חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איחוד תיקים על פי חוק הוצאה לפועל

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי08/07/2013667 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוק הוצאה לפועל קובע בצורה מפורשת כיצד יכול חייב לבצע הליך של איחוד תיקים. ראשית כל מגדיר החוק את המונח "נכס" בתור מקרקעין, מטלטלין וזכויות. הבחנה זו חשובה כפי שנראה בהמשך, משום שהיא מאפשרת לחייב להכריז על איחוד תיקים בסיטואציות שונות וללא תלות בנכסים ספציפיים כאלה ואחרים. שנית מתייחס החוק אל בקשת האיחוד עצמה. החייב רשאי לבקש איחוד של כל התיקים העומדים ותלויים נגדו, כך על פי החוק, כאשר הנוסח של בקשת האיחוד, הפרטים שייכללו בה והמסמכים אותם יש לצרף ייקבעו בתקנות.

איחוד תיקים לא מבטל הליכים

חוק הוצאה לפועל אינו מתיר השהיה או הפסקה של הליכים נגד החייב כל עוד לא ניתן צו לאיחוד תיקים. במילים אחרות, גם אם החייב הגיש בקשת איחוד – אין די בכך על מנת להפסיק את ההליכים הקבועים בחוק. עוד על פי החוק, הגשה של בקשת איחוד או אפילו לאחר מתן צו האיחוד אינם מבטלים הליכים נגד חייב אחר באחד מהתיקים התלויים ועומדים נגד החייב. רשם הוצאה לפועל רשאי מטעמים מיוחדים להורות על הפסקה או השהיה של הליכים הננקטים נגד החייב, אך זו תהיה לתקופה שלא תעלה על 60 יום ויש להתנות את ההחלטה במתן ערובה.

עיכוב יציאה מהארץ

איחוד תיקים מלווה בהוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ. על פי סעיף 74ד. בפרק ז'3 של חוק הוצאה לפועל, לאחר הגשת של בקשת איחוד תיקים יורה רשם הוצאה לפועל על צו עיכוב יציאה. באפשרותו לבטל את הצו במידה והחובות סולקו במלואם, במידה ובקשת האיחוד נדחתה, במידה וכל הזוכים מסכימים או כאשר צו האיחוד בוטל. נסיבות אלו ולא אחרות הן היחידות המסוגלות לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ בעקבות איחוד תיקים במסגרת הליכי הוצל"פ. בנוגע לעיקולים, רשם הוצאה לפועל רשאי על פי יוזמתו או בקשתו של הזוכה להורות אל עיקול נכסי החייב.

מתי דנים בבקשה?

החוק מגדיר היטב באילו תנאים לא תידון בקשת איחוד, אלא אם כן החייב צירף תצהיר המאמת את הפרטים, שילם סכום של 3% לפחות מיתרת החוב בתיקים התלויים ועומדים נגדו ושילם סכום נוסף של 3% מדי חודש עד להחלטה על בקשת האיחוד. בהקשר הזה מתייחס החוק אל המונח "חובות" בתור החוב הפסוק עצמו, האגרות, ההוצאות ושכר טרחת עורך הדין, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית.

תנאים לאישור בקשת איחוד

רשם רשאי להיעתר לבקשת האיחוד או לדחות אותה רק לאחר שנתן לחייב הזדמנות להעלות טענות. בנוסף, על הרשם להקדים ולקיים חקירת יכולת של החייב. החוק אוסר על מתן צו איחוד תיקים אלא אם כן נוכח הרשם לאחר חקירת היכולת ובהתחשב בנכסים העתידיים כי החייב יוכל לפרוע את התחייבותיו. במידה וקיימים טעמים מיוחדים שיירשמו או שהסכימו לכך הזוכים, ניתן לקבוע את פירעון ההתחייבויות בזמן ארוך יותר מזה הקבוע בחוק ועומד על בין שנתיים לארבע שנים.

מתי רשאי הרשם לדחות בקשה לאיחוד תיקים?

רשם הוצאה לפועל רשאי לדחות בקשה לאיחוד תיקים בהינתן אחד המקרים הבאים. ראשית, אם החייב מסר בבקשתו פרטים כוזבים או העלים פרטים. שנית, אם החייב לא גילה את מלוא המידע על נכסיו. שלישית, אם החייב קיבל על עצמו חיוב כספי שלא לצרכים חיוניים לאחר שהגיש את בקשת האיחוד. גם אם נפתח תיק נוסף נגד החייב לאחר שהגיש את בקשת האיחוד והחייב לא מודיע על כך, רשאי הרשם לדחות את הבקשה המקורית לאיחוד תיקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16792 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161299 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16776 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151112 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15792 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151106 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15904 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20171 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20169 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20238 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19538 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19331 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19448 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica