חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעמד הילד לאחר תהליך פונדקאות

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי28/12/2014873 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוק הסכמים לנשיאת עוברים מפרט מהו מעמד הילד לאחר תהליך פונדקאות. תחולת החוק היא על הריון ולידת ילד שנולד לפי הסכם לנשיאת עוברים ולאחר אישור ועדה מקצועית.

לפי החוק, על ההורים והאם הנושאת להודיע לפקיד סעד מוסמך על מקום הלידה ועל תאריך הלידה המשוער בתום החודש החמישי להריון. ההודעה לפקיד הסעד חייבת לכלול שורה ארוכה של פרטים רלוונטיים המופיעים בחוק הסכמים לנשיאת עוברים. מטרת הפרטים הללו היא להקל על התנהלות מול פקיד הסעד ולמנוע מצב של חוסר רישום. בנוסף, על ההורים המיועדים או האם הנושאת להודיע לפקיד הסעד על לידת הילד מיד עם הלידה ולא יאוחר מ-24 שעות לאחר מכן.

משמורת, אפוטרופסות ומסירה

סעיף חשוב מאוד של חוק הסכמים לנשיאת עוברים מתייחס למשמורת, אפוטרופסות ומסירה של ילד לאחר תהליך פונדקאות. עם לידתו עובר הילד על פי החוק למשמורת של ההורים המיועדים. באותו רגע חלה על ההורים כל האחריות והחובות של הורה כלפי ילדו. סעיף זה מונע חוסר הבנה והוא מחייב את ההורים לשאת באחריות מלאה על הילד. זהו סעיף חיוני, העולה בקנה אחד עם שאיפת חוק הסכמים לנשיאת עוברים להגן על הילד ולשמור על האינטרסים שלו.

יתרה על כך, החוק קובע כי פקיד סעד יהיה האפוטרופוס הבלעדי על הילד משעת לידתו ועד למתן צו הורות או כל צו אחר הקובע את מעמדו של התינוק. את מסירת הילד על ידי האם הנושאת למשמורת ההורים יש לבצע בנוכחות פקיד הסעד ובמועד סמוך ככל האפשר ללידה.

מה קורה כאשר האם הנושאת חוזרת בה?

חוק הסכמים לנשיאת עוברים מתייחס למצב בו אם נושאת חוזרת בה מההסכם. במצב כזה לא יכול בית המשפט לאשר זאת, אלא אם נוכח לאחר קבלת תסקיר של פקיד הסעד כי חל שינוי בנסיבות. השינוי חייב להצדיק את חזרתה של האם הנושאת מהסכמתה ואף להבטיח שלא תהיה אף פגיעה בטובת הילד. עם זאת, לאחר מתן צו הורות לא יכול בית המשפט לאשר חזרה מהסכם לנשיאת עוברים.

 תגיות המאמר: פונדקאות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16704 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161185 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16694 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151024 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15713 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151021 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15829 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19370 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19239 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19345 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19355 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191059 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19342 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/181055 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica