חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פטור מטעמי בריאות - פרופיל 21

מאת: אלעד ירוןחוק ומשפט - כללי31/12/2015597 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל חייל, עם גיוסו לצה"ל, עובר מיונים שונים שתכליתם לנתב אותו אל התפקידים המתאימים לו ביותר בתוך המערכת הצבאית. הפרופיל הצבאי נקבע לאחר סדרת מבדקים גופניים, נפשיים וקוגנטיביים, שבודקים את כישוריו, כושרו ויכולותיו של המלש"ב. הדירוג הגבוה ביותר מצוין במספר 97, ואילו הנמוך ביותר מצוין על ידי המספר 21, שמשמעותו – אי-כשירות לשירות צבאי. התבחינים המרכיבים את הדירוג הם מסווגים, ואין למסור עליהם מידע למי שאינו מורשה.

פרופיל 21 ניתן בשל בעיות גופניות או נפשיות

פרופיל 21 יכול להיקבע בגלל קשת רחבה של בעיות בריאות גופניות או נפשיות, כמו סכרת, סכיזופרניה, אפילפסיה, חרדה, דיכאון, בעיות אורתופדיות ועוד. בעיות אלו יכולות להיות גם בעיות חולפות, כמו דיכאון, אשר אינן מאפשרות ללוקה בהן לשרת בצה"ל. אם כן, פרופיל 21 אינו מוכיח על בעיה נפשית, מכיוון שהוא נקבע גם בשל בעיות פיזיות. כמו כן, הוא אינו מוכיח על בעיות פיזיות שלא ניתן לתפקד איתן בחיים האזרחיים, שכן הוא ניתן גם בעקבות בעיות חולפות או כאלה שמפריעות באופן מינורי יחסית לחיים האזרחיים.

אם כן, שחרור מצה"ל בעקבות קביעת פרופיל 21 אינו מעיד על בעיה נפשית כלשהי, שכן הוא יכול להיקבע בשל קשת רחבה של גורמים. למעשה, על מעסיקים פוטנציאליים נאסר לשאול על העבר הצבאי של המועמד, ובוודאי שלא להפלות על רקע זה, דבר שהחוק קבע עליו עונשים חמורים. בנוסף, בתעודת השחרור מצה"ל מופיע רק 'פטור מטעמי בריאות', בלי כל פירוט שיכול לפגוע בפרטיות המשוחרר. פטור מטעמי בריאות אינו פוגע בהכרח בסיכוי לקבל רישיון נהיגה, וגם אינו בהכרח גורם לפסילה של רישיון נהיגה אם ישנו. רק אם מדובר בבעיה כזו שיכולה לפגוע בכושר הנהיגה, יהיה עליכם לעבור סדרת מבדקים הכוללת פגישה עם פסיכולוג ומבחן במשרד הרישוי, שבסופה יש סיכוי רב לקבלת רישיון הנהיגה.

כמו כן, אין כל משמעות לפטור מטעמי בריאות לגבי קבלה למוסדות אקדמיים, אלא אם כן המדובר הוא בעניין מלגות הניתנות רק לכאלו ששירתו שירות צבאי, אז יש לבדוק את משך השירות הנדרש על פי הקריטריונים שקבע הגוף המעניק את המלגה.

למרות אגדות שונות ומופרכות, אין כל קשר בין פרופיל 21 לבין מתן משכנתא או עלות המשכנתא, הנקבעת מתוך שיקולים פיננסיים בלבד. כמו כן, מי ששוחרר מצה"ל מטעמי בריאות יכול לקבל ויזה לכל מדינה, ואין מדינה בעולם שבודקת את הפרופיל הרפואי הצבאי של המבקשים להיכנס אליה כחלק מתהליך קבלת הוויזה.

פרופיל 21 אינו משפיע על גובה ההטבות ליוצאי צבא

חישוב ההטבות ליוצאי צבא נעשה על פי משך השירות, ולא על פי הפרופיל הרפואי שנקבע לכם. כך, אם שוחררתם מהצבא בגלל פרופיל 21, תקבלו את כל ההטבות המגיעות ליוצאי צבא בהתאם למשך זמן השירות הצבאי שביצעתם. אין צורך לומר שמלש"בים שקיבלו פטור מטעמי בריאות עוד לפני שהתגייסו – לא זכאים להטבה כלשהי בשל שירות צבאי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד ירון

מאת: אלעד ירוןפלילי15/12/151234 צפיות
צה"ל מנהל מאבק חסר פשרות בשימוש בסמים במסגרת הצבא, המתמקד באכיפה, מניעה וענישה. בסופו של יום, מסתבר שממש לא כדאי להיות מעורב בעבירות סמים בצבא

מאת: אלעד ירוןפלילי15/12/151310 צפיות
אחד מהכלים בהם משתמשת מצ"ח כדי לאתר חיילים המעורבים בעבירות סמים הוא בדיקת שתן. זה יכול להיות במסגרת פעילות יזומה לאיתור עבריינים או במהלך חקירה ספציפית – לא בטוח שאתם חייבים להיבדק. כל מה שצריך לדעת על בדיקת סמים בשתן

מאת: אלעד ירוןחוק ומשפט - כללי02/06/15908 צפיות
פרופיל 21 הוא קודם כל מיתוס. כל כך הרבה שמועות חסרות בסיס, הפחדות וגוזמאות מופרחות ברחוב הישראלי בקשר לפרופיל 21, עד שלא רבים יודעים מה משמעות צמד המילים האלה ומה השלכותיהן למעשה (רמז: כמעט ואין השלכות).

מאת: אלעד ירוןחוק ומשפט - כללי02/06/15817 צפיות
רבים מן החיילים הנחשבים נפקדים כלל אינם מודעים לעבירה החמורה על החוק אותה הם מבצעים. נפקדות מצה"ל היא אחת העבירות אליהן מתייחס הצבא בחומרה יתרה, בעיקר בשל הזלזול במשמעת הצבאית והפגיעה בביטחון המדינה הנגרמת מעבירות נפקדות ועריקות.

מאת: אלעד ירוןפלילי02/06/15741 צפיות
עריקות מצה"ל היא עבירה חמורה על החוק שיכולה לגרום לתוצאות קשות במיוחד עבור העריק, גם לאחר שנים רבות באזרחות. עונש מאסר ארוך ורישום פלילי הם חלק מההשלכות הנובעות מעבירות עריקות.

מאת: אלעד ירוןחוק ומשפט - כללי09/02/151675 צפיות
רבים ממקבלי הפטור משירות צבאי שבים לביתם ומתחילים את חייהם האזרחיים. אך מה קורה עם מי שמסרבים לקבל את הגזירה?

מאת: אלעד ירוןתורת המשפט09/12/141058 צפיות
לעריקות מצה"ל ולנפקדות יש משמעות דומה, אולם משקלה של העריקות מצה"ל רב יותר בשל משך הזמן הארוך יותר של היעדרות מהשירות הצבאי. כאשר מדובר בעבירת נפקדות, נכללת בהגדרתה גם היעדרות קצרה מהבסיס, למשל, בשל איחור קצר בהגעה לבסיס. לא תמיד יינקטו נגד החייל צעדים, ואם כן, הרי שלא יהיו אלה צעדים משמעותיים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2074 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19498 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19305 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19413 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19437 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191235 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica