חפש מאמרים:
שלום אורח
16.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפסקת הליך גישור

מאת: אלעד שנירגישור ובוררות02/01/20148080 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סעיף 79ג לחוק בתי המשפט קובע כי בית המשפט רשאי, בהסכמת בעלי הדין, להעביר תובענה מסוימת להליך גישור. תקנות בתי המשפט (גישור), התשנ"ג-1993 מפרטות כיצד מתבצע אותו תהליך, מי יכול לשמש בתור מגשר וגם מתי ניתן להפסיק את הגישור.

בעל דין רשאי להפסיק את הגישור בכל עת ולבקש חידוש של ההליכים בבית המשפט, לאחר שמסר על כך הודעה בכתב, הן לבעלי הדין האחרים והן למגשר. ההמלצה היא לנקוט בפעולה כזו רק לאחר התייעצות עם עורך דין המכיר את התחום הנידון. עורך דין יכול להסביר לבעל הדין את היתרונות והחסרונות במצב המשפטי בו הוא נמצא, ביחס להליך הגישור ולתוצאות הצפויות ממנו.

מתי המגשר יכול להפסיק את ההליך?

גישור הוא בהחלט לא להתגרש ברבנות או בבית משפט. בשונה, המגשר רשאי להפסיק את הגישור במידה והוא סבור כי נתקיימו התנאים המופיעים בתקנות, ולאחר שהוא מודיע על כך לבית המשפט. התנאי הראשון הוא שהעניין אינו מתאים לדעתו לגישור. התנאי השני הוא שבעלי הדין או מי מהם אינם נוהגים בהגינות או בתום לב, או אינם משתפים פעולה. כאן המקום להזכיר כי מגשר אינו יכול לכפות הסכמה על הצדדים הנמצאים בסכסוך: לדבריה של לילך נחמיה: יעדיו של המגשר הם להבהיר את האינטרסים של הצדדים ולתרגם את הפתרון המושג להסכם. הליך הגישור חייב להתבצע ברוח טובה ובצורה של דיון פתוח, כאשר כל סיטואציה אחרת עלולה לעכב אותו ליצור נזקים לבעלי הדין ולמגשר עצמו.

עוד תנאי להפסקת הליך גישור על ידי המגשר הוא שבעלי הדין או מי מהם אינם מגלים את המידע הדרוש לקיום הגישור. המגשר יכול להפסיק את התהליך ולהחזירו לבית המשפט גם במידה והוא חושב שאין סיכוי סביר שבעלי הדין יגיעו להסדר, או אם הוא חושש שההסדר יהיה בלתי חוקי, בלתי מוסרי או סותר את תקנת הציבור. בכל מצב של הסדר גישור בלתי הוגן, או אם כתוצאה מההסדר עלול להיגרם נזק של ממש לצד שלישי, על המגשר להפסיק את התהליך. לבסוף, מגשר יכול להורות על הפסקת ההליך אם בעלי הדין לא משלמים את שכר טרחתו או הוצאותיו.

 תגיות המאמר: גישור


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/161085 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161903 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/161061 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151590 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/151060 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151602 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/151195 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/181240 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/181189 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/171343 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161522 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/152311 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151761 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/152196 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica