חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על חשיבות ההקפדה על אוכל בריא וערך תזונתי של המזון

מאת: Tal Zolbergתזונה24/10/20112018 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על ערך תזונתי כבר שמעתם?

למרות שהמצב החוקי היום איננו מושלם (החובה להוסיף סימון תזונתי לאריזות של מוצרי מזון לא כוללת את כל הערכים שיש להם השלכה בריאותית ושחשוב לדעת אודותיהם), הרי שבגלל העלייה במודעות האנשים לחשיבות השמירה על אוכל דיאטה ואכילת בריא הביא הביאה לכך שרוב החברות מפרסמות את המידע העיקרי הרלוונטי על גבי האריזות. לכל רכיב במזון יש ערך תזוני שונה. נהוג לחלק ערך תזונתי לקבוצות לפי סוג השימוש שהגוף עושה בהם. כך למשל, פחמימות – אשר הגוף יודע להמיר לאנרגיה, שומנים – אשר מתווספים אל מאגרי השומן של הגוף (וישנם גם סוגים שונים של שומן שחשוב להכיר), מינרלים – שהם חומרים בסיסיים המסייעים בבניית העצמות, ויטמינים וכו'.

על מנת להקפיד על אוכל בריא צריך לאכול את כל סוגי המזון השונים. אוכל בריא איננו כולל רק סוג אחד של מזון אלא הוא כולל הרכב מאוזן של רכיבי התזונה השונים, תוך הקפדה על מספר עקרונות בסייסים. ישנן חברות וארגונים אשר מפרסמים אינדקסים וסימונים שונים על מוצרים כדי להבטיח שמדובר במוצרים בריאים אשר שימוש בהם בתזונה יבטיח לנו אוכל בריא באמת.

שמירה על דיאטה נכונה ומאוזנת המכילה את כל סוגי המזון איננה עניין של מה בכך. אמנם ישנם אנשים אשר למזלם מצליחים לשמור באופן טבעי על דיאטה מאוזנת ויש להם הרגלי תזונה טובים הכוללים אוכל בריא באופן טבעי, אולם עבור רובנו, הדבר דורש מאמץ לא קטן וגם מודעות רבה לנושא. אם אתם רוצים לשמור על אוכל בריא אתם צריכים להתעניין ולשים את הדעת למה שאתם מכניסים את הגוף. נראה שבתחום הזה כמעט כל הקלישאות המוכרות תופסות; בראש ובראשונה – אתם מה שאתם אוכלים.

מהו בכלל ערך תזונתי ולמה חשוב להכיר אותו?

כאמור לכל סוג מזון יש ערך תזונתי אחר המשמש את הגוף לצרכים שונים. ערך תזונתי של רכיב מסוים באוכל מחושב לפי השיוך שלו וסוג החומר המדובר. כדי להבין מה פירוש כל אחד מהערכים השונים צריך להבין מה חשיבותם של כל אחד מהמרכיבים. כך למשל, לא די להסתכל בטבלת ערך תזונתי בקלוריות כדי לדעת עד כמה מוצר מסוים הוא משמין ואם הוא יכול להיחשב אוכל בריא או לא. אדם הסובל מעודף כולסטרול למשל, צריך להימנע ממוצרים בעלי סוגי כולסטרול מסוימים בריכוז גבוה, אולם אדם שאיננו סובל מעודף כולסטרול צריך להקפיד על אוכל בריא הכולל כולסטרול במידה מאוזנת ושקולה.

החדשות הטובות: היום הרבה יותר קל לעשות את זה

העלייה באמת המודעות בשנים האחרונות בכל הקשור לתזונה, אוכל בריא ושמירה על הבריאות הביאה לכך שהרבה מאוד אנשים לומדים להבין כיצד גופם פועל וכיצד "לתחזק" אותו נכון. חברות רבות המייצרות מוצרי מזון, החלו לפרסם נתוני ערך תזונתי על גבי האריזות, לעתים גם כאשר אין חובה חוקית לעשות כן – כיוון שהם יודעים שהצרכנים רוצים את המידע הזה.

מלבד אוכל בריא חשוב ביותר להקפיד על אימון הגוף והפעלתו על ידי ביצוע פעילות גופנית. פעילות גופנית יחד עם אוכל בריא הם המתכון לשמירה על הבריאות והתקינות של הגוף.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Tal Zolberg

מאת: Tal Zolbergשוק ההון09/10/12815 צפיות
כל מי שמתעניין בתחום ההשקעות בשוק ההון בדגש על המשק הישראלי, כבר מכיר אותה. מדובר על שותפות מוגבלת לפעילות שעיקרה חיפושי נפט וגז טבעי בדגש על הפקתם בישראל. השותף הכללי בשופתות הוא רציו חיפושי נפט בע"מ והשותף המוגבל הוא רציו נאמנויות בע"מ. השותפות המוגבלת נחתמה לפני קרוב לשני עשורים, בשנת 1993 בסוף ינואר. יחידות ההשתתפות של השותפות רשומות למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

מאת: Tal Zolbergטלוויזיה01/05/12954 צפיות
אין זה סוד כי בעבר חברות הכבלים היו מתנהלות בצורה מסורבלת מעט, ונראה היה שאומנם היו להן כוונות מאוד טובות, אך היה מרחק לא קטן בין כוונות ובין מעשים.

מאת: Tal Zolbergשוק ההון27/03/12913 צפיות
בחירת בית השקעות לניהול תיק ההשקעות שלנו אינה פשוטה, במיוחד אם איננו בקיאים בהשקעות הון, ובאפיקי ההשקעה השונים. כדי להחליט את ההחלטה הנכונה ביותר עבורנו, חשוב לאמוד את יכולות בית ההשקעות מאספקטים שונים, שיקלו עלינו בשקלול כל הנתונים על בית ההשקעות ועל הבחירות הנכונות.

מאת: Tal Zolbergמתכוני מתוקים22/03/129212 צפיות
כל חובבי השוקולד פוקחים עיניים ומזילים ריר למראה טראפלס עגלגל. הטראפלס הם כדורי שוקולד איכותיים, טעימים מאוד במיוחד למי שאוהב שוקולד מריר. אבל מה ההבדל בין הטראפלס לכדורי השוקולד שכולנו מכירים עוד מילדות? איך מכינים טראפלס? האם אפשר להכין טראפלס לילדים?

מאת: Tal Zolbergשוק ההון23/02/121043 צפיות
חברת בזק, חברת התקשורת המובילה בישראל, הנה חברה שהחזיקה במשך שנים רבות במונופול על תחום הטלפוניה הנייחת בישראל. חברת בזק הייתה נותנת השירותים המרכזית בארץ אשר גזרה את נתח השוק המשמעותי ביותר בתחומה. בתחילת שנות השמונים היא הוקמה כחברה ממשלתית ומתוקף היותה כזו, היא גדלה בצורה מהירה מאוד ופרסה זרועות של שירותי טלפוניה ואינטרנט בכל הארץ.

מאת: Tal Zolbergמתכונים ואוכל - כללי22/02/121135 צפיות
לאחרונה ישנה חשיפה מוגברת של מתכונים לבישול ואפיה באמצעי התקשורת, לרבות תוכניות טלוויזיה ואתרי אינטרנט שונים. בעבר היינו רוכשים ספרי מתכונים בנושאים שונים כגון: בישול, אפייה, עוגות, בשר, פשטידות וכו'. כיום, מידע זה זמין לכל המעוניין ברשת האינטרנט ושפים רבים חושפים את המתכונים שלהם לציבור הנרחב בחינם.

מאת: Tal Zolbergיופי וטיפוח - כללי21/02/12760 צפיות
עבור כל אישה בעולם, טיפוח אישי הוא חלק משגרת היומיום. טיפוח אישי הוא כמו סעיף חובה בחייה של האישה, ועל כך היא מוציאה כסף רב ומשקיעה מאמצים רבים, הן בבחירת מוצרי הטיפוח הנכונים לה, הסתגלות לשגרת הטיפוח המתאימה עבורה ושדרוג המראה שלה, כמעט בכל יום מחדש. כאמור, נשים רבות מוציאות כסף רב על מוצרי טיפוח, אך לעיתים סוד הטיפוח הוא בדברים הקטנים, בפעולות היום – יומיות שכל אישה עושה, ואם היא תעשה אותם נכון, היא תצליח לשמור על הטיפוח האישי שלה לאורך כל חייה.

מאמרים נוספים בנושא תזונה

מאת: אבי דוידיתזונה12/12/182925 צפיות
הדיאטה הכי מהירה שיש עם ארוחות מוכנות שמרחיקות אתכם מהמטבח ומצמצמות את החשיפה לפיתויים.

מאת: עופר שלותזונה13/07/183413 צפיות
טיפול טבעי כעזרה ראשונה במצבים בריאותיים שונים

מאת: דודישתזונה23/05/172817 צפיות
הצלחתם להרים את עצמכם מהספה, להיכנס לכושר ואפילו להיכנס לשגרה של אימונים. אתם יודעים שאתם חוזרים מהעבודה, מחליפים בגדים ויוצאים לריצה או לשחייה או לחדר כושר או עם מאמן כושר אישי בבית שלכם ועושים שוב ושוב את אותן פעולות שגיליתם כי הן תורמות לכם.

מאת: רונןתזונה14/03/172846 צפיות
הברזל חשוב מאוד לגוף וצריכים אותו במיוחד טבעונים שלא מקבלים אותו מהחי, ספורטאים שצריכים שהרמה שלו שלא תרד וגם נשים בהריון שעלולות לאבד ברזל. חוסר בברזל עלול לגרום לבעיות שונות

מאת: gilad edelsteinתזונה13/08/143431 צפיות
הרזיה היא אחד מהנושאים האלו שכולם מדברים עליהם כל הזמן. זה נראה כאילו לא ניתן ללכת לשום מקום בלי לראות או לשמוע איזה מסר לגבי הרזיה. סיפורים על הסכנות של אי ירידה במשקל מופיעים באופן קבוע בחדשות הלילה. קנייוני קמעונות והאינטרנט מלאים בשלל מוצרי הרזיה. מדברים על הרזיה במרכזים רפואיים ובבתי ספר ואפילו בעבודה. אם אתם מנסים לרדת במשקל הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל.

מאת: אמיר פטיטותזונה14/07/143408 צפיות
במקרה שאתה מעונין לרכוש ידע מאנשים שמצליחים במהלך החיים ועושים תוצאות בתחום הספורט חשוב לך ללמוד מה מה לאכול לפני אימון וגם מה מה לאכול אחרי אימון כי תזונה זה חלק מאוד חשוב.

מאת: רותם וובזתזונה02/06/143953 צפיות
המילה דיאטה ישר מתקשרת לחסות ורעב מתמיד, כי אין מדובר בדיאטה, צריך לחשוב בריא, ירידה במשקל תלויה בחשיבה בריאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica