חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך מחשבים גובה פיציים בתיקי רשלנות רפואית / נזיקין ?

מאת: ליאור לויטנזיקין22/06/20101007 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

למאמרים נוספים: ליאור לויט, עו"ד לרשלנות רפואית

הפסדי השתכרות עתידיים

בפגיעות קשות נודעת חשיבות גדולה לרכיב זה, והחישוב יערך בדר"כ ע"פ מכפלת אחוזי הנכות התפקודית בגובה ההכנסה החודשית שהיתה ידועה,  כפול מספר החודשים שנותרו עד גיל הפרישה.
חשוב לציין כי  פיצוי לעתיד לא ישולם אלא אם כן מוכחת פגיעה לעתיד. לדוגמה,  בפגיעות אורטופדיות בית המשפט לא ישתכנע לפצות לעתיד אלא אם ישנם ממצאים בבדיקת CT או MRI.

הפסדי שכר בעבר

במצב היפותטי נתון, בו שני אנשים נפגעו בדיוק באותה צורה – יתכן שגובה הפיצויים שיפסק לכל אחד מהם יהיה שונה.  אם נצא מנקודת הנחה שנפגע א' עובד למחייתו בחברת הייטק ומרוויח משכורת נטו של 15,000 ש"ח, ולעומתו נפגע ב' משתכר 3,000 ש"ח בחודש כנציג שירות לקוחות בחצי משרה – ניתן לומר כי אם יצליחו שניהם להוכיח כי נעדרו מעבודתם למשל משך חודש ימים – תהיה  נקודת הפתיחה של תביעתם 15,000 ש"ח ו-3,000 ש"ח בהתאמה.

אגב, הפסדי השתכרות ניתנים להוכחה על ידי תלושי שכר, אישור מעביד ואישור מחלה. אם מדובר בעצמאי – יעשה הדבר באמצעות דו"חות מע"מ.

הוצאות רפואיות

המונח "הוצאות רפואיות" מתייחס אל טיפולים, עזרים, תרופות ואשפוזים, אשר לא נכללים בסל הבריאות ולכן אין הנפגע זכאי לקבל עליהם החזר מקופת החולים או מחברת הביטוח.

הוצאות עבור עזרת הזולת וסיעוד

המדובר בהחזר הוצאות עבור עזרה בעבודות משק הבית,למשל,  ניקיון ובישול, כמובן באם אכן מצבו התפקודי של הנפגע "מצדיק" זאת.

הוצאות ניידות

במקרים מסוימים  זכאי הנפגע לכל הוצאות הנסיעה הנגרמות לו כתוצאה מהתאונה. במקרים קשים במיוחד -  עלות התאמת רכב לנכותתהיה כלולה בהגדרה זו..

הוצאות בגין התאמת דיור

המדובר לרב בתיקים של 100% נכות ומטרתם לאפשר התאמת דיור לנפגעים בין אם מדובר במעליות, שינוי מקום מגורים וכיוצ"ב.

פגיעה באוטונומיה

מינוח זה  קיים בתיקי רשלנות רפואית בלבד. ואינו תלוי כלל בקיומו של נזק, כי אם על העובדה לבדה שטיפול רפואי מסוים ניתן שלא בהסכמה מדעת.

למאמרים נוספים: ליאור לויט, עו"דלרשלנות רפואית

אבדן סיכויי החלמה

גם כאן מדובר בראש נזק המוכר בתביעות רשלנות רפואית. אם  המוסד הרפואי  טוען כי כי "גם במידה והמחלה היתה מאובחנת בזמן, לא היו לתובע סיכויי החלמה אלא של 20% כדוגמא", ניתן להסתמך על פסיקה  תקדימית מהשנים האחרונות שקובעת  כי גם מסיכויי החלמה מזעריים אין להתעלם והפיצוי יהיה כאחוז סיכויי ההחלמה.

פיצויים עונשיים

כשמם כן הם – פיצוי כדי להעניש. לעיתים, ללא קשר לנזק. כדי לזכות בפיצויים כאלה,  יש להוכיח  – מעבר לרשלנות -  ממש כוונת זדון של המזיק.

הלכת אטינגר

פס"ד אטינגר,  מרץ 2004 בית המשפט העליון: מדובר במהפכה בזעיר אנפין בתחום דיני הנזיקין.  פסק הדין מורה על פסיקת פיצויים בראש נזק חדש. הוא  דן הן בקיצור חלקי של תוחלת חיי הניזוק בעקבות התאונה שעבר, והן בקיצור מלא של תוחלת החיים, הווה אומר במקרה מוות של הניזוק מייד לאחר התאונה או זמן קצר אחריה. הוחלט כי  במקרים כאלה, יהיה  הניזוק או עזבונו זכאים  לפיצויים בגין אובדן יכולת ההשתכרות באותן שנים שצפוי היה להשתכר מעמלו, אלמלא התאונה/גורם הנזק.. תקופה זו הוגדרה כ"שנים האבודות".

למאמרים נוספים: ליאור לויט, עו"דלרשלנות רפואית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד ליאור לויט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור לויט

מאת: ליאור לויטנזיקין14/09/10878 צפיות
מדי יום אנחנו שומעים לצערינו על הקטל בדרכים ותאונות הן דבר שכיח. אולם לא הרבה יודעים שהיום, לפי החוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין18/08/10868 צפיות
מדי יום אנו שומעים לצערינו הרב על הקטל בדרכים ותאונות הן כאמור דבר שכיח. אולם לא רבים יודעים שהיום, לפי חוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין10/08/101009 צפיות
לחץ ומתח בעבודה הם דבר המוכר לכולנו, כמו גם העובדה שרבים מאיתנו לוקחים את זה ללב - ותרתי משמע. אירוע לב במהלך העבודה הוא מתאונות העבודה השכיחות ביותר, גם אם לעיתים נדמה שאין קשר הדוק בין האירוע עצמו לפעילות בעבודה.

מאת: ליאור לויטנזיקין05/08/10854 צפיות
אחד המקרים השכיחים בתביעות רשלנות רפואית, הוא סיבוך בחדר הלידה. ביה"ח הממוצע עובר כעשרות לידות ביום, ולמרות שמדובר בהליך רפואי שגרתי ושכיח, לעיתים הוא עלול להסתבך. משנכנסים לחדר לידה לא ניתן לצפות את פני העתיד - מנוסות ככל שהאם והמיילדת יכולות להיות בלידות.

מאת: ליאור לויטנזיקין26/07/10817 צפיות
כולנו מפחדים מטיפול שיניים - מי לא? איננו מבינים תמיד את הטיפול שאנו עוברים ראשית, מאחר ואין באפשרותינו להתבונן בו בצורה נוחה כך שנבין את הנעשה. שנית, בגלל שהמינוחים המקצועיים לא כ"כ נגישים ונהירים עבורינו – לעיתים קרובות קורה כי רק בדיעבד אנו מבינים את אותם מינוחים הקשורים לטיפול לאחר שחווינו אותו על בשרנו. סיבות אילו אינן רק הסיבות בגללן אנחנו נוטים לפחד מטיפול שיניים, אילו הן אף הסיבות לכך שרפואת השיניים היא אחד מהתחומים השכיחים בכל הקשור להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית.

מאת: ליאור לויטדיני עבודה20/07/10977 צפיות
אנו עדים לאחרונה לעלייה חדה במספר תאונות העבודה הקטלניות שמתרחשות בישראל.נפגעת בתאונת עבודה? יתכן והיא יכלה להימנע. מהם חובותיו של המעביד בשמירה על בטיחותך? כיצד מוכיחים רשלנות מעביד? מה עושים לאחר שנפגעים בתאונת עבודה?

מאת: ליאור לויטנזיקין13/07/10801 צפיות
רשלנות רפואית בזמן היריון היא פיענוח שגוי של בדיקות שונות כמו בדיקות גנטיות, אולטראסאונד או אי הפניית אם בסיכון לבדיקות מתאימות, כך שמסתבר שהאישה ההיריונית נמצאת בקבוצת סיכון ולפיכך קיים חשש להיוולדות עובר עם מום , למוות בזמן הלידה ולפגיעה בבריאות האם.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191355 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191424 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191406 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191463 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191289 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192100 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181158 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica