חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תנאים לקיומן של זכויות יוצרים

מאת: אלעד שנירקנין רוחני24/12/20137795 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

החוק קובע כי זכות יוצרים תהא רק ביצירה מקורית שהיא יצירה ספרותית, אמנותית, דרמטית או מוסיקלית המקובעת בצורה כלשהי. מקוריות של לקט יצירות נמדדת על פי בחירה וסידור מקוריים של היצירות או של הנתונים ביצירה.

מבחינת היקף זכות היוצרים, היא חלה על דרך הביטוי של היצירה ולא על רעיונות מופשטים, תהליכים ושיטות ביצוע, מושגים מתמטיים, עובדות, נתונים או חדשות היום. זכות יוצרים גם לא חלה בחוקים, בתקנות, בדברי הכנסת ובהחלטות שיפוטיות של בית המשפט או כל רשות שלטונית המפעילה סמכות שפיטה. לא רבים יודעים זאת, אך הזכות לא חלה במדגם, אלא אם כן אינו משמש ואינו מכוון לשמש לייצור תעשייתי. עם זאת, שר המשפטים רשאי לקבוע תנאים שבהתקיימם ייחשב מדגם כמשמש לייצור תעשייתי.

זיקה לישראל וזכות יוצרים לפי אמנה בינלאומית

החוק מתייחס בכובד ראש אל הקשר בין זכות יוצרים אל הזיקה לישראל. זכות יוצרים מתקיימת רק בהינתן הוכחה לכך שהיא פורסמה לראשונה בישראל, או שבעת יצירתה היה היוצר אזרח ישראלי, או שמקום מגוריו הרגיל היה בישראל וזאת בין אם היצירה פורסמה ובין אם לא. מעבר לכך, ביצירה קולנועית וביצירת תקליט חלות זכויות יוצרים על יצירות אשר בעת יצירתן היה מרכז עסקיו או מגוריו של המפיק בישראל. ביצירה אדריכלית או ביצירה אמנותית אחרת חלות הזכויות על מבנה או בניין הממוקמים בישראל.

אמנה בינלאומית שגם ישראל חברה בה קובעת אילו יצירות זכאיות להגנה. ההגנה על יצירות אלו אינה מתווספת אל ההגנה המופיעה בהגדרות הזיקה לישראל, אלא אם כן הוסכם על כך באמנה, אך לא יותר מכפי שהוסכם. שר הפנים רשאי באישור הממשלה להגביל בצו את הזכויות הקבועות לפי החוק במידה והוא מוצא כי מדינה מסוימת אינה מעניקה הגנה ראויה ליצירות של יוצרים שהם אזרחים ישראליים. קביעות אלו במידה וניתנות חלות רק על יצירותו שנוצרו לאחר כניסתה לתוקף של התקנה. חוק זכות יוצרים מייצג בסעיף זה את האינטרסים של יוצרים ישראליים בכל רחבי העולם ולכן נחשב מהותי וחיוני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד שניר

מאת: אלעד שנירדיני משפחה17/03/161034 צפיות
החלטתם להתגרש ואתם מעוניינים לסיים את הסאגה מהר ככל האפשר. מהי הדרך המהירה ביותר להתגרש? כיצד ניתן להימנע מסכסוכי גירושין ממושכים וכואבים? והאם ניתן להתגרש תחילה ורק אחר כך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161841 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי13/03/161022 צפיות
יש כמה אפשרויות הרלוונטיות עבור אזרחים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151537 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי09/06/151016 צפיות
עו"ד המעוניין לקבל רישיון נוטריון צריך להגיש הצהרה לועדת הנוטריונים הכוללת פרטים אישיים וחתימה על מספר נקודות חיוניות. מה צריכה לכלול הרצאה זו?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151553 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

מאת: אלעד שנירחוק ומשפט - כללי24/02/151152 צפיות
חוק הנוטריונים מפרט את סמכויות הנוטריון וקובע כי רישיון נוטריון יכול להינתן רק על ידי ועדת הממונה על ידי שר המשפטים. מהם תפקידי הנוטריון?

מאמרים נוספים בנושא קנין רוחני

מאת: tiloniקנין רוחני09/05/171235 צפיות
תשלום עבור רישום סימן מסחר מושפע מכמות האגרות ומסוג האגרות שיש לשלם, ממקרים לא צפויים של התנגדויות, מהיקף ההשקעה הנדרשת מעורך הבקשה ועוד. לאור כל זאת ניתן להבין כי עלות רישום סימן מסחר לא יכולה להיקבע מראש וכי היא יכולה להשתנות ממקרה למקרה ובכל מצב

מאת: ניב אבןקנין רוחני13/02/171203 צפיות
איזה רעיון טוב יש לכם הבוקר? משהו מהפכני שיכול להציע שינוי מרענן לדרך שבה כל אדם בעולם המודרני או אפילו אנשים ממדינות העולם השלישי יכולים לנצל בצורה תדירה? לפני שאתם הופכים את הרעיון לכדי פטנט רשום קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: רוני הכהןקנין רוחני06/02/171208 צפיות
הרבה לפני שפטנט מתקדם אל עבר שלבים מורכבים של פיתוח, תמיד ראוי שיתבצע חיפוש מקיף שלפיו יהיה ברור עד כמה הוא חדש ומקורי.

מאת: שרון צרפתיקנין רוחני23/11/161204 צפיות
תהליכים מאוד מורכבים שכן כדי שהמצאה תהפוך להיות פטנט רשום ומוצלח צריכים סוללה שלמה של בעלי מקצוע בתחום. מה כולל צוות מנצח להעמדת פטנט?

מאת: אופירקנין רוחני30/12/151448 צפיות
לעתים, נוטריון צריך לנסח אישורים המעידים כי הכתוב בהם – אכן נכון. ישנם כל מיני מסמכים שבלעדיהם לא ניתן לקדם תהליכים בארץ ובעולם. כך, למשל, אישור שאדם מסוים חי הוא אחד מאותם אישורי נוטריון המעידים כי האדם נותר בחיים.

מאת: ראובן ברמןקנין רוחני14/07/151740 צפיות
עורך הפטנטים ראובן ברמן מחברת אדיסון עורכי פטנטים www.epal.co.il מסביר בצורה פשוטה מהו פטנט, התנאים לרישום פטנט, תהליך הרישום, ועוד.

מאת: רוני אילןקנין רוחני07/02/147683 צפיות
המילה "מקוריות" היא מילה מרכזית ביותר בכל הקשור לדיני זכויות יוצרים. רוני אילן מסביר כי המשמעות שלה היא שהמקור של היצירה, בין אם מדובר בשיר, סיפור או פסל קינטי, הוא ביוצר שלה, כלומר שהיצירה תהיה הקניין הרוחני שלו ורק שלו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica