חפש מאמרים:
שלום אורח
15.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אימון מנהלים - לשלב יעילות ואפקטיביות

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים07/01/20111582 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אימון מנהלים ואימון אישי עסקי הן מסגרות בהן עוסקים במיומנויות ניהול ו/או מנהיגות רבות. אחת המעניינות שבהן היא  החתירה ליעילות ואפקטיביות. כפי שנראה בהמשך המאמר, אימון אישי למנהלים מעודד מנהלים ובעלי עסקים לפעול במקביל בשני הערוצים על מנת לשלב אותם ולא להסתפק בבחירת האחד "החשוב יותר" מביניהם.

לפי רוב המילונים, אפקטיביות ויעילות הן מילים (כמעט) נרדפות - כל מונח משמש כאחד הפירושים למונח האחר. עם זאת, עבור מנהלים ואנשי עסקים (למען האמת גם במונחים של ניהול אישי, ועל זה במאמרים נפרדים בנושא אימון אישי) קיימת הבחנה בין המושגים. יעילות מאפשרת לעבור ממצב קיים למצב חדש בעלות נמוכה (אפשר למדוד עלות בכסף, זמן, רמת סיכון וכדומה), אפקטיביות מתבטאת במידת התועלת שמפיקים (גם תועלת אפשר למדוד על פי מדדים שונים כמו רווח כספי, הגדלת נתח שוק ועוד) מהמעבר ומההגעה למצב החדש.

לדוגמא - ארגון שקורא נכון את מגמות השוק ומציב לעצמו יעד לפתח מוצרים ו/או שירותים שיזכו בבוא היום לביקוש רב ויימכרו ברווח נאה, הוא ארגון אפקטיבי- השגת היעד שהציב תביא תועלת רבה לארגון. יעילות הארגון תתבטא ביכולתו להגיע ליעד, לייצר את המוצרים ו/או לספק את השירותים בעלות נמוכה. יש שמשתמשים ביעילות מול אפקטיביות על מנת להגדיר את ההבדל בין מנהיגים לבין מנהלים. מנהיגים אחראים לכוון את הארגון ליעדים אפקטיביים, מנהלים תפקידם להגיע ביעילות ליעדים אלה.

אז מה חשוב יותר? אפקטיביות או יעילות? למי טוב יותר - לארגון שיש לו מנהיגים שמכוונים אותו באפקטיביות ליעדים מועילים או לארגון עם מנהלים שמשיגים את היעדים ביעילות. הנטייה של רבים היא להעדיף אפקטיביות על פני יעילות. "אין כל תועלת ביעילות לא אפקטיבית ואילו חוסר יעילות עלול אמנם לנגוס בתועלת ורווחים של האפקטיביות אבל לא בהכרח לבטלם כליל".  מנהלים רבים ספרו לי במסגרת אימון מנהלים שהעברתי ש"הארגון הרשה לעצמו" לתפקד בעילות נמוכה מאחר והוא כיוון לשוק בו מתח הרווחים גבוה, כלומר, רמה גבוהה של אפקטיביות "הצדיקה" רמה נמוכה של יעילות. לחלק נכבד מהסיפורים (למען האמת לרובם הגדול) סוף עצוב- למשל, "חוסר היעילות גרם לפיגור בלוחות הזמנים ועד שיצאנו לשוק מתח הרווחים ירד", או, "עקב חוסר היעילות עלות הפיתוח עלתה על התחזית והכסף נגמר לפני שהגענו למטרה".

להגיע ביעילות למטרה לא אפקטיבית בה לא מפיקים תועלת זה מתסכל. להחמיץ את התועלת והרווח שבמטרת אפקטיבית בגלל חוסר יעילות- מתסכל לא פחות. אז מה באמת חשוב יותר? האמת היא שאיני רוצה לענות על השאלה. איני רוצה לבחור בין סוגים שונים ורמות שונות של תסכול! אני מעדיף לנצל את המסגרת של אימון אישי למנהלים על מנת לעודד מצוינות ושילוב של גם אפקטיביות וגם יעילות, כן - גם וגם. האם אני דורש יותר מדי? אני מאמין שלא - מנהלים ו/או מנהיגים רבים, ברגע שהבינו את הפוטנציאל הטמון ב "גם וגם" ופיתחו יכולות מתאימות, מסוגלים להוביל את הארגון לשילוב יעילות עם אפקטיביות. דורש מעט יותר מאמץ אבל כשהתוצאות הן שביעות רצון ולא תסכול...שווה גם שווה.

איך אימון אישי בכלל או אימון מנהלים בפרט תורמים לקידום הנושא? ובכן, אימון מנהלים או אימון עסקי, פועלים לאורך כל הדרך בשני המישורים: אפקטיביות וגם יעילות - קביעת יעדים אפקטיבית יעדים ומציאת דרכים יעילות להשגתם. במסגרת אימון אישי עסקי למנהלים מפתחים את המודעות ואת הכלים לקביעת יעדים אפקטיביים, אישיים, עסקיים וארגוניים. כמן כן, מזהים ומחזקים את היכולות- אישיות, עסקיות וניהוליות- יכולות ששימוש מושכל בהן מעלה באופן מושכל את  מידת היעילות של הארגון ושל אנשיו.

לסיכום, אימון מנהלים ואימון עסקי מעודדים מצוינות המתבטאת בקביעת יעדים מועילים ובבניית תהליכים יעלים להשגתם. אימון מנהלים פועל לפיתוח המודעות והבנת חשיבות השילוב וברכישת הכלים הרלוונטיים לבניית מערכת בה מתקיימים יחדיו אפקטיביות וגם יעילות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי וילנסקי, מאמן אישי מוסמך בעל ניסיון עשיר כמנהל בכיר. בעל השכלה אקדמאית עשירה במדעים, ניהול ופסיכולוגיה. עוסק למעלה מ-25 שנים בעבודה עם אנשים וקבוצות. מתמחה ב אימון אישי בונה שמשלב התמודדות עם קשיים בהווה ובנייה לעתיד, אימון  אישי חיזוק ביטחון עצמי והתפתחות אישית, אימון זוגיות, אימון קריירה, אימון מנהלים , הדרכת מנהלים, אימון עסקי.

www.yossivilenski.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי וילנסקי

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי10/05/112931 צפיות
הערכה עצמית, דימוי עצמי או ביטחון עצמי הם הבסיס לכוחות הפנימיים שלנו והם משפיעים על היכולות שלנו ליהנות ולהצליח בכל תחום בחיים.

מאת: יוסי וילנסקיהתמודדות עם מצבי לחץ22/02/113090 צפיות
ביטחון עצמי, דימוי עצמי, יכולת להתמודד עם פחדים או לחצים, תקשורת בנאישית אסרטיבית - המושגים קשורים קשר הדוק זה לזה. המאמר מתאר בקצרה את הקשר בין המושגים. ביטחון עצמי גבוה מאפשר התמודדות טובה עם פחדים ובכך מאפשר לקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית. אנשים בעלי ביטחון עצמי תקין שמסוגלים להתמודד ולווסת פחדים ולקיים תקשורת בינאישית אסרטיבית אפקטיבית ייהנו משיפור בכל תחומי החיים: התפתחות אישית, זוגיות, קריירה, חברה ועוד.

מאת: יוסי וילנסקיאימון למערכות יחסים13/02/111452 צפיות
אנשים רבים משקיעים רבים בבחירת בן/בת זוג שתבטיח זוגיות ארוכת ימים. מסתבר שהתהליך של התאמת זוגיות אינו מספיק ויש ל"תחזק" באופן שוטף את הזוגיות.

מאת: יוסי וילנסקיאימון לקריירה13/02/111389 צפיות
האם מועמדים שמתראיינים יכולים ללמוד להפגין שפת גוף "חיובית" גם כאשר הם מרגישים חסרי ביטחון עצמי? האם מראיינים יכולים לסמוך על יכולתם לקרוא את שפת הגוף של המועמדים ולחרוץ גורלות בהתאם?

מאת: יוסי וילנסקיאימון מנהלים12/02/111335 צפיות
למרות שבד"כ אימון אישי אינו תהליך של הדרכה ו/או ייעוץ, אימון מנהלים בהנחיית מאמן אישי בעל ניסיון ניהולי מעשי בנוי מתמהיל של אימון אישי, הדרכה מקצועית וגם ייעוץ. מנהלים בדרגים שונים בונים את התמהיל במינונים שונים, בד"כ מנהלים צעירים או מנהלים זוטרים יבקשו יותר הדרכה, מנהלים בדרג הביניים יבקשו לעיתים קרובות ייעוץ בעוד מנהלים בכירים ינתבו יתמקדו יותר באימון אישי.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי05/02/112367 צפיות
ההתייחסות לנושאים כמו שפת גוף או רושם ראשוני טוב הפכה אותם למיתוסים שעלולים לפגוע באלה שנוהגים לאמץ אותם.

מאת: יוסי וילנסקיאימון אישי19/01/112123 צפיות
מלמדים אותנו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב ובכך הורסים לעיתים קרובות לגמרי את ההזדמנות שלנו לעשות רושם טוב. אימון אישי מאפשר לאנשים להכיר את עצמם ואת הטוב שבהם טוב יותר ולהציג את האמת הטובה במקום לנסות ולשחק דמות מלאכותית ומכאנית שמנה לעשות רושם ראשוני מלאכותי מהיר.

מאמרים נוספים בנושא אימון מנהלים

מאת: יובל בן בסטאימון מנהלים23/07/201127 צפיות
סדנאות גיבוש וסדנאות לחץ ושחיקה לעובדים הן כלי מעולה לקבלת כלים להתמודדות, לגבש ובכך לעזור ולהיעזר בעובדים בכדי לצאת לדרך חדשה.

מאת: דרור אטריאימון מנהלים01/01/192292 צפיות
עומדים לפני משכנתא וניגשתם לבנק שלכם לבקש משכנתא? הבנק סירב? לא נורא, יש דרך לקחת משכנתא בנקאית, אפילו שהבנק סירב כבר למשכנתא. שמי מרטין בוקסדורף ואני יועץ מומחה להשגת משכנתאות לאחר סירוב בבנק. אני אנסה במאמר הזה להסביר איך ניגשים למשכנתא לאחר סירוב בבנק.

מאת: הדסהאימון מנהלים28/08/182205 צפיות
מנהלים ואנשי מקצוע בחברות וארגונים שונים, דוגמת מוסדות בריאות או חינוך וכן חברות בתחומים שונים במשק, יכולים להפיק רבות מלימודי פיתוח מנהיגות. כיום מרכזים שונים מציעים סדנאות, ימי עיון, כנסים והכשרות בנושא, אשר מקנים טכניקות וכלים לחיזוק כישורי מנהיגות. מומלץ לבחור בלימודים אשר הינם בעלי אופי חווייתי התנסותי ולא רק תיאורטי, ואשר מקנים כלים מעשיים בהם המשתתפים יכולים להתנסות עוד במהלך הלימודים.

מאת: רוני הכהןאימון מנהלים24/12/172245 צפיות
יש משפט נדוש שאומר shit Happens או בעברית תקלות קורות ואין מה לעשות, מדוע הוא נדוש? מכיוון שנוח ליחס אותו לטעויות שלנו או של אחרים. נוח לציין ולהמשיך לעבוד כרגיל גם שמשהו משתבש.

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/172240 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

למכור מוצר יקר, מרגיש רע למכור, מוצר יקר ללקוח, טיפים לאנשי מכירות, לא רוצה לרמות את הלקוח, צמחונות, מטפל רוחני, תמיכה נפשית: עכשיו יש סיטואציה לצורך העניין שבן אדם הולך למכור מוצר, אוקי וקשה לו למכור את המוצר והסיבה שקשה לו למכור את המוצר זה כי הוא חושב שהמוצר יקר מדי, המוכר חושב שהמוצר יקר מדי אז תגיד לו אז תוזיל את המחיר, אוקי ועכשיו יכול להיות שתי תשובות אפשריות תשובה אחת "אני לא יכול להוזיל את המחיר כי..." תשובה שניה הוא בכלל שכיר, בוא נסיים את הראשונה הוא לא יכול להוזיל ...

קבלת החלטות, ארגון זמן, לחשוב בצורה מסודרת, סדר עדיפויות, ניהול זמן, גישור, מנטורינג: תמשיכי. ש: "וכאשר האדם מקונן על הרצון עצמו הוא מבין שבעצם גם הרצון עצמו הוא ישות מורכבת". אליעד: הבנתם כי אינסטינקטיבית מה זה אומר שמה עכשיו צריך לעשות? לפרק את הרצון עצמו. ש: כן. אליעד: והתהליך הזה בן אדם צריך לעשות אותו בכל דבר ודבר בחיים שלו, כל תהליך ותהליך בעבודה בפה ושם "רגע מה אני חייב לעשות ומה אני רק יכול או לעשות או לא" קודם כל תתחיל מהדברים שאתה חייב לעשות, משימות כאילו ביומיום קודם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica