חפש מאמרים:
שלום אורח
30.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איזון הצ'אקרות לתקשור מוצלח

צ'אקרה היא מילה מסנסקרית, שפירושה "גלגל" או "חור". הצ'אקרות משמשות כמערכת העיכול האנרגטית שלנו. הן קולטות אנרגיה מן העולם הסובב אותנו וממירות אותה לאנרגיה שתהיה זמינה לגופים האנרגטיים שלנו ודרכם גם לגופנו הפיזי.

ישנן מספר גדול של צ'אקרות בגופנו. שבע מתוכן נחשבות לצ'אקרות המרכזיות, הממוקמות לאורך עמוד השדרה ומקבילות לבלוטות שונות בגוף. שמות הצ'אקרות, מיקומן בגוף, הבלוטות שהן מקבילות אליהן ומשמעותן הכללית מובאים בטבלה המצורפת.

הצ'אקרות משולות ללוטוס, שגבעולו במרכז הגוף והפרח שלו נפתח משולי הגוף כלפי חוץ. ניתן לחלק את שבע הצ'אקרות העיקריות לשלושה סוגים, על פי הכיוון שאליו נפתחים הלוטוסים. כל סוג משקף אנרגיה שונה הנספגת באותה צ'אקרה.

אנרגיית אדמה: הקשר למציאות

צ'אקרת השורש - הצ'אקרה התחתונה, נפתחת כלפי מטה וקולטת אנרגיית אדמה. היא מכניסה אל תוך גופנו אנרגיה שמקורה באדמה, במזון ובחיבור למציאות הפיזית. אנשים שאצלם צ'אקרה זו חסומה, ירגישו "מרחפים". למרבה הצער, רבים מן האנשים המזהים את עצמם כרוחניים, סובלים מצ'אקרת שורש חסומה.

לתלמידי אני חוזר ומסביר שרוחניות אמיתית אינה דורשת ניתוק מן המציאות או מהמימד הפיזי. נהפוך הוא - רוחניות אמיתית באה לשרת את חיינו הארציים ולאפשר לנו לחיות אותם טוב יותר. אדם רוחני באמת הוא אדם המאזן בין הפיזי לרוחני, ולא אדם המתעלם מן המימד הפיזי - שהרי לא בכדי אנחנו מתגלגלים בגוף פיזי. הרובד הפיזי בא ללמד אותנו שיעורים שלא נוכל ללמוד בדרך אחרת. לכן, החיבור למימד הפיזי צריך להיות הבסיס לכל עבודה רוחנית. מסיבה זו, יוגים ישובים בתנוחת הלוטוס, כשתחתית עמוד השדרה שלהם נוגעת בקרקע. באופן זה הם מצמידים את צ'אקרת השורש שלהם אל האדמה, להבטחת החיבור אל הקרקע ואל המציאות.

אנרגיית אדם: הקשר לאנשים

חמש הצ'אקרות הבאות - המין, מקלעת השמש, הלב, הגרון והעין השלישית, כולן נפתחות לעבר חזית הגוף שלנו, ולכן מכניסות אל תוך גופנו אנרגיית אדם. מקורה של אנרגיית האדם בקשר עם אנשים אחרים, בחיים בין אנשים ובחוויות שהמגע האנושי יכול להציע.

צ'אקרת המין - מכניסה לתוך גופנו אנרגיה שמקורה מיני. היות שמין מאפשר יצירת חיים, אין הכוונה רק ליחסי מין, אלא לכל סוג של אנרגיה יוצרת.

צ'אקרת מקלעת השמש - מכניסה לגופנו אנרגיה שמקורה בעשייה בעולם, במימוש מקצועי ובביצועיות.

צ'אקרת הלב - מכניסה אל תוך גופנו אנרגיה רגשית, נתינה וקבלה של אהבה.

צ'אקרת הגרון - מעכלת אנרגיה של תקשורת בין-אישית והבעה מילולית.

צ'אקרת העין השלישית - מעכלת אנרגיה חושית, אנרגיה שמקורה במידע אשר מתקבל מראייה ומשאר החושים, כולל מידע על-חושי.

אנרגיית שמיים: הקשר לרוחני

צ'אקרת הכתר - הצ'אקרה העליונה, מכונה גם "הלוטוס בעל אלף העלים". היא נפתחת כלפי מעלה ומכניסה אל תוך גופנו אנרגיה שמקורה ממעל - האור הפיזי של השמש, הירח והכוכבים, והאור המטאפיזי של המציאות הרוחנית. היא פעילה במיוחד במהלך חוויות רוחניות.

חשיבות איזון הצ'אקרות

כאשר אחת או יותר מהצ'אקרות חסומות, נמנעת מאיתנו אנרגיה חיונית. יותר מכך, צ'אקרה חסומה מפריעה לזרימה חופשית של אנרגיה גם לצ'אקרות שמעליה!  לדוגמה, אם אדם חסום רגשית, צ'אקרת הלב שלו עלולה להיות חסומה. הדבר, בתורו, עלול לגרום לכך שגם צ'אקרת הגרון של אותו אדם תהיה חסומה, מה שיתבטא בסגירות מילולית.

לכן, לפני שנוכל לתקשר היטב, עלינו לוודא שכל הצ'אקרות מאוזנות. באומרי מאוזנות, איני מתכוון רק לכך שלא יהיו חסומות, אלא שגם לא יהיו פעילות יתר על המידה. גם פעילות יתר של צ'אקרה זו או אחרת מוציאה את המערכת מאיזון.

בדיקת האיזון של הצ'אקרות

ישנן שיטות שונות לבדיקת מצב הצ'אקרות. השיטה שאציג כאן מבוססת על חישה של תנועת האנרגיה בכל צ'אקרה. אנו נשתמש ביד הקולטת שלנו, שהיא לרוב יד שמאל (אצל שמאליים מובהקים היד הקולטת היא יד ימין, כלומר היד הלא-דומיננטית).

נניח את היד הקולטת כעשרה סנטימטרים מעל הצ'אקרה שאנו בודקים (באוויר), ונוכל להרגיש תנועה עדינה של אנרגיה. לעיתים נחוש זאת כחום קליל, או כרטט, או אפילו כעיסוי עדין של כף היד בתנועה מעגלית (זו הדרך שבה האנרגיה זורמת אל תוך הצ'אקרה, ומכאן משמעות שמה בסנסקרית - "גלגל"). תחושות אלה מעידות על כך שהצ'אקרה במצב תקין.

עם זאת, כאשר לא נחוש דבר מעל צ'אקרה מסוימת, יעיד הדבר על כך שאנרגיה לא נכנסת אל תוכה, כלומר על חסימה של אותה צ'אקרה. לפעמים נחוש אפילו קרירות באותו אזור.

לחלופין, כאשר הצ'אקרה פעילה יתר על המידה, ייתכן שנחוש חום רב יותר בהשוואה לשאר הצ'אקרות, רטט עז, או אי נוחות בכף היד.

בשל העובדה שלכל אדם מערכת אנרגטית המתנהגת באופן שונה, חשוב לא להסיק מסקנות על סמך בדיקה של צ'אקרה אחת בלבד. על מנת להבין אילו צ'אקרות מאוזנות ואילו לא, יש לבדוק את כולן, ולהשוות את התחושות ביניהן.

טיפ חשוב! בין הבדיקות של צ'אקרות יש לנער את היד הקולטת מספר פעמים, לנטרול של התחושות הקודמות ולמניעת העברה של תחושה מצ'אקרה אחת לשנייה.

תיקון חוסר איזון בצ'אקרות

היות שמאמר זה עוסק בנושא הצ'אקרות רק כחלק מהכנה לתהליך של תקשור, קצרה היריעה מללמד כאן שיטות מתקדמות יותר לאיזון הצ'אקרות. לכן אציע כאן שיטה אחת פשוטה וקלה ליישום, העושה שימוש בקריסטלים. עיינו בטבלה המצורפת, ובדקו איזה צבע מקביל לכל צ'אקרה. תוכלו לאזן צ'אקרה חסומה או פעילה יתר על המידה פשוט על ידי הנחת קריסטל בצבע זה על הצ'אקרה או לידה. לדוגמה, אם הצ'אקרה שאינה מאוזנת היא הלב, שִכבו על הגב, והניחו אָוֵונטוּרין ירוק במרכז בית החזה. לאחר מספר דקות בדקו שוב את הצ'אקרה כדי לראות שהיא אוזנה. אם לא, הניחו את האבן שוב למשך מספר דקות ובדקו שוב. חשוב לטהר את הקריסטל (למשל בתוך ערימת מלח ים) לפני כל שימוש ולאחריו.

לאיזון צ'אקרות השורש והכתר הניחו את הקריסטלים על הקרקע, בסמוך לצ'אקרה הדורשת איזון.

עלי להודות שבדיקה עצמית של הצ'אקרות, כפי שהצעתי לכם כאן, היא לא תמיד אמינה. במידת האפשר, יש להעדיף שאדם אחר יבדוק אתכם. לדוגמה, בקורסים לריפוי בתקשור שאני מנחה התלמידים בודקים זה את זה, וכאשר אינם בטוחים בתוצאת הבדיקה הם מבקשים מתלמיד אחר לבדוק שוב כדי לוודא שלא טעו. בקורס תקשור אני מלמד שיטה נוספת, רבת עוצמה, לאיזון הצ'אקרות על ידי המהום מנטרות אל תוכן (לכל צ'אקרה יש מנטרה משלה, המאזנת אותה).

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר´ זפרן הוא מורה רוחני ידוע, סופר רב מכר ומנחה סדרה משלו בטלויזיה. הוא מנהל את המכללה ללימודים רוחניים, המציעה קורסי תקשור, שחזור גלגולים ואימון אישי בגישה רוחנית (קואצ'ינג רוחני).

הוא נחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית. רבים מתלמידיו עוסקים בתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני כמקצוע.

ניתן ליצור עימו קשר באמצעות "המכללה ללימודים רוחניים", בטלפון 03-5660066.

מידע נוסף באתר הבית של דר' ירון זפרן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דר' ירון זפרן

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה01/07/151132 צפיות
כיצד תטהרו את המרחב לפני תקשור? איזה צבעים יעזרו לכם לתקשר? איזה קריסטל כדאי להניח בחדר? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה03/05/151317 צפיות
כיצד יכול המלאך מיכאל לעזור לכם? מיהו המלאך כמאל? כיצד יוכלו שניהם לעזור לכם להצליח? כיצד הוא יכול להביא לנו שפע? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה25/03/152037 צפיות
מיהו המלאך צדקיאל? מה מספרת עליו הקבלה? כיצד הוא יכול להביא לנו שפע? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה01/03/151037 צפיות
מיהו המלאך גבריאל? כיצד ניתן לקבל ממנו העצמה וחוזק? כיצד יעזור לכם לאזן את הרוחניות שלכם עם דרישות המציאות? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה29/01/151374 צפיות
כיצד יוכל המלאך רפאל לרפא אתכם? מיהו המלאך חניאל, וכיצד יוכל להביא לחייכם אהבה? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה01/01/15889 צפיות
האם אפשר לתקשר עם אליהו הנביא? כיצד יש בכוחו לעזור לכם? ואיך מתקשרים עם המלאך אוריאל? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה01/12/14815 צפיות
האם אפשר לקבל תשובות לשאלות בחלום? כיצד מתקשרים בזמן שינה? איך מקבלים מסרים בחיי היומיום? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאמרים נוספים בנושא תקשור וטלפתיה

מאת: רוני הכהןתקשור וטלפתיה14/08/19574 צפיות
שיחה עם מתקשרת מהימנה בהחלט יכולה להעניק לאנשים רבים את הכלים לנוע אל דרך חדשה

מאת: רוני הכהןתקשור וטלפתיה08/11/151755 צפיות
זה שאנחנו לא רואים מלבד מה שמונח אל מול עינינו אין זה אומר כי לא קיים דבר מעבר לכך. כל אלה אשר מחפשים אחר טיעונים מדעיים לכך שזה בלתי אפשרי שמתקיים עולם מטא-פיזי מעבר למה שאנו חשים ורואים יכולים להסתפק בעובדה כי המדע למרות כל מה שהוא חושף נמצא עדיין בחיתוליו בעוד שכל העולם הרוחני מתקיים כבר מאז שהאדם נמצא על פני האדמה ובכל תרבות ישנו אלמנט רוחני ואיש דת רוחני שהינו בעל יכולות תקשור עם עולם זה.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה11/10/151006 צפיות
תקשור עם נשמות, או תקשור עם נפטרים, הוא אחד התחומים בעולם התקשור שהיה קיים מאז ומתמיד, ואף על פי כן – רק בשנים האחרונות מדברים עליו שוב בגלוי, חזרו לעסוק בו ממקום שונה מעט מזה שהיה, וכן – הוא אחת החוויות המומלצות ביותר ומשנות החיים ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה11/10/15915 צפיות
אם אינכם מכירים את המצב שבו מישהו נעלם מחייכם לנצח ולא הספקתם לפתור איתו את כל מה שהיה לכם לפתור – אתם בני מזל. אם אתם שייכים לאלו שמכירים את החוויה הזאת ואת התחושות המתלוות אליה, תקשור עם נפטרים הוא הפתרון המושלם בעבורכם.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה11/10/15913 צפיות
תקשור עם מלאכים הוא אחד הסוגים העדינים והטהורים ביותר של תקשור שקיימים. הם נמצאים פה, הם חלק מהחיים שלנו – בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם איננו מודעים לכך, והם רוצים לעזור לנו. בשביל זה הם פה. אז מה זה בעצם ולמה כדאי להתנסות בזה? כל התשובות פה.

מאת: דר' ירון זפרןתקשור וטלפתיה01/07/151132 צפיות
כיצד תטהרו את המרחב לפני תקשור? איזה צבעים יעזרו לכם לתקשר? איזה קריסטל כדאי להניח בחדר? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

מאת: מאיר בן מרוםתקשור וטלפתיה14/06/15896 צפיות
תקשור הפך בשנים האחרונות לאחד הענפים המיסטיים המובילים; כולכם מכירים אותו, רבים מכם התנסיתם בייעוץ באמצעותו וחלקכם בטוח למדו אותו בקורס וניסו לעשות זאת בעצמם. מהו בעצם תקשור? איך זה עובד ומתי נוכל להסתייע בו? ומה חשוב לדעת על אודותיו? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica