חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עצות וטיפים לבחירת עורך דין לתאונות עבודה

מאת: ליאור לויטנזיקין24/01/2010608 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תאונת עבודה, לפי חוק הביטוח הלאומי, היא תאונה אשר ארעה לאדם תוך כדי עבודתו אצל מעסיק או מטעמו – מרגע היציאה מהבית, דרך שעות העבודה ועד שהעובד מגיע חזרה לביתו.

תאונה תוכר כתאונת עבודה על פי חוק כאשר ישנו קשר סיבתי בין הנזק (גם נזק נפשי) שנגרם לבין תאונה, וכן קשר ברור בין התאונה לעבודה.


בישראל נפגעים מדי שנה כ-60,000 עובדים בתאונות עבודה. ימי עבודה הולכים לאיבוד, עובדים לא יכולים להמשיך למלא את תפקידם הנוכחי ובמקרים מסויימים סובלים מאובדן כושר עבודה לצמיתות.

כדי לקבל פיצויים על תאונת עבודה , לא מספיק ללכת לרופא ולקבל אישור. הרבה פעמים צריך לעבור דיונים משפטיים בבית דין לעבודה וביקורים מתישים ומעייפים אצל מומחים רפואיים לצורך קבלת חוות דעת חיצוניות.

הדרך אל הפיצויים לאחר תאונת עבודה: כך תבחרו עו"ד לנזיקין

בחירת ייצוג מתאים

בוודאי נתקלתם בפרסומים רבים של חברות העוסקות במימוש זכויות המציגות עצמן כגופי סיוע לנפגעים. חשוב לציין כי החוק בישראל קובע כי ייצוג משפטי בבתי המשפט בישראל יעשה ע"י עורך דין. בניגוד לחברות שהזכרנו, עורך דין כפוף לכללי האתיקה ומחוייב לעמוד בסטנדרטים מכובדים ותנאים אשר מחייבים אותו לנאמנות מוחלטת ללקוחו. לפיכך, חייב עורך הדין לעמוד בלוחות זמנים הקבועים בחוק, למסור ללקוח פרטים רלוונטים בלבד, ליידע את הלקוח על חוקים ופסקי דין החלים על מקרהו ולהסביר לו את משמעות המסמכים עליהם הוא חותם.

חשיבות עיסוקו העיקרי של עורך הדין

עורך דין אינו מוגבל לעסוק במספר תחומים שונים. יחד עם זאת אנו ממליצים לפנות אל עורך דין העוסק בתחום הספציפי של המקרה שלך. כלומר, אם נפגעת בתאונת עבודה, הייצוג המשפטי המתאים ביותר יהיה זה הניתן ע"י עורך דין העוסק בתחום הנזיקין ומתמחה בעיקר בו.

כמה זה עולה לנו?

שכר טרחת עורך דין בתביעות נזיקין לרוב נקבע באחוזים מסכום הפיצוי שאותו קיבל הניזוק אם בפשרה או בפסק דין. סכום האחוזים נתון למשא ומתן אך לרוב הטווח הוא בין 10% ועוד 30%, תלוי בנסיבות התיק, סוג הפגיעה, ראיות וכו’.

ייעוץ משפטי ראשוני בחינם

היות ושכר טרחת עורך הדין בתביעות נזיקין לנפגעי תאונות עבודה הוא באחוזים מסך הפיצויים אשר יקבל הניזוק, ניתן לקבל ייעוץ משפטי ראשוני בחינם. לא בכל משרדי עורכי הדין ניתן לתאם פגישה כזו, ולכן כדאי ליזום פניה טלפונית ראשונית ושיחה קצרה עם עורך הדין, כדי להבהיר את העניין.

לפגישה ראשונית, שמתקיימת לצורך הערכת סיכויי תביעתכם, מומלץ להגיע עם כל המסמכים הקשורים במקרה התאונה לרבות: קבלות על הוצאות, הפניות לרופאים, תוצאות בדיקות, חוות דעת, עותק מפוליסת ביטוח וכו’. ככל שיהיו לך יותר מסמכים וראיות כך יהיה יותר קל לעורך הדין לתת לך הערכה בדבר הסיכויים בתיק.

ידע הוא כוח: הכינו שיעורי בית

לפני שאתם פונים או נפגשים עם עורך דין, בדקו וקראו מאמרים בנושאי תאונות עבודה. חפשו באינטרנט פסקי דין, כתבות וחומר רלוונטי. ככל שהאינפורמציה בידכם תהיה רבה יותר, יהיה לכם יותר קל לבחור עורך דין.

מי אתה עורך הדין?

היום בעידן האינטרנט בו המידע גלוי ונגיש אפשר לברר מיהו עורך הדין אותו אתם עומדים לפגוש. פשוט הקלידו את שמו בגוגל ומצאו כתבות, פסקי דין ומאמרים אשר נכתבו על המשרד, על תחום התמחות המשרד, פיצויים שנפסקו וכו’. המידע שתמצאו יקל עליכם בבחירת עורך דין מתאים לטיפול בתביעת הפיצויים לאחר תאונת עבודה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד ליאור לויט

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור לויט

מאת: ליאור לויטנזיקין14/09/10858 צפיות
מדי יום אנחנו שומעים לצערינו על הקטל בדרכים ותאונות הן דבר שכיח. אולם לא הרבה יודעים שהיום, לפי החוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין18/08/10849 צפיות
מדי יום אנו שומעים לצערינו הרב על הקטל בדרכים ותאונות הן כאמור דבר שכיח. אולם לא רבים יודעים שהיום, לפי חוק, המעורבים בתאונות דרכים זכאים לפיצויים.

מאת: ליאור לויטנזיקין10/08/10985 צפיות
לחץ ומתח בעבודה הם דבר המוכר לכולנו, כמו גם העובדה שרבים מאיתנו לוקחים את זה ללב - ותרתי משמע. אירוע לב במהלך העבודה הוא מתאונות העבודה השכיחות ביותר, גם אם לעיתים נדמה שאין קשר הדוק בין האירוע עצמו לפעילות בעבודה.

מאת: ליאור לויטנזיקין05/08/10837 צפיות
אחד המקרים השכיחים בתביעות רשלנות רפואית, הוא סיבוך בחדר הלידה. ביה"ח הממוצע עובר כעשרות לידות ביום, ולמרות שמדובר בהליך רפואי שגרתי ושכיח, לעיתים הוא עלול להסתבך. משנכנסים לחדר לידה לא ניתן לצפות את פני העתיד - מנוסות ככל שהאם והמיילדת יכולות להיות בלידות.

מאת: ליאור לויטנזיקין26/07/10799 צפיות
כולנו מפחדים מטיפול שיניים - מי לא? איננו מבינים תמיד את הטיפול שאנו עוברים ראשית, מאחר ואין באפשרותינו להתבונן בו בצורה נוחה כך שנבין את הנעשה. שנית, בגלל שהמינוחים המקצועיים לא כ"כ נגישים ונהירים עבורינו – לעיתים קרובות קורה כי רק בדיעבד אנו מבינים את אותם מינוחים הקשורים לטיפול לאחר שחווינו אותו על בשרנו. סיבות אילו אינן רק הסיבות בגללן אנחנו נוטים לפחד מטיפול שיניים, אילו הן אף הסיבות לכך שרפואת השיניים היא אחד מהתחומים השכיחים בכל הקשור להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית.

מאת: ליאור לויטדיני עבודה20/07/10959 צפיות
אנו עדים לאחרונה לעלייה חדה במספר תאונות העבודה הקטלניות שמתרחשות בישראל.נפגעת בתאונת עבודה? יתכן והיא יכלה להימנע. מהם חובותיו של המעביד בשמירה על בטיחותך? כיצד מוכיחים רשלנות מעביד? מה עושים לאחר שנפגעים בתאונת עבודה?

מאת: ליאור לויטנזיקין13/07/10778 צפיות
רשלנות רפואית בזמן היריון היא פיענוח שגוי של בדיקות שונות כמו בדיקות גנטיות, אולטראסאונד או אי הפניית אם בסיכון לבדיקות מתאימות, כך שמסתבר שהאישה ההיריונית נמצאת בקבוצת סיכון ולפיכך קיים חשש להיוולדות עובר עם מום , למוות בזמן הלידה ולפגיעה בבריאות האם.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191304 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191378 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191361 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191417 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191248 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192004 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181116 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica