חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד לבחור קורס יועצי משכנתאות איכותי?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/20142003 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המצב הלא פשוט כיום בשוק העבודה המקומי הוביל ליצירתם של לא מעט מקצועות חדשים, ובכלל זאת גם יועצי משכנתאות חיצונים אשר מייעצים ללקוחות בשאלות הנוגעות לתכנון המשכנתא ואף מסייעים בתהליכים השונים מול הבנקים.

באופן לא מפתיע, יחד עם פריחת שוק יועצי המשכנתאות, חל גם גידול במספר הקורסים המציעים הכשרה בתחום, עד שנראה לעיתים שיש יותר קורסים ליועצי משכנתאות מאשר יועצים...

בנוסף לזאת, מכיוון שכיום יש רק גוף אחד המאחד תחתיו יועצי משכנתאות (לשכת יועצי המשכנתאות בישראל) וגוף זה הינו וולונטרי לחלוטין, הרי שאין תקן אחיד למקצוע, כך שהאחריות לבדוק את איכות הקורס וטיב המרצים מוטל כולו על כתפי הלומד.

בכל אופן, כאשר אנחנו מעוניינים למדוד את איכותו של קורס יועצי משכנתאות כזה או אחר מתוך מטרה להשתלב במקצוע ולא רק להעשיר את הידע האישי שלנו, יש מספר פרמטרים שונים שרצוי כי נתייחס אליהם:

תוכן הקורס צריך להישען על בסיס טוב - תוכן הקורס חייב לכלול חומר תיאורטי בכמות מספקת על מנת שהתלמיד יוכל קודם כל להבין את כל המושגים הבסיסיים בכלכלה החשובים לתחום המשכנתאות. לדוגמה, סוגי הריביות בשוק ועל סמך מה הן נקבעות, אינפלציה מדד והקשר ביניהם, סוגי הלוואות כלליות בבנקים וכך הלאה. רק לאחר שנלמד הבסיס, אפשר לעבור לדבר על הנושאים הספציפיים למשכנתאות כמו עמלות שונות, דוח יתרות, מסלולים, בניית תמהיל, ביטוחי חובה למשכנתא וכך הלאה.

יש גם קורסים הכוללים תרגילי העשרה שניתן לתרגל בבית דרך אתר אינטרנט או ספר קורס, אבל חשוב מאוד להקפיד ולהגיע לכל השיעורים הפורמאליים אם רוצים להפיק את המיטב מן הקורס מכיוון שאלו מהווים נספח ולא תחליף לחומר הלימוד. רוב הקורסים הם קורסי ערב המתקיימים פעם בשבוע, כך שזו לא אמורה להיות בעיה גם למי שעובד במשרה מלאה.

מי מלמד את הקורס? - האם מי שמלמד את הקורס הוא יועץ משכנתאות בעל ניסיון בשטח? למרות שיש בתחום המשכנתאות לא מעט חומר תיאורטי, חשוב מאוד גם לקבל דוגמאות ממקור ראשון לגבי האופן בו הדברים מתנהלים בפועל, ובכלל זאת כיצד לנהל תקשורת בין אישית יעילה מול הלקוחות או נציגי הבנקים.

התנסות מעשית - חלק גדול מן הקורסים כיום כוללים גם התנסות מעשית ותרגולים כמו למשל בניית תוכנית פיננסית ללקוח, בניית עסקאות לקבוצות רכישה וניתוח מקרים אמיתיים של תיקי משכנתאות מוצלחים. זהו חלק חשוב מאוד גם אם הוא מתקיים בתנאי מעבדה ולא ניתן לדמות בו לחלוטין את המציאות.

האם מובטחת עבודה בסוף הקורס? הרבה מאוד מכללות או אפילו חברות ייעוץ פרטיות מבטיחות לבוגרים שלהן עבודה בסיום הלימודים, אך לעיתים למרות כל הכוונות הטובות, רק חלק קטן מהבוגרים מצליחים להיקלט במשרה מלאה בחברת ייעוץ משכנתאות. לכן, חשוב מאוד לעבור על כל האותיות הקטנות בתקנון הרישום ולשים לב לסייגים השונים על מנת למנוע אי הבנות או עוגמת נפש.

כמו כן, ככל שהמוסד בו רוצים לעבוד הוא יוקרתי יותר, כך גם גוברת הציפייה להשכלה פורמאלית בנוסף לקורס, לפחות תעודת בגרות ועדיף גם תואר אקדמאי (זוהי לפחות דרישת הסף ברוב הבנקים כיום).

בהצלחה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

וידר מאיר יועץ משכנתאות

מנכ"ל וידר משכנתאות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת וידר מאיר

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151707 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151167 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141947 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירביטוח משכנתא29/10/137471 צפיות
אילו ביטוחים הם מהווים ביטוחי חובה במסגרת ביטוח משכנתא, על פי אילו פרמטרים נקבעת הפרמיה שלהם והאם עדיין אפשר לקבל אחוזי מימון גבוהים יותר על ידי חברות ביטוח משכנתא מיוחדות?

מאת: וידר מאירמשכנתא08/12/12778 צפיות
לקיחת משכנתא היא אחת המשימות המורכבות ביותר בחיים למרות שלא תמיד אנחנו נותנים על כך את הדעת. מדובר בהלוואה שמלווה את רוב האנשים כשני עשורים מחייהם ולעיתים אף יותר

מאת: וידר מאירמשכנתא25/11/12640 צפיות
אין ספק שכל אחד מאיתנו רוצה לחסוך כמה שיותר כסף בתהליך לקיחת המשכנתא, במיוחד כאשר נוטלים משכנתא בעשור השלישי או הרביעי לחיים, אבל נשארים עם המשכנתא בדרך כלל לשני עשורים נוספים לפחות

מאת: וידר מאירמשכנתא05/11/12695 צפיות
כיצד מבצעים גרירת משכנתא? בשביל לבצע גרירת משכנתא יש להגיש בקשה לבנק למשכנתאות ולקבל אישור עקרוני

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171494 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16891 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151707 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151167 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141947 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: איציקמשכנתא18/02/147682 צפיות
אחד הדברים החשובים שצריך לעשות אם וכאשר מחליטים ללכת על מהלך של מחזור משכנתא הוא לדעת לנהל את הסיכונים הקיימים בשוק כדי לא להגיע למצב שבו אנו עלולים לשלם יותר ולא פחות. הסיבה לכך היא שאחד הקשיים הגדולים של השוק הפנסיוני

מאת: איציקמשכנתא23/01/147722 צפיות
חשוב לזכור! כמו בכל תחום אחר שבו יש אינפלציה של בעלי מומחיות מסויימת, כך גם בתחום זה. יועצי משכנתאות יש הרבה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica