חפש מאמרים:
שלום אורח
24.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גיוון תחומי הפעילות להשגת איזון ומימוש עצמי

מאת: ד"ר דב רייכמןאימון מנהלים03/02/20101680 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ד"ר דב רייכמן, ספקטרה אנליטיקס בע"מ www.spectra-analytics.com

במהלך האימון האישי מתבררים הצרכים והמניעים המרכזיים אשר מהווים חלק מרכזי מהעקרונות המנחים אותנו בכלל פעילותינו בתחומים השונים: קריירה, לימודים משפחה ופנאי.

עיקר עמלנו מרוכז לסיפוק אותם צרכים אשר אופייניים לכל אחד מאיתנו וכל אחד מאיתנו מחפש ביטוי שונה המתאים לו לסיפוק אותו צורך.

הצורך בחופש אישי יכול להתבטא אצל האחד ביכולת לבחור לעצמו רגעים של רגיעה ואצל האחר פירושו היכולת לבחור לעצמו פעילות מעניינת בנוסף לפעילויות האחרות.

בעולם הקריירה התובעני אנחנו מקדישים כידוע זמן ניכר לקידום ולהצלחת הקריירה המרכזית שלנו ובהרבה מקרים לא נותר זמן או אנרגיה לפעילויות אחרות אשר יכולות לספק צרכים נוספים שלא מקבלים ביטוי.

האינטנסיביות בתחומי הקריירה ובמקביל המאמץ להקדיש את שארית כוחותינו לפעילות המשפחתית גם מונעת מאיתנו ברוב המקרים להקדיש מחשבה סדורה לתחומי עניין אחרים או עיסוק משני אשר יכול להוסיף לנו לא מעט למימוש העצמי ולשביעות הרצון הכללית.

בתהליך ה-Coaching מתברר לעיתים כי גם כשישנה שביעות רצון ממהלך הקריירה ואפילו מהיכולת להקדיש זמן איכות לתא המשפחתי, עדיין ישנה תחושת חסר מסוימת, שבדרך כלל קשה להגדרה למתאמן, הפוגעת בתחושת האושר הכללי.

התחושה המלווה תהיה תחושה של חיפוש עניין, אתגר או ריגוש כזה או אחר שיעלה את האנרגיה הכללית שלנו. תחושה זו מתגלה במלוא חריפותה כשגם נתיב הפעילות המרכזי שלנו, הקריירה לדוגמא, לוקה בחסר.

תוספת של תחום עניין נוסף מספק ומעשיר ועונה לצרכינו – גם אם נעשה בחלק קטן מהשבוע יכול להשלים את החסר לנו בעבודה ולתרום לתחושה כללית מעצימה.

מבחינה מעשית, למרות העומס הכללי, ניתן בהחלט לשלב פעילות נוספת במקביל לקריירה והמשפחה. בחירה נכונה המתאימה לצרכים האישיים שלנו תקנה לנו את תחושת הסיפוק ושביעות הרצון שיאפשרו לנו גם מרץ נוסף לעבודה והמשפחה.

בירור הנושא מתייחס כמובן למציאות חייו הכוללת של המתאמן ולמונחי ההצלחה הנתפשים בעיניו.

במהלך האימון האישי בעבודה משותפת של המאמן והמתאמן מתבררים האלמנטים ש"עושים לנו את זה", עבורם אנחנו מוכנים להשקיע לעיתים ללא לאות והעיסוק בהם ממלא אותנו במובן החיובי.

"ארגז הכלים" של ה-Coaching מאפשר בירור בדיוק רב של אותם צרכים ומניעים מרכזיים בד בבד עם עקרונות הפעולה האופייניים לנו, כלל המשאבים (ידע, ניסיון וכישורים) העומדים לרשותנו וכל זאת בהתאמה אישית למתאמן ומציאות חייו.

בירור זה מאפשר לזהות את הצרכים המקבלים מענה כזה או אחר ואת אילו אשר לא זוכים להתייחסות בשגרת היום יום ומותירים אותנו בתחושת החסר.

לעיתים מתברר כי צורך מסוים דומיננטי מאד ויוצר קונפליקט עם צרכינו האחרים ועל כן התחושה הכללית אינה מספקת.

מתן מענה לצרכינו האחרים אינו כרוך בהכרח בשינוי דרמטי בשגרת יומנו ובודאי שאינו מחייב הזנחה של תחומים אחרים. עלה קטן או ירק צבעוני ליד הסטייק משדרג ללא ספק את התפריט שלנו.

בתהליך האימון האישי ניתנת התייחסות לאיזון בין תחומי החיים השונים: קריירה – משפחה – פנאי בהתאמה למתאמן, לשגרת יומו ועקרונות הפעולה שלו.

התהליך שהינו מוכוון תוצאה, משלב שירטוט ברור ומוחשי של המציאות העתידית אליה אנחנו מכוונים בתחום הקריירה ובתחומים האחרים ותוכנית פעולה שתאפשר יישום היעד שקבענו לעצמנו.

תוכנית מפורטת הכוללת לוח זמנים, מדדי איכות ותפוקות תאפשר לנו להשיג את התוצאות המבוקשות ולאפשר לנו להגיע למימוש עצמי ושביעות רצון.

זיהוי בתהליך ה-Coaching של חסמי ההצלחה האופייניים לכל אחד מאיתנו תאפשר לנו להימנע מכניסה לסוג פעילות בו נמצא עצמנו מוגבלים – לכל אחד מאיתנו מספיק כישורים ויכולות אשר ניתן למצות להשגת ההצלחה אליה אנו חותרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר דב רייכמן הוא מנכ"ל ובעלים של חברת ספקטרה אנליטיקס המתמחה בפיתוח עסקי, שיווק, אימון אישי ואימון עסקי www.spectra-analytics.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר דב רייכמן

מאת: ד"ר דב רייכמןיזמות עסקית02/05/101430 צפיות
הדרכה ממוקדת ליזמים ועצמאים בתחילת דרכם יכולה לתת כלים עסקיים חיוניים והשלמה ראשונית לאותם תחומי פעילות בהם לא עסקו בעבר ונדרשים לניהול נכון ולקידום עסקי של הפעילות החדשה או המתוכננת. ישנה חשיבות רבה להתאמה האישית לכל יזם באשר לאופי העסק המיועד, טכניקות הניהול או הכלים השיווקיים. באופן טבעי לכל בעל עסק מתאימה סביבה עסקית וטכניקה שיווקית המתאימה לו ובה יוכל להתנהל ביעילות ובהצלחה. על אחת כמה וכמה במצב בו חוברים מספר יזמים להקמת העסק, יש חשיבות ליצירת ההרמוניה הנכונה בצוות והתאמת התרומה האישית של כל אחד למאפייניו האישיים בנוסף לידע והניסיון אשר כל אחד מביא איתו.

מאת: ד"ר דב רייכמןאימון לאיכות חיים03/02/101419 צפיות
תכלית האימון האישי והאימון העסקי להצלחה בתפקידים השונים ובהובלה עסקית היא ליצור התאמה בין עקרונות הפעולה האישיים לבין השגת היעדים האירגוניים

מאת: ד"ר דב רייכמןאימון לקריירה03/02/101606 צפיות
תהליך האימון האישי והאימון העסקי המלווה מתאמנים במצבים אלו מנסה לזהות בעבודה משותפת את הדברים הקטנים החשובים לנו, שגרמו לנו אושר וסיפוק במהלך חיינו גם אם לפרקי זמן קצרים ובהעדרם נרגיש תמיד שמשהו חסר.

מאת: ד"ר דב רייכמןאימון עסקי03/02/101488 צפיות
תהליך אימון אישי או אימון עסקי לחיזוק כישורי ה-Networking המכוונים לפיתוח קשרים אפקטיביים ומספקים, עוסק בבירור דרך ההתנהלות הבין אישית האופיינית לנו בתחומי החיים השונים: קריירה, לימודים, משפחה ופנאי, הבנת עקרונות הפעולה שלנו בסביבות השונות והצרכים המרכזיים שלנו במערכת קשרים חברתית או עסקית.

מאת: ד"ר דב רייכמןאימון אישי - כללי03/02/101450 צפיות
תהליך השינוי יכול להתרחש כאשר ישנה מוטיבציה אמיתית שפירושה חיבור רגשי ורציונאלי עם היעד אליו אנו חותרים, ההבנה המדויקת והמפורטת של מה אנחנו רוצים להשיג ותוכנית פעולה מגובשת ומחייבת המותאמת לצרכים שלנו.

מאת: ד"ר דב רייכמןניהול03/02/101421 צפיות
הקמת הועדה המייעצת צריכה להיעשות בשלבים המוקדמים של פעילות החברה על מנת שתוכל להניב את פירותיה בעת הצורך. ישנן לא מעט חברות שיעדיפו לדחוק הוצאה זו ולהסתדר בינתיים עם המומחה הראשי המלווה את החברה ממילא. בפועל, אין מומחה שיכול לתת מענה טוב לכלל האתגרים הטכנולוגיים/מדעיים איתם מתמודדת החברה במעלה הדרך.

מאת: ד"ר דב רייכמןביולוגיה03/02/109205 צפיות
החברה המנהלת את הניסוי הקליני צריכה לתת את דעתה על חשיפת הצוות הנכון מחוץ לחברה ועליה לבדוק היטב את מידת הייצוגיות והאוריינטציה השיווקית של הגורמים המעורבים בביצוע הניסוי. בדרך כלל יעמוד צוות מגוון מול המרכז הרפואי המנהל את הניסוי ובהם הצוות הטכנולוגי/היזם, אנשים העוסקים בחוזי ההתקשרות והתשלום, עובדים העוסקים בלוגיסטיקה הקשורה באספקה ואיחסון של התרופה במרכז הרפואי ומבקרים נוספים מהחברה המעוניינים לעקוב אחר התקדמות הניסוי.

מאמרים נוספים בנושא אימון מנהלים

מאת: tiloniאימון מנהלים14/02/223442 צפיות
אימון מנהלים זהו תהליך של מעין קורס אימון עסקי המותאם במיוחד למנהלים בתחומים שונים ובארגונים שונים

מאת: יובל בן בסטאימון מנהלים23/07/205274 צפיות
סדנאות גיבוש וסדנאות לחץ ושחיקה לעובדים הן כלי מעולה לקבלת כלים להתמודדות, לגבש ובכך לעזור ולהיעזר בעובדים בכדי לצאת לדרך חדשה.

מאת: דרור אטריאימון מנהלים01/01/193237 צפיות
עומדים לפני משכנתא וניגשתם לבנק שלכם לבקש משכנתא? הבנק סירב? לא נורא, יש דרך לקחת משכנתא בנקאית, אפילו שהבנק סירב כבר למשכנתא. שמי מרטין בוקסדורף ואני יועץ מומחה להשגת משכנתאות לאחר סירוב בבנק. אני אנסה במאמר הזה להסביר איך ניגשים למשכנתא לאחר סירוב בבנק.

מאת: הדסהאימון מנהלים28/08/182946 צפיות
מנהלים ואנשי מקצוע בחברות וארגונים שונים, דוגמת מוסדות בריאות או חינוך וכן חברות בתחומים שונים במשק, יכולים להפיק רבות מלימודי פיתוח מנהיגות. כיום מרכזים שונים מציעים סדנאות, ימי עיון, כנסים והכשרות בנושא, אשר מקנים טכניקות וכלים לחיזוק כישורי מנהיגות. מומלץ לבחור בלימודים אשר הינם בעלי אופי חווייתי התנסותי ולא רק תיאורטי, ואשר מקנים כלים מעשיים בהם המשתתפים יכולים להתנסות עוד במהלך הלימודים.

מאת: רוני הכהןאימון מנהלים24/12/172928 צפיות
יש משפט נדוש שאומר shit Happens או בעברית תקלות קורות ואין מה לעשות, מדוע הוא נדוש? מכיוון שנוח ליחס אותו לטעויות שלנו או של אחרים. נוח לציין ולהמשיך לעבוד כרגיל גם שמשהו משתבש.

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/173036 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

למכור מוצר יקר, מרגיש רע למכור, מוצר יקר ללקוח, טיפים לאנשי מכירות, לא רוצה לרמות את הלקוח, צמחונות, מטפל רוחני, תמיכה נפשית: עכשיו יש סיטואציה לצורך העניין שבן אדם הולך למכור מוצר, אוקי וקשה לו למכור את המוצר והסיבה שקשה לו למכור את המוצר זה כי הוא חושב שהמוצר יקר מדי, המוכר חושב שהמוצר יקר מדי אז תגיד לו אז תוזיל את המחיר, אוקי ועכשיו יכול להיות שתי תשובות אפשריות תשובה אחת "אני לא יכול להוזיל את המחיר כי..." תשובה שניה הוא בכלל שכיר, בוא נסיים את הראשונה הוא לא יכול להוזיל ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica