חפש מאמרים:
שלום אורח
20.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כוחו ומשמעותו של תרגום נוטריוני

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי20/12/2012853 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תרגום נוטריוני מספק למסמך תוקף של ראיה משפטית במדינת היעד. במאמר הבא נסביר מה המשמעות של תרגום נוטריון ומה הן הדרישות מנוטריון המציע שירות כזה.

תרגום נוטריוני הוא אחד השירותים הנפוצים ביותר אותם מוסמך לספק נוטריון. המשמעות של התרגום הנוטריוני גדולה לא רק בתוך המדינה בה הוא ניתן, אלא גם בין מדינות שונות. מעבר לכך, התרגום הנוטריוני מאפשר לאזרחים להציג מסמכים וטפסים בשפות שונות אל מוסדות ציבוריים. בניגוד אל התרגום הרגיל, מסמך אשר מקבל את חותמת הנוטריון נחשב לראיה משפטית ולכן קביל בבית המשפט.

שפת המקור ושפת היעד

נוטריון המעוניין להציע שירותי תרגום חייב להכיר את שפת המקור ואת שפת היעד. גם במידה והוא אינו מבצע את התרגום בעצמו אלא מאמת תרגום של איש מקצוע אחר, היכרות זו עם השפות היא תנאי בסיסי. תרגום נוטריוני הוא הכלי האפקטיבי ביותר למימוש הסכמים בינלאומיים, אך ניתן לראות לא מעט דרישות לתרגום כזה גם במסגרת הרשויות המקומיות עצמן. מעבר לעניין ההיכרות הסמנטית עם חוקי השפה, נוטריון המציע שירותי תרגום צריך להיות בקיא בדיני המקום. נוטריון המעוניין להעיד בשמו על אמיתותה של תעודה מתורגמת חייב להבין את המונחים המקצועיים ולוודא כי מה שנטען במסמך אכן עולה בקנה אחד עם המציאות. במידה והנוטריון אינו מחזיק בכלים המתאימים לצורך ביצוע התרגום, מתוקף כללי האתיקה עליו לסרב לספק את השירות ולהפנות את הלקוח אל גורם אחר.

האם הנוטריון שלכם מכיר את דיני המקום?

תרגום נוטריוני חייב להיות נאמן למקור מבחינה משפטית. בסופו של דבר, כל מסמך מתורגם עובר התאמות מסוימות. התאמות אלו אמורות לענות על הצרכים של מדינת המקור ושל מדינת היעד, מבלי לוותר על התוכן האובייקטיבי המופיע במסמך. עבודת התרגום אותה מבצע נוטריון אינה דומה לתרגום רגיל. התרגום הנוטריוני מאפשר הוכחה של זכויות על פי דינים זרים. אישור על הצהרת מתרגל בלבד לא תמיד קביל בבית משפט, משום שלא ניתן להסתמך עליו. יתרה על כך, את התרגום הרגיל קל יותר לסתור. לעומת זאת, תרגום נוטריוני הופך את המסמך לראיה משפטית תקפה.

מה האלטרנטיבה לתרגום נוטריוני?

הנוטריון מוסמך על ידי ועדת הרישיונות של משרד המשפטים לאשר כי ניתן להסתמך על מסמך שמציג פלוני. אדם המעוניין להוכיח את תקפותו של המסמך ללא תרגום נוטריוני נדרש להציג אישור של ראש המשרד במדינה המדוברת. אישור זה צריך להיות חתום באמצעות הקונסוליה של אותה מדינה בה משתמשים במסמך. כפי שניתן לראות, מדובר על תהליך ארוך אשר עשוי לפגוע באזרחים רבים. לעומת זאת, תרגום נוטריוני מבטיח טיפול מהיר, יעיל וחוקי.

דרישות מנוטריון המציע שירות תרגום

ניתן להבין בקלות את המשמעות של התרגום הנוטריוני כאשר בוחנים מהו מקור כוחו המשפטי של הנוטריון. עורך דין רגיל רשאי לחתום על תצהירים ואף לשמש כקצין בבית המשפט, אך הוא אינו עומד בתנאי הסף להם מחויבים נוטריונים:

א. אזרחות – על הנוטריון להיות אזרח ישראלי.

ב. וותק – עורך דין יכול לקבל רישיון עיסוק כנוטריון רק אם הוא מחזיק בניסיון של 10 שנים לפחות בעריכת דין.

ג. עבר נקי – בית משפט מייחס תוקף משפטי למסמך בעל אישור נוטריוני ולכן על הנוטריון להיות בעל עבר פלילי נקי מעבירות שיש עמן קלון. בנוסף, עורך דין אשר הושעה בעבר מלשכת עורכי הדין לא יכול לשמש כנוטריון בישראל.

לא תמיד יש צורך בתרגום נוטריוני, משום שישנן רשויות אשר יסתפקו בתרגום רגיל או באישור על תרגום בלבד. עם זאת, כאשר עולה דרישה לתרגום נוטריוני כדאי לבחור איש מקצוע המכיר את השפה ואת דיני המקום.

*מידע נוסף ראה: נוטריון רמת גן

*לקריאה נוספת:

יפוי כוח נוטריוני ספציפי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16838 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161371 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16842 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151171 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15838 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151173 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15970 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2055 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2036 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2017 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2025 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2019 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2014 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2016 צפיות
פקודת מס הכנסה קובעת לבעלי העסקים (הנישומים) כיצד עליהם לנהל את פנקסי החשבונות תוך רישום ההכנסות הנובעות מעסק או משלח יד. יתר על כן, קיימות הוראות ניהול ספרים [הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות) התשל"ג 1973],

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica