכת לעיתים למורכבת יותר. כך, למשל, כאשר בין מכירת הדירה הקודמת לרכישת החדשה קיים פער זמנים מסוים. במצב כזה, ברור כי עדיין לא ניתן "לגרור" את המשכנתא לנכס החדש, מהסיבה הברורה שעדיין אין כזה. פתרון אפשרי לסוגיה הוא ביצוע גרירה של המשכנתא עבור ערבות בנקאית, אשר תהווה ה"בטוחה" של הבנק.

כך מחליטים נכון

יש לזכור, כי ההחלטה על גרירת משכנתא כוללת בתוכה מספר השלכות עיקריות. ראשית, כמובן, הרי שהיא מצריכה הוצאת כספים לא מבוטלים עבור עמלת הרישום, פעולות השמאי וכן הלאה. עקב כך, לא מן הנמנע כי הגרירה אינה בהכרח הפתרון המשתלם ביותר, וניתן, לדוגמא, לסגור את המשכנתא תחת זאת. לכן, מומלץ מאד להיעזר באיש מקצוע שמכיר את התחום כמו יועץ משכנתאות או גורם פיננסי אחר, טרם ההחלטה המשמעותית הזו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

וידר מאיר יועץ משכנתאות

מנכ"ל וידר משכנתאות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת וידר מאיר

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/152286 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151787 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/142526 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/142549 צפיות
מה הכי חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס יועצי משכנתאות ואיך מודדים את איכותו של קורס כזה?

מאת: וידר מאירביטוח משכנתא29/10/138247 צפיות
אילו ביטוחים הם מהווים ביטוחי חובה במסגרת ביטוח משכנתא, על פי אילו פרמטרים נקבעת הפרמיה שלהם והאם עדיין אפשר לקבל אחוזי מימון גבוהים יותר על ידי חברות ביטוח משכנתא מיוחדות?

מאת: וידר מאירמשכנתא08/12/121095 צפיות
לקיחת משכנתא היא אחת המשימות המורכבות ביותר בחיים למרות שלא תמיד אנחנו נותנים על כך את הדעת. מדובר בהלוואה שמלווה את רוב האנשים כשני עשורים מחייהם ולעיתים אף יותר

מאת: וידר מאירמשכנתא25/11/12995 צפיות
אין ספק שכל אחד מאיתנו רוצה לחסוך כמה שיותר כסף בתהליך לקיחת המשכנתא, במיוחד כאשר נוטלים משכנתא בעשור השלישי או הרביעי לחיים, אבל נשארים עם המשכנתא בדרך כלל לשני עשורים נוספים לפחות

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222541 צפיות
המדריך למתחילים לקבלת משכנתא. היכן כדאי להשקיע בנכס נדל"ן? איזה מגבלות יכולות להיות בלקיחת משכנתא? ועוד שאלות שחשוב לקבל עליהם תשובות לפני שנחליט איזה משכנתא נרצה לקחת

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222533 צפיות
במאמר זה נדון על היבט המשכנתאות מכמה זוויות - השוואת משכנתאות, ייעוץ משכנתאות באזור תל אביב ומה זה משכנתא הפוכה?

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222510 צפיות
בהליכי לקיחת הלוואת משכנתא יש מאפיינים שאותם רצוי להכיר כדי להתמודד עם התהליך בצורה חיובית ומודעת עם או בלי יועצי משכנתאות. במאמר זה תגלו מהם המאפיינים של מסלולי המשכנתאות שכדאי להכיר

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222526 צפיות
לפני שמחליטים ומתחילים בתהליך לקיחת משכנתא תרשו לנו להציג לכם את מסלולי משכנתאות אשר קיימים בבנקים בישראל. ההבדלים הניכרים בין הבנקים הם אחוזי הריבית בכל מסלול כזה או אחר, אך יש גם הבדלים בין מסלולי משכנתאות עצמם שרצוי שתכירו.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא14/02/222815 צפיות
כיוון והחיים הם דינמיים וסביר להניח שההחלטה שלקחתם בנוגע למשכנתא הנוכחית לפני עשור היא כבר אינה רלוונטית למצב הנוכחי שלכם כיום. מעבר לכך, העולם הפיננסי הוא גם דינמי ומשתנה בתדירות גבוה, תנאי השוק שלו מתעדכנים חדשות לבקרים.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא14/02/222852 צפיות
במילים פשוטות נוכל לומר שתמהיל משכנתא הוא בעצם שילוב בין כמה מסלולי משכנתא שונים שמרכיבים יחדיו הלוואה אחת. אף על פי שמדובר בהלוואה אחת, כל מסלול ומסלול משכנתא יעמוד בפני עצמו ואינו קשור למסלולי המשכנתא האחרים בתמהיל המשכנתא.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא25/01/222852 צפיות
אם אתם כאן אז אתם כנראה מתעניינים בבנקים למשכנתאות, מה שאומר שאתם בדרך לקניית דירה, כיוון שכיום אין כמעט ומי שיכול להרשות לעצמו לרכוש דירה ללא משכנתא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica