חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעמד הילד לאחר תהליך פונדקאות

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי28/12/2014970 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוק הסכמים לנשיאת עוברים מפרט מהו מעמד הילד לאחר תהליך פונדקאות. תחולת החוק היא על הריון ולידת ילד שנולד לפי הסכם לנשיאת עוברים ולאחר אישור ועדה מקצועית.

לפי החוק, על ההורים והאם הנושאת להודיע לפקיד סעד מוסמך על מקום הלידה ועל תאריך הלידה המשוער בתום החודש החמישי להריון. ההודעה לפקיד הסעד חייבת לכלול שורה ארוכה של פרטים רלוונטיים המופיעים בחוק הסכמים לנשיאת עוברים. מטרת הפרטים הללו היא להקל על התנהלות מול פקיד הסעד ולמנוע מצב של חוסר רישום. בנוסף, על ההורים המיועדים או האם הנושאת להודיע לפקיד הסעד על לידת הילד מיד עם הלידה ולא יאוחר מ-24 שעות לאחר מכן.

משמורת, אפוטרופסות ומסירה

סעיף חשוב מאוד של חוק הסכמים לנשיאת עוברים מתייחס למשמורת, אפוטרופסות ומסירה של ילד לאחר תהליך פונדקאות. עם לידתו עובר הילד על פי החוק למשמורת של ההורים המיועדים. באותו רגע חלה על ההורים כל האחריות והחובות של הורה כלפי ילדו. סעיף זה מונע חוסר הבנה והוא מחייב את ההורים לשאת באחריות מלאה על הילד. זהו סעיף חיוני, העולה בקנה אחד עם שאיפת חוק הסכמים לנשיאת עוברים להגן על הילד ולשמור על האינטרסים שלו.

יתרה על כך, החוק קובע כי פקיד סעד יהיה האפוטרופוס הבלעדי על הילד משעת לידתו ועד למתן צו הורות או כל צו אחר הקובע את מעמדו של התינוק. את מסירת הילד על ידי האם הנושאת למשמורת ההורים יש לבצע בנוכחות פקיד הסעד ובמועד סמוך ככל האפשר ללידה.

מה קורה כאשר האם הנושאת חוזרת בה?

חוק הסכמים לנשיאת עוברים מתייחס למצב בו אם נושאת חוזרת בה מההסכם. במצב כזה לא יכול בית המשפט לאשר זאת, אלא אם נוכח לאחר קבלת תסקיר של פקיד הסעד כי חל שינוי בנסיבות. השינוי חייב להצדיק את חזרתה של האם הנושאת מהסכמתה ואף להבטיח שלא תהיה אף פגיעה בטובת הילד. עם זאת, לאחר מתן צו הורות לא יכול בית המשפט לאשר חזרה מהסכם לנשיאת עוברים.

 תגיות המאמר: פונדקאות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/16822 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161348 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/16823 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151155 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/15821 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151154 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/15953 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עו"ד אברהם זאדה הרפזחוק ומשפט - כללי15/07/2083 צפיות
טיפים לבחירת עורך דין משפחה

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/20178 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20374 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20310 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20360 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19595 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica